212 Shares 7292 views

Kryty biały chryzantemy witają w pokoju w rodzinie, zdrowiu i dostatku

Nauki Feng Shui zgromadziły wiele wiedzy na temat roślin domowych, ich zalet dla ludzi. Pokazuje również ukryte znaczenie kolorów. Specjalne miejsce w nauczaniu daje piękny kwiat – chryzantema. Intrygująca nazwa "chryzantema" z greckiego tłumaczenia dosłownie jako "złoty kwiat" (choć mają różne kolory). Co kryje się w tym kwiecie, co ma wpływ na ludzkie życie? Skąd wzbogaciła się biała chryzantema?

Chryzantemy, zwłaszcza krzewy, mają bardzo duże kwiaty i długą łodygę. To te kwiaty zgodnie z naukami feng shui, które przyniosłyby korzyści osobie, dorastającej w jego domu. Ale krzewy chryzantemy nie mogą być uprawiane w doniczkach. Trudno sobie wyobrazić, że półkoszulek pasuje do doniczki. Ale w krajach azjatyckich od dawna jest tradycją, nawet jeśli cywilizacja ludzka była daleka od życia współczesnego (w wieku V), chryzantema była oswojona, tworząc odmiany doniczkowe. W Chinach i Japonii od wieków chryzantemy rosły w domu, a to stało się całą tradycją kulturową, zakorzenioną w nauczaniu "Buddyzmu", a następnie zakopanym w feng shui. Dla japońskich, na przykład domowej chryzantemy symbolizuje długowieczność właściciela domu.

Rodziny domowych chryzantem wyróżniają małe kwiaty, a nie te, do których przyzwyczailiśmy się, i krótki łodyg. Kwiaty tych odmian to głównie żółte odcienie. Ale są białe chryzantemy: Chryzantema frutescens (krzepki), Snow Garol, Mała Ameryka, Oregon, Cameo.

Chińska doktryna Feng Shui o energii dającej życie (wiatr-woda, shui-wind) rozciąga białe chryzantemy. Znaczenie tego kwiatu jest rozmyte. Sprowadza spokój do domu, harmonizuje w rodzinie, redukuje konflikty, poprawia intymne życie małżonków i stara się emocjami z umysłem każdego mieszkańca domu. Białe chryzantemy doniczkowe zapewniają swoim "mistrzom" pewność siebie we własnych zdolnościach, umożliwiają kontemplację życia, oczyszczenie umysłu niepotrzebnych emocji, pomagają rozwijać duchowo. Białe chryzantemy nauczą się dać siebie (to pomoże relacjom rodzinnym, zwłaszcza jeśli małżonkowie są na granicy rozwodu), pomagają identyfikować ukryte problemy i rozwiązać je, zjednoczyć kochanków we wspólnych aspiracjach, wzmacniać więzy rodzinne, nauczać się być prawdomowymi ze sobą.

Ale co najważniejsze, jest to biała chryzantema, której wartość leży w darze światła, życia, ciepła, poprawi zdrowie chorej osoby, pomoże leczyć ciężką chorobę, leczyć rany. Białe chryzantemy zwrócą uwagę Wszechmogącego na skromną osobę, jeśli rozpaczliwie potrzebujesz. Przecież biały kolor symbolizuje czystość, prawdę, spokój, uczciwość, dobre.

Jeśli dorośnie z miłością białe chryzantemy w domu, to ci odpłacą. Umieść doniczkę kwiatów w słoneczny (ale nie za) miejsce, gdzie czasem i lekko ciemno (przy oknie, po słonecznej stronie domu). Woda obficie (kilka razy w tygodniu). Przeszczep w razie potrzeby. Pamiętaj o zapłodnieniu ziemi. Dostarcz chryzantemy z świeżego powietrza, chłodu. Na balkonie lepiej jest uprawiać chryzantemy. W temperaturze pokojowej chryzantemy źle rozkwitają (temperatura nie powinna przekraczać 20 stopni), jest źle, ale kwitną! Aby roślina nie była gorąca, spryskaj liście raz dziennie.

Każdy pokój chryzantema (nie tylko biały) pomoże nawiązać stosunki handlowe, jeśli staniesz w biurze. Będzie to miało taki sam wpływ na stosunki rodzinne. Przyniesie sukces i miłość do swojego życia, jeśli rośnie na słonecznym parapecie.

Feng Shui opowiada o siłach i korzyściach dla człowieka wielu roślin, ponieważ rośnie kwiaty, które dostarczają mu niezbędnej energii życiowej, pozytywnie wpływa na jego dom, rodzinę i siebie. Ale tylko chryzantema jest świętym kwiatem dla założycieli nauki feng shui.