615 Shares 3746 views

Plusy i minusy chip-tuningu silnika. Chip-tuning: co to jest, cechy, opinie

Wcześniej, aby jakoś poprawić osiągi samochodu, kierowca musiał go sprzedać lub przekazać na złom, a zamiast kupować co interesuje. Dzisiaj, w zakresie poprawy sytuacja jest interesująca. Dzięki technologii we wszystkich samochodach wyposażonych w komputer, można zmienić charakterystyki. Ponadto, wiele z nich stara się poprawić osiągi samochodu, natomiast nie oznacza inwestowanie w ten proces. W tym celu stosowana jest chip-tuning. Co to jest i jakie są jego zalety i wady? Kwestie te są przedmiotem zainteresowania wielu właścicieli samochodów dzisiaj.

Chip-tuning – co to jest?

Najnowszy typ zmiany charakterystyki silnika, który dziś nazywa się chip-tuning, nie tak nowe, jak jest w zwyczaju mówić. Technologia powstała w połowie lat 90-tych. Chociaż główną zaletą tej modyfikacji można poprawić osiągi silnika, bez konieczności ingerencji w jej mechanice.

Te manipulacje z parametrami technicznymi napędowych możliwe dzięki pojawieniu się elementów elektronicznych, które kontrolują działanie pojazdu i jej silnika. ECU, ogólnie rzecz biorąc, nie jest niczym więcej niż specjalny komputer, który steruje pracą wszystkich układów pojazdu. Jeśli ten komputer, jest on oparty na chipie lub chip. Że chip – programy wsparcia, które zostały napisane i zainstalowane w fabryce, gdzie o jednym lub innym samochodem.

Ta metoda strojenia – w rzeczywistości, zmienić różne ustawienia programu i jednostki komputerowej. Aby to zrobić, istnieje wiele różnych narzędzi programowych. W rezultacie, po dokonaniu zmian w celu poprawy wydajności jednostek napędowych, a niektórzy właściciele samochodów twierdzą, że jest to możliwe, aby w pełni wykorzystać cały potencjał silnika.

Kto robi silniki Chip Tuning

Robią to nie mechanikę i programistów, którzy są w stanie zrozumieć istotę pracy i algorytmy komputerowe dla różnych marek i modeli samochodów osobowych i są w stanie sprawić, że konieczna jest poprawa wydajności, zmiany.

Plusy i minusy chip-tuningu silnika w dużej mierze zależy od tego, kto je wykonuje. Wynik postępowania nie zależy od cech technologicznych i przez człowieka, który jest zaangażowany w edycji oprogramowania. Jeśli on nie rozumie niuanse danego silnika, korzyści z takiego postępowania nie będzie, a właściciel samochodu otrzyma solidne minusy.

Jak dokonać modyfikacji oprogramowania komputerowego

Pierwszą rzeczą, którą trzeba przygotować specjalne oprogramowanie, które są w stanie dokonać zmian w pracy sprzętu i oprogramowania lub komputera. Po wybraniu poszczególnych narzędzi, zobaczysz tabelę danych na monitorze komputera. Dla komfortu i wygody pracy z nimi, przynosili w znajomym widoku graficznym.

Następnie zmiana parametrów i przepisać chip. Plusy i minusy chipie regulacja silnika i innych układów widać po teście. Dokonać zmian w systemie może monitorować emisję toksycznych w procesie przemieszczania się w działania zapłonu i zasilania paliwem może być zmienione algorytmy. Dozwolone, aby ograniczyć prędkość obrotową silnika.

chip tuning silnika: plusy i minusy

Eksperci zajmujący się takich modyfikacji, twierdzą, że wśród zalet procedury interwencji w oprogramowaniu – możliwość zwiększenia mocy, coraz sterowniki z konieczności często zmieniać biegi, możliwość wykonania bezpiecznego wyprzedzania. Dla samochodów z automatyczną skrzynią biegów, można dokonać przełącznik bardziej płynnie. Oczywiście, to jest plus.

Jednak uważny czytelnik zauważy, że jeśli silnik będzie pracować na dużej mocy, a zużycie paliwa wzrośnie , a nie gospodarka nie będzie. Eksperci twierdzą, że wzrost zużycia paliwa nie powinny się bać. wzrost mocy nie zwiększają „apetyt” silnika.

Chodzi o to, że według ekspertów, z powodu modyfikacji silnika będzie w stanie rozpędzić samochód z dowolną prędkością, bez konieczności ich wpisywania. To, co jest w stanie zapewnić wiórów silnik strojenie. Zalety i wady (VAZ-2170 nie jest wyjątkiem) – wzrost wydajności o zwykłej szybkości przepływu paliwa.

Według opinii, procedura Chip-tuning, prawidłowo wykonane, zmniejsza ilość paliwa, która dostaje się do silnika i zwiększa moc układu napędowego, poprzez zwiększenie efektywności spalania paliwa.

Rodzaje chip-tuning: oprogramowanie do strojenia

Powodować zakłócenia w oprogramowaniu komputera na dwa różne sposoby. Pierwsza opcja – interwencja oprogramowanie. O nim już powiedział – to jest najbardziej skuteczne. Plusy i minusy chip-tuningu silnika jest już jasne. Jego istotą jest to, że kalibracja, które są wykonane w fabryce do układu paliwowego, zmień do wymaganej wydajności. Muszę powiedzieć, że istnieją trzy rodzaje kalibracji. Standardowe Chip-tuning, plusy i minusy, które są interesujące dla wielu kierowców, co pozwala zachować równowagę pomiędzy efektywną pracę silnika i jego apetytu. Kalibracja jest ustawiony fabrycznie. Dynamiczny chip tuning umożliwia znaczne zwiększenie zakresu dynamiki jazdy i mocy. Ale bez zwiększenia efektywności kosztów jednostkowych będzie również znacznie wzrosnąć. Tutaj, kierowcy muszą przemyśleć wszystko, co daje chip tuning silnika, plusy i minusy tego. Tutaj wybór jest prosty: albo samochód będzie szybki i ekonomiczny. Istnieją również kalibracja celu efektywności. Sposób ten jest całkowicie przeciwny do drugiego. Jego istotą jest to, że „apetyt” cięcia silnika.

interwencja mechaniczna

Pogląd ten – starszy. Jest on używany przez amatorów. Jeśli wierzyć opinii, jest ona odpowiednia dla starszych pojazdów, w których nie ma wtrysku paliwa. W tym przypadku praca wykonywana ręcznie, bez użycia elektroniki. Podczas procesu zmiany poszczególnych części i podzespołów, które mogą wpływać na skuteczność (taktowania zapłonu).

Plusy i minusy chip-tuningu silnika przy użyciu tej technologii – to prawdziwa okazja, aby zwiększyć zdolności, zmniejszenie wydajności, ale z minusów opinii podkreślić fakt, że trzeba dużo doświadczenia w naprawie samochodów i poważne kwoty pieniędzy.

Zakłócenia w pracy silników wysokoprężnych

W przypadku silników Diesla w nowych pojazdach takie modyfikacje są również bardzo istotne. Przede wszystkim interwencji programowych może poprawić osiągi samochodu prędkości i trakcji. Ponadto, istnieją nowe możliwości wyprzedzania. Jeśli właściciel samochodu samochody z silnikiem diesla będzie chciał włączyć klimatyzator, moc silnika na nim prawie nie naruszone. I jeszcze jedno: jeśli ustawienia nie jest już spełniony, zawsze ustawienia ECU mogą być zwrócone do pierwotnego stanu.

To, co daje nowoczesne wiórów maszynista strojenie diesel. Plusy i minusy tej technologii w ogóle, są takie same jak w przypadku benzyny atmosferycznym. Jako korzyści – zwiększona wydajność, mniejsze zużycie – zwiększony podczas agresywnego stylu jazdy.

Silniki wysokoprężne chip tuning i zasobów

Wysokiej jakości układ strojenia stworzony na bazie oprogramowania. Sam proces jest tylko skalibrować program, który steruje pracą silnika. Cechy wzrosnąć do 40% – jest to dobry chip tuning. Plus – wzrost wydajności, nie ma minusy. Wszystkie składniki użyte w producenta regulowanym postaci pojazdu, nie zużywają się przedwcześnie.

Konsekwencje chip-tuningu

Wszystko to brzmi bardziej niż atrakcyjne. Oprzeć się pokusie, aby chip-tuning silnika, plusy i minusy, które są opisane w tym artykule, jest to niemożliwe. Ale wzrost mocy – jest to poważne zagrożenie. Przyrost turbo silnik wysokoprężny przykładem zasilania włącza powodu większej ilości powietrza dostarczanego do układu zasilania. Turbina musi działać przy wysokim ciśnieniu i wysokiej rotacji – wirnik po prostu nie wytrzyma tego.

Ale dla władzy to nie tylko w powietrzu. Dodatkowe paliwo przechodzi przez te dysze, które są ustawiane przez producenta. Ten seryjne rozwiązania, które nie są przeznaczone do takiego wykorzystania. Latarka w tym przypadku spadną na tłok, który w tej chwili idzie w dół. Zobacz mechanika liczbę tłoków stopienia i filtry cząstek stałych, katalizatory posechennyh łopatek sprężarki i popękane bloki silników. Więc przy podejmowaniu decyzji o takiej operacji konieczne jest, aby o tym myśleć.

Więc okazało , że taki chip-tuning i jakie są jego zalety i wady.