367 Shares 9484 views

A. S. Puszkina, „Wzgórza Gruzji”: analiza wiersz

A. S. Puszkina „Na wzgórzach Gruzji” został napisany w lecie 1829 roku. Jest to jeden z wierszy poświęconych jego żona Natalia Gonczarowa. Praca jest pełen smutku i nadziei na świetlaną przyszłość w tym samym czasie, ponieważ został napisany po nieudanej zalotów poety. Jego przyszła żona, Aleksander spotkał się w jednym z kulkami, a ona wygrał tylko jedno oko. Puszkin wiedział, że może uzyskać zwolnienie, dlatego wysłał propozycję małżeństwa rodziców panny młodej, wraz ze swoim przyjacielem Fedor Tolstoy-Amerykanów. W odpowiedzi otrzymał odmowy uzasadnionej dziewcząt młodzieży.

Po tym, Aleksander udał się do Kaukazu. Tam napisał swoje słynne dzieło „Na wzgórzach Gruzji” Puszkina. Analiza werset pozwala otworzyć prawdziwe uczucia autora, który chciał zapomnieć po nieudanej zalotów i poszedł do wojska. Przyjaciele poety nie chciał narażać swoje życie w niebezpieczeństwie, więc został przekonany do pozostania w Tbilisi. Aleksander był gotów porzucić ideę małżeństwa, ale wszystkie te same uczucia do Natalia Gonczarowa wygrać zdrowym rozsądkiem.

To było na Kaukazie, Puszkin napisał „Na wzgórzach Gruzji”. Zaczyna się wiersz przez fakt, że bohater stoi na brzegu rzeki Aragvi, ale jego myśli są w odległej Moskwie, gdzie pozostał do Beauty-narzeczonej. Poeta przyznaje, że był „smutny i łatwo”, takie uczucia mogą być przypisane do jego unikania rodziców dziewczyny i przekonaniu autora, że będzie on osiągnąć swój cel, a wyjdzie Natalia. Separacja Alexander widzi jako tymczasowe okoliczności i trudności, które po prostu trzeba poczekać.

Puszkina wiersz „Na wzgórzach Gruzji” jest przepojona wiarą w lepszą przyszłość. Poeta zdaje sobie sprawę, że odmówiono mu nie tylko dlatego, że jego narzeczona była zbyt młoda na małżeństwo. Jej rodzice chcieli jak najlepiej dla swojej partii, zabezpieczyć małżonka, a materiał stan Aleksandra w tym czasie pozostawiała wiele do życzenia. Uczęszczał drogich zakładów picia, był znany jako hazardzista, więc prawie wszystkie jego wynagrodzenia wziąć swoją kartę. Ale kiedy Puszkin napisał „Na wzgórzach Gruzji”, że jego myśli były daleko od codziennych trosk, wylał kawałek tylko papier swoje uczucia.

W związku z tym, że nie jest zaniepokojony faktem, że nie jest w pełni świadoma Natalia Gonczarowa, a podczas miłości wymienili tylko kilka drobnych fraz. Nie przeszkadza mu, że młoda dziewczyna i ledwo odczuwalne dla niego żadnych uczuć. Alexander jest przekonany, że jego miłość wystarczy, aby stworzyć silną i szczęśliwą rodzinę. W swoim przeczuciem nie oszukał Puszkina. Na wzgórzach Gruzji praktycznie administruje jego przeznaczenie, ponieważ jest na Kaukazie, w końcu postanowili połączyć swój los z Goncharova.

Godny uwagi jest fakt, że po ślubie z ukochaną, Alexander nie jest dedykowany do niej pojedynczy wiersz. Być może wynika to z faktu, że Natalia nie była w stanie go kocham. Ona szanowany i ceniony przez męża, ale nie rozumiem. Beauty Goncharova spowodowane emocje wśród wielu mężczyzn, które skłoniły napady niekontrolowanego Puszkina zazdrości, ale jego znajomych, on zawsze pisał, że ogromnie szczęśliwy w małżeństwie i wdzięczny za to, co przyniósł go do Natalii.