692 Shares 8645 views

Baker Street, gdzie Sherlock Holmes Museum

Największym rozczarowaniem od dzieciństwa jest fakt, że w naturze nie jest rodzajem Santa Claus. Ale największym rozczarowaniem Londynu będzie fakt, że Sherlock Holmes – najlepszy detektyw wszech czasów – nigdy nie mieszkał na ulicy Baker Street w domu 221-B. Po pierwsze dlatego, że jest to fikcyjna postać, która nie ma prawdziwych prototypów. A po drugie, ponieważ okres życia detektywa (w ostatnich dwóch dekadach XIX wieku) numeracja budynków na tej ulicy zakończył na sto.

Popularność detektyw wymyślony przez Conan Doyle'a, jest tak wielka, że czasami wydaje się być bardziej sławny niż członków rodziny królewskiej Imperium Brytyjskiego. I, oczywiście, na świecie nie ma muzeum tego bohatera. Więc gdzie jest Muzeum Sherlock Holmes? Odpowiedź nie jest oczywista. Tak, że znajduje się na słynnej Baker Street na ulicy, ale dom nie jest liczba 221-b i 239. Museum of London, poświęcone legendarnym detektywie, otwarty w 1990 roku. Sam budynek został wzniesiony znacznie wcześniej – w 1815 roku, a więc ma cechy czas, w którym „mieszka” Holmes. Znany adres nie istnieje dzisiaj w ogóle. W stolicy Wielkiej Brytanii jest dostępna tylko Baker Street, 215-229, w którym kompleks Abbey National Building Society, firmy, które finansowane ustanowienia pomnika Sherlocka Holmesa.

instytucja drzwi dumnie zdobi napis Baker Street, 221-B, ale to tylko sztuczka, z którymi zwiódł tych naiwnych turystów. W celu umieszczenia zły adres na fasadzie budynku, założyciele musieli zarejestrować się firma „221-B Ltd».

Więc, gdzie jest Sherlock Holmes Museum, zrozumiałe. Choć wielu ekspertów nazwać bardziej prawdopodobne miejsce zamieszkania detektywa innego domu, bardziej nadaje się do opisu pensjonacie pani Hudson. Naprzeciw niego jest „Empty House» № 32, gdzie pułkownik Moran wycelował z pistoletu powietrza w oknie Watson i Holmes salonie. Ale z pewnością trudno jest powiedzieć, że jest to opisane w jego twórczości Conan Doyle'a, jak Baker Street został poważnie uszkodzony w czasie II wojny światowej.

Szeroka Holmes jest często przedstawiana w kratę kapelusz i peleryna. Jednakże takie ubrania nie były mieszkańcy Londynu, tylko chłopi przebrany w niej. Według opowieści, detektyw wolał płaszcz i garnitur tweed, które koniecznie połączone motyla i śnieżnobiały kołnierzyk. Wiele będzie zaskoczony, że popularny detektyw wyrażenie „Elementary, my dear Watson” nie została znaleziona w historii AK Doyle. Został wynaleziony w latach trzydziestych ubiegłego wieku autorów audycji.

Fani gatunku detektywa nie jest zainteresowany tylko w przypadku gdy Sherlock Holmes Museum, ale również dlaczego autor oddał charakter irlandzki nazwy. Podczas gdy irlandzki wiązały się z terrorystami, więc detektyw trudno byłoby zdobyć uznanie i zaufanie brytyjski prim. Jednakże, pozostaje tajemnicą.

Obecnie wiele artefaktów można zobaczyć w muzeum, związane z Sherlocka Holmesa i jego „działania”. Na przykład, odtworzony z opisów pokój, kominek, biuro detektywa za żyjących. Naprzeciwko domu, a teraz można jeździć na ulicach London Cab – ulubiony bohater transportu.

Śledzić, gdzie Muzeum Sherlocka Holmesa, a tam chodzić śladami najlepszego detektywa świata.