772 Shares 6974 views

Olej sezamowy – źródło witamin dla całego ciała

Co wiemy o oleju sezamowego? Jestem pewien, że wielu z was przyjść do głowy myśli o pysznych sezamem, które posypane pachnące bułeczki. Wiele kobiet dodać nasiona sezamu w przetworzonej żywności, tym samym dając im specjalny smak i aromat. To daje wyjątkowy smak potrawa jest olej, który jest zawarty w tych maleńkich nasion.


Jednak niesamowite walory smakowe – to nie jest najważniejsze cechy oleju sezamowego. Fakt, że zawiera niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, takie jak kwas linolowy, arachidowe, stearynowy, palmitynowy, oleinowy, itp Te bezcenne elementy są niezbędne dla organizmu człowieka dla jego prawidłowego funkcjonowania. Obejmują ich zwykły olej sezamowy dieta, to tym samym pomaga organizmowi poradzić sobie z problemami serca, jak również być w stanie unormować ciśnienie krwi. Ponadto w oleju zawiera cynk, magnez, potas, fosfor i żelazo. Obecność takich użytecznych minerałów pomóc w regulacji układu krążenia i oddechowego.

Szeroko stosowany olej sezamowy w medycynie ludowej. Na przykład, przy pomocy wielu leczyć zapalenie żołądka. Wystarczy wziąć jedną łyżkę masła przed posiłkiem, dwa lub trzy razy dziennie. Z zimnym koneserów zabiegów ludowych zalecanych do nacierania trochę podgrzać olej w skrzyni i podeszwach stóp. Jeżeli dana o problemach z dziąsłami, będzie to również pomóc wzmocnić olej, który powinien odbyć się w ustach przez 10 minut.

Szeroko stosowany olej sezamowy w aromaterapii, gdzie służy jako podstawowy fundament dla kompozycji zapachowej. Ze względu na jego szczególny przenikają do głębszych warstw skóry jest często również używane do masażu medycznego i kosmetycznego.

W dzisiejszych czasach coraz więcej kobiet są według tradycyjnych receptur, aby zrobić maskę na twarz lub włosy w domu obierania śmietaną. Olej sezamowy jest szeroko stosowany w domu Kosmetologii, poza tym, że jest absolutnie uniwersalny składnik, który nadaje się do stworzenia narzędzi dla wszystkich rodzajów skóry. Ponadto, jest on często stosowany w czystej postaci. Olej sezamowy jest stosowany do twarzy i miękkich kolistych ruchów trących do policzków, czoła, brody, pozostawiając 25-30 minut, a następnie płucze się w wodzie o temperaturze pokojowej.

Spójrz na orientalne piękności, że najpierw połowy oka? To prawda, ich wspaniałe długie i gęste włosy. Przez wieki kobiety azjatyckie są godne uwagi ze względu na piękno, czystej skóry i przenikliwy wzrok spod gęstych rzęs, a wszystko dlatego, że stosowane sezamowy olej na włosy, skóra, itp

Kiedy wcierać w skórę głowy, to bogactwo pierwiastków śladowych „cudu eliksiru”, używając go jako odżywcze maski, następnie po kilku tygodniach będzie korzystne zmiany widać. Twoje włosy staną się grubsze i twoje włosy mają zdrowy blask, poza tym, zaczną rosnąć szybciej. W celu dokonania takiej maski, wystarczy przetrzeć do korzeni włosów niewielka ilość oleju sezamowym, pozostawić część godzinę. Można owinąć głowę ręcznikiem. Po zabiegu wystarczy umyć włosy jak zwykle, stosując szampon i odżywka.

Ci, którzy chcą mieć grubą bujne rzęsy mogą korzystać z cudownych właściwości oleju sezamowego. To wystarczy, aby nawilżyć wacik w nim i umieścić na rzęsy, a ich strefa korzeń. Najskuteczniejszym prodelyvat ta procedura przed pójściem do łóżka, pozostawiając bogaty skład oleju na rzęsach na noc

Rany, pęknięcia i blizny na skórze szybko dokręcone, także wykorzystywać ten cenny produkt, który został zastosowany do dotkniętych obszarów ciała jako kompres.

Dzisiaj, olej sezamowy, którego właściwości są naprawdę niesamowite, można kupić niemal każdej aptece lub sklepie specjalne. Ten produkt jest przechowywany przez dłuższy czas, a potrawy przygotowywane w jego zastosowania, znajdzie nowy zapach i smak.