310 Shares 7575 views

Salute – ulubionym pokaż wszystkich narodów świata

Rosnących w niebo rakiety wybuchają na niebie, odsłaniając dekoracyjne kulki, delikatnie spadają, mieniące się różnymi kolorami, pozostawiając na niebie migoczące światła lub złoty deszcz. Fajerwerki – jest to jeden z ulubionych widowisk ludowych.


Gdy dźwięki są słyszane pierwszego woleja kieruje wszystkie oczy do nieba, starając się zrozumieć, gdzie jego uruchomienie, natknąć się na drugą stronę ulicy, aby łatwiej zobaczyć.

Historia wystąpienia salutów

W starożytnych Chinach, fajerwerki wykonywane użyteczną funkcję – aby odpędzić złe duchy. Pierwsze fajerwerki były tam 2000 lat temu. Lekkie rytuały pożarowe były w japońskiej, indyjskiej kultury, dali hołd dla Grecji i starożytnego Rzymu.

Ale udało mu się wynalezienie prochu, badanie jego właściwości i zdolność do uzyskania pożądanych wyników Jest chiński, utrzymując pozycję lidera w tej dziedzinie od wielu stuleci.

Wraz z wprowadzeniem prochu do celów wojskowych, a opracowane techniki dokonywania fajerwerki.

Salutuje w Rosji były kwestią o znaczeniu krajowym

fajerwerki Rus pojawił się w 14 wieku pod Iwana Groźnego.

Śmieszne światła, petardy były szeroko stosowane w święta państwowe i święta sądowych.

A za panowania Piotra fajerwerki stały się obowiązkowe, gdyż wydał specjalny dekret, że bez nich nie zauważyło niczego!

Ich rozwój był nauka, która zajmuje się takich uczonych jak Michaiła Łomonosowa.

Kiedy Katarzyna II podpalając osiągnął prawidłową skalę. Współcześni napisał, że nic takiego w Europie nie są widoczne.

Od rewolucji do dnia dzisiejszego

Po rewolucji fajerwerków – w całości zdarzeń stan. Zaangażowaliśmy im tylko, pirotechnika eksperci, są one rzadko wykonane.

Ale w czasie II wojny światowej, w 1943 roku, zaczął świętować wydanie fajerwerków miast.

A fajerwerki na Dzień Zwycięstwa stał się patriotyczna tradycja, która w końcu rozwija się tylko.

Tradycyjne zdjęć według 9 maja, zebrane na ulicach tysiące ludzi, którzy byli zadowoleni, że słyszą strzały spokój, a na twarzach odbijają światło święto świateł, a nie wybuchów.

Fireworks – radość duszy i zwieńczeniem każdej wakacje!

Teraz przemysł pirotechniczny zapewnia doskonałą okazją do prowadzenia wszelkiego rodzaju fajerwerków na własną rękę. Ze względu na wielkie salutów popytu nowe gatunki pojawiają się każdego dnia.

Na przykład, zdejmując z hałasem i łoskotem rakiety mogą produkować gwizdek, a po ujawnieniu tłumionych światła przez długi czas towarzyszy trzaski.

Dla różnych świąt wybranych niektóre programy, na przykład, na wesela, urodziny. Różne ujęcia przedstawiają cały obraz i napis na niebie.

Jednak staje się trochę głośny

Fajerwerki w mieście – jest zjawiskiem normalnym. Oprócz święta, koniec uroczystości w parkach, wesel, imprez, programów w hotelach i restauracjach. Bez nich nie można zrobić średnich przedsiębiorstw, grille w kraju. Kto odmówi takiego piękna, jeśli nie ma pieniędzy, aby kupić fajerwerki!

Ale czasami wydaje się, że salutuje staje się zbyt wiele, zwłaszcza gdy strzały wykonane są z balkonu sąsiada lub pijanego firmy na dziedzińcu.

Powodem miłości fajerwerków – to ich niezwykłe piękno, uroczystość, a teraz dostępność.

W latach Sylwestra stał się tradycją po walce kuranty na ulice i strzelać swoje zapasy rakiet. W ciągu godziny brzmi uroczysty strzały, oświetlając niebo z fantastycznymi świateł, stopniowo ogarniając kluby ulice malejąco dym.

Najlepsze fajerwerki świata

Zorganizować wielki pokaz sztucznych ogni – to jest drogie. W latach Sylwestra, wiele miast na świecie dobiegła niewypowiedziane konkurencji: który jest lepszy, dłuższy, bardziej piękne. Arabskich stolic nie melochatsya i od razu ustawić cel, aby dostać się do księgi Guinnessa.

Fabuła obejmuje 77.000 salwy dokonane w Kuwejcie w 2012 roku, ale Dubai odpowiednio zareagował wprowadzając salwy 450.000 na 100 km. Najlepsze fajerwerki można zobaczyć na specjalnych festiwali odbywają się, na przykład, w Montrealu, na Filipinach. Będą miliony widzów.

Wiele miast przygotowują specjalne skrypty fajerwerki, które są utrzymywane w wielkiej tajemnicy noworoczne.

Pomimo ogromnej różnorodności show, najbardziej cenionych sztucznych ogni – te, które są związane z konkretnych doświadczeń i święta.