125 Shares 5057 views

Z co i jak pić martini?

W związku z popularnych filmów w naszym kraju na stromym superspy 007 wyrazy „wódka martini wstrząśnięte, nie mieszane” był kult. A nawet tych, którzy nigdy nie próbowali tego wermut, w odpowiedzi na pytanie, co go wypić, na pewno będą pamiętać tę opcję. A jako napój martini na świecie?


Wermut lub wzmacniane wino, które zostało dodatkowo pachnące zioła i przyprawy takie jak estragon, cynamon, kardamon, wrotyczu i wielu innych, w ogóle, pijany w bardzo osobliwy. Martini należy do tej kategorii napojów. Jego historia rozpoczęła się w XIX wieku, kiedy przyszła sprzedaż zakładu produkcyjnego pierwszy wermut Martini i „Rossi”. O imieniu właścicieli zakładu został nazwany sam napój. Rodzaje tego napoju, istnieje kilka czerwony, biały, różowy, bardzo wytrawny lub bardzo suche. I o każdym z nich, można zbudować całą teorię o tym, jak pić martini czy innego rodzaju.

Istnieją jednak podstawowe zasady jego stosowania, które prezentujemy poniżej:

  1. W celu odblokowania pełnego smaku napoju, wymaga specjalnej atmosfery. Picia martini z żalu – całkowicie błędne. Ten wermutowi o charakterze uroczystym, utworzenie na romantyczny i spokojny sposób. Dlatego uważa się, że napój ten jest idealnym miejscem dla spotkań.
  2. Aby zrozumieć, jak pić martini w czystej postaci, powinny uczestniczyć w regularnych okulary kształt stożkowy w wysokiej cienkiej łodydze. W przypadku ich braku, pasuje masywne kwadratowe okulary dla whisky, ale w żadnym wypadku nie kieliszki do wina, a na pewno nie wódka stos.
  3. Martini wymaga odpowiedniej temperatury, jest ona podawana schłodzone. Optymalna dla tego napoju będzie 10-15 stopni. Jeśli nie jest to możliwe do ostygnięcia, należy składać do lodu martini.
  4. Wszystkie powyższe uwagi dotyczą korzystania wermut w czystej postaci jak Rada prawdziwych koneserów napoju. Ale także w koktajlach, może być cudownie dobre. Na przykład, należy zwrócić uwagę metody, takie jak picie martini: sok, tonik i innych produktów. Wiele smak mieszanki napój z oliwek i cytryną, wrzucony do szklanki. W postaci mieszanin z dobrą Martini soku pomarańczowego. W zależności od typu wermut może odebrać parę jego doskonałą koktajl. Martini Bianco, słodkie lub białe, dobre oliwki. Muszą ciąg na szpikulce i zanurzone w szklance. Możesz dodać ananas, kiwi lub truskawek więcej smaku. A tego rodzaju doskonale połączone ze tonik lub wody sodowej.
  5. Jak prawidłowo używać Red Martini? Co pić, aby uzyskać smak? Najlepszym rozwiązaniem, w uzupełnieniu do wykorzystania w czystej postaci, jest mieszany z wiśni lub sok pomarańczowy w stosunku 2 do 1. I to nie jest konieczne, aby zapomnieć o koktajli alkoholowych na podstawie napoju. Najbardziej znanym z nich, oczywiście, wódka martini. Dobrze, dziewczęta spróbować zmieszać go z szampanem. Koktajl ten jest nazywany „Cyrus”. Ponadto część martini koktajl „American”, „Negroni”, „Dry Martini” i wiele innych. Dodaje, smak tych napojów i lekkiej słodyczy. Więc jeśli jeszcze nie opanowali jak pić martini, można spróbować go jako część długich napojów lub ujęć.