282 Shares 5988 views

Mangold: użyteczne właściwości, odmiany, uprawa

Planowanie infield, chcę, aby to nie tylko piękne, ale także użyteczne. W takich przypadkach przyjść na ratunek roślin z pięknym widokiem i wiele witamin. Należą i boćwina. Przydatne właściwości tej rośliny są znane od dawna. Z powodzeniem uprawiana w wielu krajach, i jest uważana za miejsce narodzin boćwina Śródziemnego. Niestety, w naszym kraju, nie zwracał większej uwagi, niezasłużenie ignorowana. Ale to skarbnica witamin i minerałów. Może ten artykuł będzie zmienić sytuację na lepsze.

Co jest Chard

To niby buraka, który ma wysoką zawartość składników odżywczych. Boćwina należy do roślin dwuletnich i burak uważany za podgatunek niezwykłego. Jest to kultura jest ponad 3 tysiące lat. W starożytnym Rzymie, nie święto nie jest kompletna bez dania boćwina. Dlatego tego warzywa jest nazywany „kapusta Roman”. Mangold, których korzystne właściwości znane są na całym świecie, jest także piękna roślina ozdobna. Jego jasny część powierzchni ozdobić każdą kwiat łóżko. Różne odmiany tego warzywa są czerwony, żółty, srebrny i zielony. Mangold, uprawa, która nie będzie powodować wiele problemów, to ulubione rośliny w stoczni.

typy

W przeciwieństwie do buraków, boćwina nie mają korzenia. Nie zrobił formy. Jego główną zaletą – to liście i ogonki. Które gromadzą większość składników odżywczych. Istnieją dwa rodzaje tego warzywa: liść i pedicellate. Boćwina boćwina posiada dobrze rozwiniętą, puszyste wylot. Jej soczyste liście znajdują się na cienkich szypułkach. są używane w sałatkach czy gołąbki. Wynikała boćwina ma swoje różnice. Przede wszystkim, to grube szerokie ogonki, które używają podobnych do szparagów. Oni, podobnie jak liście, gotowane na parze i używane do gotowania innych potraw. Korzenie wszystkich rodzajów jest rdzeniowej formy.

Przydatne właściwości

Mangold, właściwości użytkowe, które mogą być wykorzystane w celu wzbogacenia organizmowi już wczesną wiosną witaminy, jest bardzo często porównywany do szpinaku. Liście tych roślin są potrawy niskokaloryczne, ale bardzo satysfakcjonujące. Liście boćwina zawierać około 13 przeciwutleniaczy. Jednym z głównych składników jest Kwas Syryngowy. Substancja ta jest w stanie kontrolować poziom cukru we krwi. Ponadto, buraków liść jest źródłem składniki odżywcze lub Betalainy. Są dobrze usunięte z toksyn. Chard zawiera wiele witamin, fosfor, żelazo i karotenu. Jego stosowanie przyczynia się do poprawy układu pokarmowego i normalizuje ciśnienie krwi. 100 gramów ugotowanego boćwina zawiera 38 procent dziennej wartości witaminy A, 300% dziennego wartości witaminy K i 22% szybkości zużycia dziennie witaminy C. Wartości te są wyższe niż szpinaku. Dlatego boćwina buraki to jeden z najbardziej przydatnych warzyw.

siew

Mangold, uprawa, która nie wymaga dużo wiedzy na temat rolnictwa, siać od wczesnej wiosny do czerwca. Wstępnie trzeba moczyć nasiona w ciepłej wodzie na jeden dzień. Pojemniki do sadzenia powinny być przestronne. W otwartej przestrzeni najlepiej jest sadzić sadzonki, ponieważ ziemia powinna być ciepła. do uprawy gleby nie powinno być kwaśne. Mangold, właściwości użytkowe, które jest w pełni objawia się w zakładzie dla dorosłych potrzebuje naturalnej diety. Zatem w glebie, można dodać lub nawozu organicznego węgla, co zmniejsza kwasowość i wzbogacania go potasu. Siew głębokość 2-3 cm. Sadzenie odbywa się w odległości 5 cm. Jak kiełkowanie jest konieczne pojedynkować roślin w celu zapewnienia dobrej wentylacji i dobre jedzenie. Pomiędzy dorosłych roślin odstęp 10-12 cm. Tylko w tym przypadku, można uzyskać duże i soczyste wylot.

uprawa

Szczególną ostrożność, roślina ta nie wymaga. Standardowe zabiegi agrotechniczne powinny być przeprowadzone. Przede wszystkim jest to poluzowanie gleby. Korzenie roślin są bardzo długie i rozgałęzione, więc przed sadzeniem, wykop studnię i głęboki gleby. Drugi etap – chwastów. Pasożytnicze rośliny będą utrudniać pełnego rozwoju kultury. Podlewanie boćwina muszą być realizowane zgodnie z potrzebami. Nadmiar rośliny nie jak wilgoć, a także suszenie z gleby też, nie powinny być dozwolone. Mangold – to swiatlolubny roślina, więc lepiej jest sadzić w dobrze oświetlonych pomieszczeniach. Optymalna temperatura do uprawy -25 °, ale warzyw łatwo tolerować ciepła. Mangold dobrze przylega do marchew, sałata, kapusta i cebula. Nie jest wskazane, aby posadzić go obok szpinaku.

żniwny

Pierwsze owoce ich pracy będzie gotowy w 30 dni po posadzeniu. Im większe cięcia liści z rozetami, grubsze rosną. Zwykle zbierają duże liście. W 7-8 dni, małe liście rosną i zrobić następny plon. Na jednym krzaku na raz można wyciąć około 25% liści. Znajdują się one na zewnątrz gniazda na wysokości około trzech centymetrów. Najważniejsze – nie uszkodzić centrum outlet, punkt rośnie. Uważa się, że jeśli szpinak uprawiane w ciemności, jej liście są bardziej miękkie. Jesienią, można zostawić roślinę w ziemi, ponieważ nie boi się mrozu. Ale jeśli oczekiwane silne mrozy, to najlepiej, aby wykopać korzenie, pochować je w pudełku z piaskiem i umieścić w piwnicy. Chard – dwuletnia roślina. W drugim roku zakład będzie rozwijać kwiaty i nasiona. Najpopularniejsze odmiany – szpinak, Scarlet, Krasnochereshkovy, Belovinka.

Mangold w gotowaniu

Stosowane boćwina? Odmian tej rośliny z powodzeniem wykorzystywane do jedzenia, a jego główną cechą – jest obecność dużej ilości składników odżywczych. Dodaje się go do sałatek, konserwy, używany do gotowania zupy i gołąbki. Grube łodygi tego warzywa w puszkach, gotowane, smażone w panierce. Gotowanie roślin – jest to specjalny proces. Pierwszy wodą po ugotowaniu, konieczne jest łączenie, ponieważ zbiera się on około 50% azotanu. Obserwowani przez gotowanie warzyw w nowej wodzie. Sałatka boćwina idzie dobrze nie tylko z innych warzyw, jak również i z różnymi rodzajami mięsa i sera.