389 Shares 6244 views

Człowiek może żyć bez uczuć i mieszka prawda?

Człowiek może żyć bez uczuć? Ten problem prędzej czy później przyjdzie do każdego człowieka. Czy nie zastąpić umysł emocje? W świecie można znaleźć tysiące ludzi, którzy wierzą, że koszty utrzymania, w tym zdrowego rozsądku, nie jesteś spokojna i stabilna. Inni, przeciwnie, nie wyobrażam sobie życia bez ciągłych wybuchów jasnych emocji. Jak zawsze, prawda leży gdzieś pośrodku. Przekonajmy się, jak starają się równoważyć te dwa antypody: racjonalność i emocje?


powód

Każda ludzka natura się czegoś boi, aw niektórych wątpliwości. Chłodny głowa często „pomaga” nam: chroni od nieszczęść, pomaga sensu złożonych sytuacji i dojść do pewnego wniosku. Życie bez uczuć ratuje nas od rozczarowań, ale również nie pozwala na szczere powitanie. Człowiek może żyć bez uczuć? Zdecydowanie – nie. Jesteśmy ludźmi, aby pokazać emocje.

Inną rzeczą, która jest nieustannie walka między umysłu i uczucia w nas. Człowiek nie jest doskonały, to prawie codziennie mamy myśleć, co zrobić. Bardzo często możemy reagować w danej sytuacji, kierując się ogólnie przyjętymi zasadami.

Na przykład, jeśli mamy krytykować niesprawiedliwie Głowa, że, co do zasady, nie bardzo szybko reagować i uzgodnić lub cicho starając się usprawiedliwić. W takim przypadku wygrywa umysł, który budzi się w nas instynkt samozachowawczy. Oczywiście, uczucie w życiu człowieka odgrywają ważną rolę, ale żeby być w stanie kontrolować je w razie potrzeby – dobrej jakości.

uczucia

Człowiek może żyć bez uczuć? My – nie roboty, każdy z nas jest ciągle przeżywa wiele emocji. Pilnuj się i podane do ludzi tak, że wiedzą, jak pokazać emocje. Gniew, radość, miłość, strach, smutek – którzy nie są zaznajomieni z tymi wszystkimi uczuciami? Charakterystyka ludzkich uczuć jest bardzo szeroki i wieloaspektowy. Tylko ludzie wyrażają je w różny sposób. Ktoś natychmiast rzuca całą swoją radość lub złość na innych, a ktoś ukrywa swoje emocje bardzo głęboko.

Nie uważa się za „modne” W naszych czasach, wyrazem uczuć. Jeśli facet śpiewa piosenki pod balkonem ukochanej, to raczej nazwał mimośród aniżeli przejawem najbardziej szczerych uczuć. Staliśmy boi się pokazać swoje uczucia, nawet najbliższych osób. Bardzo często w dążeniu do szczęśliwego życia, zapominamy o ich stan emocjonalny. Wiele osób naprawdę stara się ukryć swoje uczucia tak daleko, jak to możliwe. W nowoczesnym społeczeństwie, uważa się, że zdolność, aby pokazać emocje – oznaką słabości. Człowiek, który ma uczucia, zawsze będzie bardziej podatny niż człowiek, który ma wszystko opiera się na obliczeniach. Ale w tym samym czasie osoba emocjonalna może być szczęśliwszy niż racjonalista.

Różne emocje mogą przynieść zarówno wielkie szczęście i rozdzierający ból. Człowiek może żyć bez uczuć? To nie może i nie powinno być! Jeśli wiesz, jak się czuję, to żyją ciekawe życie. Móc korzystać z prostych rzeczy nie być zdenerwowany małych rzeczy i spojrzeć na świat z optymizmem. Jeśli możesz „zaprzyjaźnić się” z ich emocjonalnego i racjonalnego „i”, to na pewno osiągnąć harmonię i szczęście.