464 Shares 7513 views

Dżem z śliwek "Węgorz". Gotowe przepisy kulinarne

Nadeszła jesienią, liczniki rynków i sklepów stały się bogate w śliwki. To nie tajemnica, jak użyteczne jest to owoce. Zawiera różne witaminy i minerały, które są tak ważne dla naszego ciała. I oczywiście można jeść nie tylko świeże, ale także przygotować różne dżem, dżemy, itp. Zalecamy nauczyć się robić dżem z śliwek "ugorka", ponieważ ta odmiana jest tak powszechna w naszym kraju.


Dżem bez nasion

Przygotowanie dżemu z śliwek "węgorza" na zimę bez wgłębień, będziemy używać:

 • Kilogram śliwek;
 • 1,3 kg cukru;
 • Jeden i pół litra wody.

Aby uprościć proces gotowania, lepiej wybrać śliwki z łatwo odłączalną kością. Najpierw jesteśmy zaangażowani w przygotowywanie owoców. Usuwamy wnęki z całych, dojrzałych, myjących owoców. Blanszowane owoce 3-4 minuty. W temperaturze 80 stopni. My chłodzimy zimną wodą.

Umieściliśmy blanszowane śliwki w przygotowanym pojemniku, wrzuć wrzący syrop. Wytrzymujemy przez cztery godziny. Przy małym ogniu gotować przez 30 minut. Zostawiamy talerz przez 3 godziny. Znowu, gotuj przez pół godziny. Spędzamy takie 2-3 razy, między nimi odstęp powinien wynosić trzy godziny za każdym razem.

Teraz masa jest rozmieszczona w czystych, ogrzewanych puszkach, pokrytych pokrywkami i zatkana. Chłodnie.

Aby dobrze zakleszczyć się przez długi czas, zaleca się, aby dżem był pasteryzowany na puszkach pokrytych pokrywkami. Odbywa się to w następujący sposób. Obniżyć zacięcie wodą do temperatury 70 stopni, doprowadzić temperaturę do 90 stopni i sterylizować puszki: pół litra – 10 minut, litr – 14 minut. Zamknij i ostudzić.

Dżem z nasionami

Możesz robić dżem z śliwek "węgorza" bez usuwania kości z nich. W tym celu bierzemy:

 • Kilogram śliwek;
 • 1,2 kg cukru;
 • Jeden i pół litra wody;

Podobnie jak w poprzedniej recepturze, zajmujemy się przede wszystkim przygotowaniem śliwek. Wykonujemy wszystko tak, jak opisano powyżej. Jedyne co jest, nie usuwaj kości z owoców. Następnie blanszowane owoce wypełnione są syropem cukrowym (wrząca woda). Spędzamy trzy godziny trzymając.

Wykonując trzy lub cztery podejścia, gotuj na małym ogniu śliwki, aż będzie gotowy na 30 minut. Pomiędzy podejściem, weź przerwę przez dwie godziny. Po powyższym opisie zamknij zacięcie w słoikach.

Dżem czekoladowo-śliwkowy

Istnieje możliwość przygotowywania dżemu różnych od śliwki "ugorka" z kakao. Jego aromatyczny smak śliwkowo-czekoladowy odwoływałby się nawet do niewystarczającego słodkiego zęba. Jest przygotowany z:

 • Dwa kilo umywalki;
 • Kg cukru;
 • Saszetka waniliny;
 • 80 g proszku kakaowego.

Ugotujemy ten dżem z śliwek "węgorza". Usuwamy z owoców kamienie, zasypiamy pół cukru, mieszamy. Zostaw zegar na 4-5. Następnie wlej pan ze śliwkami na ogień, wlać drugą połowę cukru, gotować przez około 10 minut, aż się całkowicie rozpuści. Dodamy kakao. W niskich temperaturach, gotuj przez około godzinę, cały czas mieszając. Dodać wanilinę pod koniec gotowania. Przyjmujemy sterylizowane słoiki, na które wlewamy gorące dżem, rolujemy. Kiedy się ochładza, możesz traktować swoich krewnych.

"Śliwka w czekoladzie"

Proponujemy studiowanie przepisu, który powie, jak zrobić dżem "Plum" ugorka "w czekoladzie". Ponieważ taki dżem powinien być przygotowany z nie dojrzałych śliwek późnej klasy, można użyć zarówno "ugorku", jak i "węgierskiego". A jako składnik czekolady będzie używany proszek kakaowy. Krem z tego, można użyć, jeśli jest to pożądane, do smaku zacieru, takiego jak cynamon, goździki, rum lub koniak. Potrzebujemy więc:

 • Dwa kilogramy śliwki (z gęstą pulą);
 • 1,6 kg + 1 łyżka. Cukier;
 • Cztery łyżki stołowe Proszek kakaowy;
 • Dwie łyżki stołowe Koniak (rum);
 • Dwie saszetki waniliny;
 • Pinch z cynamonu.

To zacięcie z "śliwki" przygotowuje się nie trudniej niż poprzednie wersje. Po pierwsze, moje owoce, cięte w połówki, usuń kości. Przez 3 godziny spać z cukrem, śliwki powinny zacząć dużo soku. Usuwamy przygotowane owoce w innym naczyniu i pozostawiamy do ognia resztki soku. W tym przypadku musisz mieszać na dole, tak aby nie palił. Po ugotowaniu gotować przez 20 minut, aż nadmiar wilgoci wyparuje.

Kakao miesza się z cukrem, wlać 5-6 łyżek stołowych. Gotuj syrop, wymieszaj. Masa powinna stać się brązowa w jednorodnej konsystencji.

Wytnijmy połówki śliwek blenderem w puree, dodajemy wrzący syrop. Cała masa zostaje doprowadzona do wrzenia. Znowu gotować przez 15 minut, mieszając na dole. Penku, który jest utworzony z góry, należy usunąć.

W wrzącym dżemie dodajemy kiełbaski, wanilinę, koniak (rum), cynamon. Dobrze wymieszaj, gotuj przez 8-10 minut.

Gorące dżemie układamy na bankach, wstępnie kalcynowanych w piecu, zamykamy metalowymi okładkami. Odwracamy je do góry nogami, niech ostygnie 5-6 godzin.

Najlepiej jest przechowywać taki dżem w ciemnym i chłodnym miejscu.