802 Shares 4483 views

Odpowiednie przynęty dzieci 6 miesięcy

Optymalne żywienie dla dziecka w pierwszym roku życia – mleko z piersi. Taka prosta prawda, że nie tylko potwierdza WHO, ale również wieku doświadczenia, a także uczucia milionów matek. Ale prędzej czy później przychodzi czas, kiedy będzie trzeba wypróbować nową okruchy żywności w życiu każdego. Istnieje wiele różnych metod wprowadzania produktów w diecie dziecka, że młodzi rodzice pogrążyć się w chaosie. Jak powinno się to odbywać przynęty dzieci 6 miesięcy?


Przepisy wprowadzające produkty w diecie

Warunki korzystania z wprowadzeniem nowych produktów obejmuje szereg zaleceń i ograniczeń, które pomogą rodzicom bez problemów zapoznać dziecko z nowymi smakami. Aby zacząć badać szereg ogólnych tabu, które zwabić 6 miesięcy dzieci łatwiej:

 • Nie powinno się rozpocząć przyjmowanie nowych potraw w czasie upałów lub wysokich temperatur.
 • Szczepienia, choroby, dolegliwości i uzupełniający żywienie – nie mieszają się.
 • Nie spiesz się, postępuj zgodnie z zasada „nie szkodzić”! Niedojrzały układ trawienny nie może szybko przyjąć różnorodne produkty.
 • Nie wprowadzaj kombinację dwóch lub więcej produktu, przynęta musi być odnokomponentym.
 • Nie zmuszaj dziecka do żadnej konkretnej siły naczyń, lepiej zaoferować alternatywne rozwiązanie, które zadowoli obie strony.

Pierwszy budyń, zwykle rano próbując wyśledzić reakcję dziecka do niego. Na początek można spróbować jednej łyżeczki, następnego dnia dwóch, zmieniając ilość produktu do pełnej porcji. Po dziecka regale zacieru lub owsiankę, oferują mieszaniny lub piersi mleko, kolejność działań powinno być tylko to. Pamiętaj, aby oglądać krzesełko dla dziecka, dostosowanie diety na pierwszy znak zaparcia lub zaburzenia.

Skąd wiesz, że to jest czas?

Zwabić dziecko przez wiele miesięcy jest uważana za najbardziej odpowiednie i dostosowane do układu pokarmowego dziecka. Zaczynamy z warzywami, a następnie wprowadź owsianka, twaróg, żółtko jaja, mięso i chleb. Jednak każde dziecko jest wyjątkowe i rozwija się we własnym tempie. Jak zrozumieć, że ulubionym dziecko jest gotowe do rozpoczęcia nowego jedzenia żywności? Należy pamiętać, że dziecko musi wykazywać zainteresowanie jedzeniem, aby móc trzymać głowę w pozycji pionowej i siedzieć z ufnością, w przypadku odmowy może wycofać proponowany produkt. Co do zasady, wszystkie te warunki są nie wcześniej niż sześć miesięcy. W niektórych przypadkach, administracja produkty zalecenia pediatra może być przypisany później lub wcześniej.

Pierwszy nowy danie

Uzupełniające karmienie niemowlęcia 6 miesięcy należy rozpocząć potraw warzywnych. Wyjątkiem jest znaczny niedobór masy dziecka, w tym scenariuszu, lekarz prawdopodobnie zaleci rozpoczęcie znajomości ze światem nowych smaków z kaszy.

Dlaczego warzywa są uważane za najlepszy produkt do uruchomienia odstawieniu? Chodzi o to, że są one niezwykle korzystny wpływ na proces trawienia, gdyż zawierają one błonnik i witaminy, a także mieć konsystencję, łatwo żołądka. Rozpocząć karmienie niemowlęcia cukinia, kalafior czy brokuły. Nieco później, codzienne menu można dodać kolorowe żywności, dyni i marchewki, są one bardziej alergików, dlatego wprowadzono jakiś czas po rozpoczęciu karmienia.

Można kupić dla dziecka w puszkach zupa jarzynowa, i można zrobić to samemu ze świeżych lub mrożonych warzyw. Tylko produkt do zagotowania wody, a następnie doprowadzić do stanu odnorogo przy użyciu miksera, szlifierka lub tarka. Po pierwsze, nie można dodać do naczynia takiej soli lub oleju roślinnego.

Poznaj owsiankę

Głównym zadaniem owsianki – jest jedzenie. Serdeczny umożliwić dziecku zdobyć niezbędną masę wystarczająco szybko. Należy jednak podchodzić do wyboru zbóż z najwyższą starannością. Więc zdecydowaliśmy się przechowywać produkt powinien być pojedynczy składnik, czyli zawierać tylko jedno zboże, takie jak gryka czy ryżu. Należy pamiętać, że opakowanie powinno być oznaczone na braku glutenu, jak białko często wywołuje reakcje alergiczne u małych dzieci. Nie należy wybierać płatki owsiane w kompozycji, w tym mleko, jogurt, czy cukier, wszelkie odpowiednie dodatki będzie tylko kilka miesięcy. Tym samym rozpoczyna się zwabić dziecku 6 miesięcy, kasza – bardzo ważny składnik nich.

O serem i jajkami

Po pierwszych pokarmów stałych dziecko 6 miesięcy zostanie wprowadzony, to jest czas, aby rozwijać swoje zainteresowania żywności. Można zaoferować dzieci okruchy sera lub żółtka jaja kurzego. Korzystanie z takich produktów jest niezwykle ważne, aby postępować zgodnie z normą. Tak więc, nie dać dziecku żółtka więcej niż raz dziennie i dwa razy w tygodniu, a ser w oparciu o formułę – maksymalnie 5 gramów na kilogram masy ciała dziecka. Ten produkt jest w początkowej fazie i nie powinien być stosowany codziennie. Nadmiar takiej żywności może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, rozwój alergii, zaburzeń nerek.

Zaczynamy jeść mięsa

Właściwa wabik dziecko 6 miesięcy nie obejmuje mięsa, wydaje się znacznie później, po 60-90 dniach. To może być królika, indyka lub kurczaka, trochę później, chudej wołowiny lub cielęciny, najważniejsze – minimum tłuszczu. Mięso powinno być obecne w codziennej diecie dziecka, ale w pewnych dawkach (w przybliżeniu 3 – 5 g na kilogram dziecięce). Można użyć wołowiny lub filet szlifować za pomocą szlifierki do żywności dla niemowląt i banków specjalny kombinezon dla dzieci. W każdym razie, nie jest konieczne, aby przygotować buliony mięsne, w dzisiejszym Pediatrics, są surowo zabronione.

Przykładowy układ zasilania dla dziecka 6 miesięcy

Więc znowu, jak powinien wyglądać zwabić dziecku 6 miesięcy. Menu na jeden dzień można przedstawić w następujący sposób:

 • Pierwsze śniadanie: mleko z piersi lub przystosowane w zależności od wieku, mieszanki.
 • Drugie śniadanie: owsianka (zaczynając od jednej łyżce i do 200 gr.).
 • Obiad: puree z warzyw (wychodząc z łyżką i 200 ° C.).
 • Przekąski: karmienia piersią, albo dostosowane do wieku, mieszanina.
 • Obiad: karmienia piersią, albo dostosowane do wieku, mieszanina.
 • Druga kolacja: mleko matki lub przystosowane w zależności od wieku, mieszanki.

Jak widać, dzieci przynęty 6 miesięcy jest nadal dość monotonne, ale w niedalekiej przyszłości, twój maluch może jeść jogurt, mleko sfermentowane mieszaniny, a następnie ryby (bliżej 9 – 10 miesięcy). Przez cały rok w diecie dziecka mogą być dodawane do sera, chleb, krakersy, mleko, roślinnego oleju i masła.

Przystępne słodki: owoce i soki

Uzupełniające żywienie dzieci w wieku 6 miesięcy pozwala na wprowadzenie owoców i soku, choć kwestia ta jest dość kontrowersyjna dla wielu specjalistów. Wiadomo, że te suplementy diety nie mogą zastąpić pełny obiad, kolacja lub śniadanie, ale służą jedynie jako swego rodzaju przekąski. W czasach sowieckich, aby wprowadzić te produkty zaczęły już 3 miesiące, ale najnowsze techniki w dziedzinie twierdzą, że nie jest to konieczne. Podjąwszy do słodzenia dietę dziecka, zacznij z naturalnych soków dla dzieci, najpierw należy je rozcieńczyć przegotowaną wodą w stosunku 1 do 1. Po 20-25 dniach po napoje można przystąpić do jabłka lub gruszki puree, są one uważane za najbardziej hipoalergiczne, ale jagody i dania egzotyczne zostać przełożone ostatni.

Para prostych receptur

Teraz, gdy wiesz, jak tworzyć dziecko przynęty 6 miesięcy. Przepisy z pierwszych potraw dla dzieci są bardzo proste. Oto dwa najbardziej popularne potrawy:

 • przecier owocowy. Weź jedno duże zielone jabłko i wypłukać ją dokładnie, a następnie piec w piekarniku. Z gotowego owoców chcesz usunąć skórkę i posiekać mięso, aż będzie gładkie. Nie zaleca się używać świeżych jabłek, mogą one powodować kolki jelitowej u niemowląt.
 • Obfite zupa jarzynowa. Gotować 50 gramów -100 kwiatostanów kalafior i pokroić użyciu miksera aż stanie owsianki. Rozcieńczyć wodą w wymaganych proporcjach 50 ml i wymieszać ją z roślinnego puree.

Skutki wczesne karmy dla wcześniaków

Uzupełniające karmienie wcześniaków jest powiązany z wieloma trudnościami i koniecznie określane przez pediatrę na zasadzie indywidualnej, w razie potrzeby, może również zostać odroczony o kilka miesięcy. Pamiętaj, że dorosły jedzenie w tym przypadku może prowadzić do:

 • alergie i skaza;
 • częste odbijanie;
 • uduszenie.

Uważnie studiując przynętę dziecka do miesięcy, nie starają się zawsze ściśle przylegają do nauki. Pamiętaj, że pod wieloma względami wizja nowej żywności zależy od indywidualnych cech organizmu dziecka. Zaszczepić pragnienie żywienia dziecka, nie zapomnij, aby dawać dobry przykład własnym zachowaniem.