96 Shares 3160 views

Ile mocy ma laptopa w godzinę i miesiąc?

Teraz w świecie technologii informatycznych do głosu nowoczesnej technologii. Zapewne niewielu z nas wie, ile energii jest zużywana laptopa na godzinę. W związku ze wzrostem taryf, nawet bogaci ludzie zaczynają oszczędzać. Więc ile mocy ma laptopa za godzinę pracy? Spójrzmy na ten interesujący temat.


Wybór laptopa

Jeśli tylko zamiar kupić laptopa, starają się zwrócić uwagę na energooszczędnego modelu. Komputer może kosztować nieco droższe, ale można zaoszczędzić na energii elektrycznej, a będzie się opłacać w czasie. Pamiętaj, że różne modele o różnych elektrycznej odpadów. W dużej mierze zależy to od laptopa przeznaczenia. Aby dowiedzieć się, ile energii zużywa laptop za godzinę, konieczne jest, aby rozważyć różne typy. Niestety, nie możemy uzyskać dokładny wynik.

Koszt energii elektrycznej z dzieł laptopów

 1. Laptop z średniej. Powiedzmy, że kupiłem ten laptop do pracy. Pracujesz na niej przez około 8 godzin dziennie w różnych aplikacjach biznesowych, Internet, albo grać w proste gry. W tym przypadku, laptop zużywa się około 80 watów na godzinę. Podczas 8 godzin licznik nabezhit około 0640 kW. Przez miesiąc wychodzi do 19,2 kW. Nieźle, prawda? Ale to przeciętny laptop, który jest po prostu pracować. Ok, przejdźmy do kolejnego przykładu.
 2. laptop do gier. Ile mocy ma laptopa z dobrym procesorem i kartą graficzną do gier? Gaming Laptop pochłonie około 190 watów. Trudno jest obliczyć, ile energii ludzie spędzają przy użyciu tej techniki, ponieważ różni ludzie mają różne czasu przy komputerze. Ale załóżmy, że będziesz grał to 6 godzin dziennie. Tylko przez jeden dzień można spędzić 1,14 kW, który wyniesie około 34,2 kWh miesięcznie. Dość duża liczba.
 3. Notebook w trybie serwera. Są ludzie, którzy wykorzystują swój komputer jako serwer, gdzie przechowywać zdjęcia i filmy. Oczywiście, ten laptop nie jest wyposażony w wysokiej wydajności, jedno – pojemnego dysku twardego (terabajtów). Ten komputer zużywa około 30 watów na godzinę. Czy to będzie działać 24 godziny na dobę, będzie wydać około 0,72 kW, 21,6 kW miesięcznie.

Skąd mam wiedzieć, ile energii elektrycznej używa twój komputer

Jak widzieliśmy, zużycie energii zależy od wielu szczegółów. Wykonane zadania i komputerowe parametry techniczne sprawiają, że niemożliwe, aby dokładnie określić, ile energii zużywa laptop za godzinę. W przypadku zakupu nowego komputera, możliwe jest, aby określić jego siłę i obliczyć przybliżony koszt (zawiera tę informację). Ale może to być kolejny przypadek, można kupić montowane laptop, który nie ma danych mocy. W tym przypadku, aby dowiedzieć się, w przybliżeniu koszt nie będzie działać, o ile, oczywiście, nie w pełni zrozumieć.

Więc, zobaczmy, jak wiesz, ile mocy ma laptopa? Istnieją dwa skuteczne sposoby, które możemy teraz rozważyć.

 1. W porządku. Teraz można kupić urządzenie, które jest w stanie określić kosztów energii elektrycznej. Zakupu nowego urządzenia, można w każdym sklepie lub w Internecie. cena miernik mocy zaczyna się od $ 15 dla najprostszych modeli. Jeśli chcesz podjąć bardziej zaawansowany model, będzie musiał zapłacić co najmniej 30 dolarów. Jak to działa? Mierniki mocy musi być wprowadzony do gniazda najbliższego do laptopa. Po kilku sekundach, on da Ci wszystkich niezbędnych informacji.
 2. Przybliżone. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na różnych instrumentach określania zużycia energii, można spróbować innej metody, ale to nie jest dokładne. Po pierwsze, należy wyłączyć wszystkie urządzenia elektryczne i pozostawić żarówkę 100-watową. Przystąpić do licznika, należy policzyć ile obrotów sprawia, że w ciągu 30 sekund. Więc już zapamiętany numer. Wyłącz lampę i włącz komputer. Policz, ile obrotów zrobi licznik, gdy sieć włączony laptop. Jeśli nie będzie dużo więcej, to trzeba powtórzyć eksperyment, ale wtedy żarówka, bardziej wydajne (200 W).

Jaka jest różnica pomiędzy różnymi rodzajami zużycia energii

Dzisiaj, nowoczesna technologia pozwoliła na zmniejszenie zużycia energii. Jeśli trzeba przejść przez krótki czas, jest całkowicie niewłaściwe, aby wyłączyć laptopa, ale aby go zapisać można przełożyć na inny tryb. Aby to zrobić, trzeba uruchomić specjalny program, który zostanie zamknięty lub spowolnić niektóre z elementów urządzenia. Jeśli zamierzasz rozpocząć pracę na laptopie, program automatycznie rozpocznie te procesy. Ponieważ to okazja, aby zapisać urządzenie włączone.

W notebooku tryb gotowości nie działa, ale nadal zużywa energię, ponieważ program jest aktywny, a proces ten może być wznowione w każdej chwili, gdy użytkownik musi wskazać ten. Jeśli komputer w tryb uśpienia, to zajmie tylko 30 sekund, aby włączyć wszystkie składniki.

Drugi sen – bezczynność lub hibernacji. Ten tryb jest podobny do stanu wyłączenia. Koszty energii w tym przypadku będzie minimalny. Niestety, nawet jeśli całkowicie wyłączyć urządzenie, będzie wydać małą ilość energii. Jest to związane z możliwościami sieciowymi.

Ile mocy ma laptop jest w trybie uśpienia

 1. Sen. W trybie uśpienia, laptop zużywa mało energii, ale wciąż jest 2 razy więcej niż wtedy, gdy urządzenie jest wyłączone. Komputer musi być zasilany w celu zachowania pamięci systemowej i do aktywowania wszystkich zadań podczas normalnego trybu pracy. Ile mocy ma laptop jest w trybie uśpienia? Co do zasady, przeciętny komputer spędza około 10 watów na godzinę. Należy zauważyć, że laptopy w porównaniu z komputerami stacjonarnymi zużywają mniej energii. Statystycznie przenośne urządzenie 3 razy bardziej ekonomiczne niż nieruchome.
 2. tryb hibernacji. Jak widzieliśmy, to jest drugi tryb uśpienia. On wygląda jak kompletny wyłączania komputera, ale w tym przypadku, dane przechowywane w pliku. Aby kontynuować laptop musiałby czekać, ponieważ włączenie jest wolniejsze niż normalny tryb uśpienia. Komputer w tym trybie zużywa około 5-10 watów na godzinę.
 3. Całkowicie wyłączony. W tym trybie dane nie są zapisywane i kontynuować pracę, należy ponownie uruchomić komputer. Nawet taki system jest wyłączony, laptop zużywa energię elektryczną. W godzinę można liczyć około 4 watów.

Ile mocy ma laptopa na miesiąc

Oczywiście, nie możemy dokładnie obliczyć, ile energii elektrycznej będzie wydać na miesiąc, ale postaramy się uzyskać średnią wartość, która pozwoli nam oszacować koszt energii elektrycznej z komputera.

Więc, ile mocy ma laptopa? Powiedzmy, że mają średnią laptop, którego używasz do gry i pracy. Średnio na nim pracować przez 4 godziny i 3 godzinach gry. Podczas pracy, koszt energii wyniesie 0,4 kW 0,45 kW do gry i 17 godzin aktywności, która jest również wymagana 68-170 watów, w zależności od trybu pracy. W rezultacie, koszt energii elektrycznej miesięcznie będzie około 30 kW.

Jak zmniejszyć zużycie energii elektrycznej o laptopie

Okazało się, ile energii zużywa w ciągu godziny i laptopa w miesiącu, to jest teraz konieczne, aby dbać o efektywności energetycznej. Oczywiście, najważniejsze – po wyłączeniu do odłączenia laptopa od sieci, ale istnieją pewne zasady, które mogą pomóc zaoszczędzić:

 • Przy zakupie laptopa, zwrócić uwagę na energooszczędnych modeli.
 • Jeżeli Państwa wygody, można zmniejszyć jasność ekranu.
 • Nie spędzają dużo czasu na gry i wyłączyć laptopa.
 • Dostosować tryby zasilania w oparciu o ich potrzeby i harmonogramem.

wniosek

Teraz można obliczyć, ile energii zużywa laptop za godzinę, i uczynić z harmonogramem siebie, co pomoże zaoszczędzić. Pamiętaj, że pełne laptop off może pomóc. Jeśli zastosujemy się do wszystkich wskazówek, wydasz mniej na energię elektryczną.