398 Shares 2427 views

Seal – jest to zwierzę?

Dzisiaj możemy z całą pewnością powiedzieć, że jeśli uszczelka ze względu na szereg poważnych okolicznościach, zginął w trakcie ewolucji jako gatunku, to Ziemia byłaby znacznie uboższa. Dlaczego? Postaramy się odpowiedzieć na pytanie w tym artykule.


Po przeczytaniu go, znajdziesz informacje o tym, co zwierzę jest pieczęć, jaka jest jego wartość, jakie funkcje ma, i tak dalej.

informacje ogólne

Nazwa zwyczajowa wodne ssaki te rodziny uszczelki (Kaspijskiego, aneksach i Baikalian) – uszczelka.

Uszczelki morskie w Rosji rozprzestrzeniać się z Murmańska do wybrzeży Cieśniny Beringa, w tym na wodach Franz Josef Lądowych Nowej Ziemi, Ziemia Północna, Morzu Białym i Wysp New syberyjskie. Ona mieszka część brzegowej Morza Ochockiego, w tym wiele z jego zatokach i wodach przybrzeżnych w tatarskiej Strait, Sachalin Zatoki i East Sachalinie. Uszczelnienie siedlisko dotrze do wybrzeża japońskiej wyspy Hokkaido.

Istnieją również uszczelki, które żyją w stawie ze świeżą wodą. Na przykład, słynny rosyjski Bajkał jest znany na całym świecie, nie tylko dlatego, że jest najbardziej głębokie i piękne jezioro. Jego wody są zamieszkiwane przez unikalnego zwierzęcia, które nigdzie indziej w podobnych zbiornikach. To uszczelnienie, są endemiczne i reliktowe z trzeciorzędowych fauny. To się nazywa uszczelka Bajkał.

opis

Kim są uszczelki? Te niesamowite ssaki mają ciało wrzecionowate, łagodne w głowie.

Wzrost osiągnięciu 165 cm, a ich ciężar wynosi 50 do 130 kg. tułowia zwierzęcia zawiera dużą ilość tłuszczu podskórnego, doskonale utrzymuje ciepło w zimnej wodzie i pomaga zwierzęciu czekać długie okresy braku żywności, a także powierzchnię zatrzymywania wody w czasie snu. Śpią tak mocno, że nawet były czasy, kiedy ich nurkowie mogą włączyć bez ingerowania w ich snu.

Mocna skóra zwierzęcia pokrywa twardy, gęsty i krótką sierść. Między palcami oni mają uszy i przednie płetwy są wyposażone w potężne pazury. To dzięki uszczelek przednich kończyn robi upust w lodzie, aby przejść się po polowaniu i zrelaksować się na skałach lub na lodzie, i oddychać świeżym powietrzem.

Uszczelka ma fenomenalny możliwość pozostania w wodzie przez okres do 40 minut, w sposób ciągły. Wynika to z obecności małych ilości światła, a zawartość rozpuszczonego tlenu we krwi. Ze względu na tylnych łapach zwierzę płynie dość szybko pod wodą, ale na pierwszy rzut oka jest dość niezręczne i niezgrabne.

Uszczelki w Bajkale

W przeszłości, uszczelnienie zwierzę Bajkał był dość szanowany, szczególnie wśród narodowości, zajmuje większą część polowania na morze. Nawet teraz, niektóre z Orochi jest umieszczany w ustach wydobytego uszczelki z dzikim czosnkiem i tytoniu, gdyż jest dla nich rodzajem ofiary Tam, do których uszczelnienie jest najbardziej istotne, ponieważ on jest panem elementu morskiego.

W dawnych czasach, Baikal polowania na foki było ogromne znaczenie gospodarcze dla lokalnych źródeł utrzymania, produkcja tych zwierząt jest ściśle ograniczona. W porównaniu z innymi gatunkami skór fok futra (zarówno młodych i dorosłych) to najlepsze surowce futra, dzięki czemu są bardziej niż mile widziane.

Uszczelki siedlisko Bajkał

W sezonie letnim (czerwiec) Wybrzeże Ushkaniye wysp kierowanych przez dużą liczbę tych zwierząt – wyspa dla nich są przytulne naturalny naturalny bazar. O zachodzie słońca, uszczelki rozpocząć masowy ruch na wyspach.

Podczas silnych mrozów Syberii jeziora całkowicie zamarza. Przed początkiem zimnej pogody uszczelką używając zębów i przednie łapy z ostrymi pazurami kopać dziury oddychania dla siebie. Zwykle w zimie na powierzchni zamarzniętego jeziora większość czasu ciężarnych samic.

Na produkcji przemysłowej

Uszczelka – zwierzęcia, która zawiera duże ilości tłuszczu wspaniały ma pewne korzystne właściwości lecznicze. Komercyjnej produkcji uszczelek dzisiaj jak setki lat temu, realizujących te same cele.

Tłuszcz zwierzęcia przez wiele osób jest skutecznie stosowane w leczeniu pewnych chorób związanych z zapaleniem (hipotermii, zamrożenie), a jego mięso jest wykorzystywane do żywności z niedoborem witaminy C (taki, jak w szkorbutu).

Mimo to, główne przyczyny dużej skali produkcji przemysłowej – najcenniejsze skór zwierzęcych. Kapelusze i ubrania z grubym, gęstym futrem z wytrzymałego płótna są bardzo popularne wśród mieszkańców Północy, a także w bardziej południowych regionach.

reprodukcja

Pisklę uszczelka, zwykle pojawia się w połowie marca. Po zakończeniu zimy, kobieta czołga się z wody na lód do rodzenia dzieci. Ale pierwsza kobieta skonstruować den w śniegu dla swoich przyszłych uczniów.

Niestety, w tym czasie uszczelka pierścieniowa napotyka największe zagrożenie – aby stać się łatwym łupem dla wielu kłusowników i myśliwych. Zasadniczo pieczęcie urodziła dziecko, ale nie może być dwa, a nawet więcej.

waga urodzeniowa, zwykle około 4 kg. Rodzą się z bardzo pięknymi białymi skórami, zapewniając im ciepło i najbardziej niezawodne kamuflaż w śniegu.

Po linienia uszczelniający cub uzyskuje srebrzysty skóry.

długość życia

Uszczelnienie wzrost jak długość i masę, jest długi czas (do 20 lat). Niektóre zwierzęta i umrzeć „nedorosshimi”, a ich średni wiek w populacji wynosi zaledwie 8-9 lat. Zdarzają się przypadki, że niektóre foki żyją do 40-60 lat, ale są one bardzo nieliczne. Około połowa wszystkich osób – młoda foka około 5 lat. Starsze zwierzęta (6-16 lat) stanowią dużą część drugiej połowy fok.

Seal – to niezwykłe zwierzę w tym sensie, że w jego wieku, naukowcy nauczyli się zidentyfikować przez kły i pazury, które można zobaczyć pierścienie rocznych, takich jak te, które mają do cięcia drewna.

żywność

Podstawą morskich uszczelek żywności – ryby i skorupiaki, które tworzą duże skupiska w najwyższej warstwy wody.

Moje ulubione jedzenie jest uszczelka Baikal – Bajkał i babka ryby golomyanka. W ciągu roku, zwierzę wykorzystuje ponad tonę paszy dla zwierząt. Od czasu do czasu robi się do żywności i Cisco około 3% swojej codziennej diecie.

ciekawostki

1. Dlinnomordye i port plomby z słoni morskich podziela to siedlisko – ocean.

2. Seal – to świetny nurek, w stanie dotrzeć do głębokości 400 metrów.

3. Ogólnie, uszczelki nie żyją w wodach słodkich, ale jezioro Bajkał w Rosji stał się prawdziwym domem dla niektórych z członków rodziny. Skąd populacji fok w Bajkale? Jak dotąd, pozostaje tajemnicą. Według jednej z legend, w tych miejscach istnieje jakiś nieznany podziemny kanał łączący jeziora do oceanu. Naukowcy odkryli żadnych dowodów tego faktu. Najbardziej prawdopodobna ścieżka jest uszczelka Bajkał na Angara i Jeniseju. Należy zauważyć, że tutaj w taki sam sposób i uderzył w omul ryb.