383 Shares 7087 views

Alberobello, Włochy: atrakcje White City

Kolebką majestatycznych zabytków architektury jest bardzo interesujące dla turystów. Włochy podziwiać starożytne zabytki, ale w kraju jest jeden obszar, którego struktura nie pasuje do tradycyjnych kanonów architektonicznych.


W południowej części półwyspu Apenińskiego nie ma miejsca bardziej popularne niż w małej miejscowości, która słynie z malowniczych domów. Popularnym miejscem Apulii, z populacją nie więcej niż 11 tysięcy osób jest podziwiany przez wszystkich gości, oczarowany spokojnej okolicy, z prostego sposobu życia.

miasto wizytówka

Włoski Miasto Alberobello (Włochy), znajduje się w prowincji Bari – to prawdziwe odkrycie dla Europejczyków nigdy nie widział czegoś podobnego. Oryginalne budynki, które tworzą całe ulice, podać lokalizację jest wyjątkowy.

Jak wróżka budynków mieszkalnych, które są nazywane Trulli, znajdujących się w dwóch częściach miasta. Czapki gnomy przypominające białe kamienne budynki z dachami stożkowymi zostały zbudowane bez rozwiązania, które nie odbywa się przez przypadek.

Opowieść o niezwykłych domów

Fakt, że prawa Królestwa Neapolu wszystkich osiedli miejskich na ziemiach Apulii opodatkowane. Aby zapisać wykresy z Acquaviva dynastia zabronił swoim pracownikom, aby wznieść dowolną strukturę za pomocą cementu. Jednak miejscowi chłopi, którzy nie chcą pozostać bez dachu nad głową, znaleźli sposób, aby dostać się wokół wszystkich przeszkód.

Wpadli zbudować brukowana Okrągły dom z dachem w kształcie kopuły. Takie mieszkania przypominające projektanta dzieci: niezwykła struktura kamienia ułożone bez roztworu środka wiążącego jak kostki.

Szybka zniszczenie i nowe budownictwo

Oczywiście takie domy rozpadły łatwo i bez celnik nie mógł być oskarżony o naruszenie mieszkańców istniejącego prawa. To wystarczyło, żeby wyjąć kamień, który grał rolę zamku, od podstawy dachu, a budynek zamienił się w stertę gruzu.

Nowy dom, który nie zachował wiele właściwości, chłopi zostały wzniesione w ciągu dwóch dni.

Dopiero pod koniec XVIII wieku z rozkazu gubernatora Alberobello Neapol (Włochy) dostałem wolności i konieczności burzenia domów na kilka minut i ponownie odbudować swoje zniknął.

cechy Trulli

Jednokondygnacyjny Trulli ozdobione pięknym maku głowic, których kształt świadczył nie tylko o poziomie umiejętności budowniczego, ale także co do których kasta i płeć należą do właściciela domu. Na niektórych widać dachy mistycznych symboli z tajnym znaczenia.

Klasyczne Trulli, które są chlubą bajecznie pięknej Alberobello (Włochy), zbudowane z głazów wapiennych z dołu do kopuły na kopułę.

Najczęściej, ściany nośne wykonywane monolityczną skałę, która uprzednio usunięte warstwy gleby. W domach mają okna i piece, które znajdują się w grubości muru. Dachów, składający się z dwóch warstw uszczelniony w celu ochrony przed przedostawaniem się wilgoci do wnętrza obudowy.

Większość współczesnych domów, składające się z jednego pokoju, podziwiać jego kolor odwiedzających na wycieczkę Alberobello (Włochy). Zabytki miasta (jest ich około 1400) są własnością prywatną i można je kupić lub sprzedać. Według najnowszych danych, malownicze domy miejscowej ludności, zwraca się o 30 tysięcy euro, a Europejczycy kupują je w domu na wsi.

przyjazne miasto

W tych niezwykłych budynków, których ściany bluszcz lub winorośli, znajdują się do lokalnych restauracji, sklepów, marketów, a nawet kościołów. Wszyscy turyści uczcić szczególną życzliwość mieszkańców Alberobello (Włochy), a wielu z nich nawet zaprosić gości przychodzą i odchodzą na dach, by podziwiać zapierające dech w piersiach widowisko, z wysokością otwarcia.

Wiele domów są sklepy z pamiątkami, i gościnni gospodarze z wielką przyjemnością pokazać swój dom i powiedzieć wiele opowieści.

Turyści uwielbiają robić zdjęcia magicznego miasta, które jest znane na całym świecie Włoszech.

Alberobello: pamiątki

Masa sklepów z pamiątkami oferuje tysiące handmade prezenty dla każdego smaku i budżetu. Tutaj można kupić wysokiej jakości produkty wykonane z lnu, skóry, drewna, malowane przez lokalnych artystów malarstwa, a nawet biżuterię.

Oczywiście, głównym symbolem miasta są Trulli, więc wszystkie popularne pamiątki są ukształtowane i obrazu. Wdzięczne figurki, małe magnesy, słodkie świnka, kolorowe kubki i więcej producenci oferują wybór małych sklepów.

Turyści pamiętać i wspaniałych sklepów spożywczych oferujących marki lodów, tradycyjne słodycze pasty migdałowy, smaczne sery, oliwa z oliwek, likierów płatków róży, tradycyjny makaron.

piwnice

Nie wspominając już o bary, które znajdują się w Trulli. W piwnicach, gdzie sztucznie utrzymywane do wymaganej temperatury, można z niego korzystać aromatyczne wina, nie wymagają dodania cukru.

Koszt napoju musującego, który umieszcza się w butli w postaci zwykły dom, – około 20 euro. Jednak wszyscy goście miasta mówią, że warto, a wielu turystów zabrać maszynę duży zapas pysznego produktu. Każdy zakup wykonane w mieście, będzie wspaniałą pamiątką urokliwym włoskim rogu.

dziedzictwo historyczne

Od 1996 roku, tłocząc wąskie uliczki strukturze są pod ochroną UNESCO do uznania części Trulli dziedzictwa historycznego. Przypomina górnym pokładzie szachy Alberobello (Włochy) domów sklepowych, zbudowany w XVIII wieku, ale niektóre z nich były zaledwie sto lat temu.

Warto zauważyć, że w 1925 roku budowa Trulli został oficjalnie zakazane, a zatem w żadnym innym mieście na świecie nie jest już takie budynki zaskoczy podróżnych.

Przyjazny Alberobello (Włochy), która transmituje zdjęciom wspaniały duch, który panuje w mieście, czekają na turystów, aby otworzyć przed nimi wszystkich swoich sekretów. Szczególna atmosfera w cichym zakątku, można zapomnieć o wszystkich kłopotach i problemy. Odwiedzający miasto uznaje się, że to fascynująca podróż w bajce pozostawia niezatarte wrażenie.