726 Shares 2328 views

Głównym bohaterem opowieści Yershov

Opowieść została napisana Pavlom Petrovichem Ershovym prawie dwa wieki temu. literatura dla dzieci nie można sobie wyobrazić bez tego produktu. Tale pobudza wyobraźnię dzieci, jest ozdobą naszej literatury.


Po raz pierwszy bajka „The garbaty Jazda” została opublikowana w 1834 roku w „Library” do czytania magazynu. Istnieją dowody na wydanie Puszkina pracy. To on napisał wstęp do opowieści.

Krytyka nie brać poważnie książkę Ershov, twierdząc, że jest zbyt lekki produkt. Tale „The garbaty Jazda” został doceniony przez króla. Pierwsze wydanie tej książki zostało opublikowane z cięciami.

Głównym bohaterem opowieści – syn chłopa-letni Ivan. Autor nie nazywa go „Iwan Fool”, ale z ciasnego punktu widzenia, z punktu widzenia ludzi, którzy ze względu na spokojne życie przepełnione tolerują kłamstw, oszukiwać i zwodzić dla własnego dobrego samopoczucia, Ivan wygląda proste i głupie. Bohaterem opowieści nie goni zyski krótkoterminowe, który jest tak atrakcyjna dla rozsądnych ludzi. Jego mądrość można nazwać uniwersalnym.

Nie ma potrzeby reprezentacji Ivan superbohatera. Jego postać zawiera funkcje, które sprawiają, że jasne i nie jest szczególnie przyciąga do naszego głównego bohatera bajki „The garbaty Jazda”. Opowieść mówi, że Iwan był naiwny i durashliv lubi spać, był leniwy. Ale w tym samym czasie był szczery w słowie i czynie, nie bądź chciwy, nie kradnij, nie według obowiązku i ten sposób, że pomógł mu zdobyć magiczne moce. Często „umysł” starsi bracia Iwan naraża je jako ograniczone i prymitywnych ludzi, którzy nie mogą przeboleć drobnej korzyści.

„Mimo, że Ivan jesteś mądrzejszy

Tak Ivan coś ci szczerze:

Nie miał żadnych konie kraść „- wyrzuca jego brat Ivan.

Zestawienie umysłu i głupota, uczciwości i nieuczciwości mówi nam, że „garbaty Jazda” został napisany Ershov nie tylko dla dzieci. Bogactwo treści, magia i piękno robi to historia ukochanych dzieci. „Garbaty Jazda” w wielu aspektach interesujących i dorosłych – głównie różnych zwrotów akcji, cech wynikających z bajkowych bohaterów opowieści jasnych i wypukłych, mistrzowskie Ershov opisany w kilku słowach.

Bohaterem bajki, mając w swoim posiadaniu wspaniałe konie, nie staje się arogancki i wyniosły. Chętnie zgadza się ratować rodzinę. Raz w służbie królewskiej, Ivan wyświetlić swój „talent”:

„On zjada słodkie.

Spał tak dużo,

Że przestrzeń i tylko! "

Głównym „pracodawca” Ivan – król – okazała się drobna despota, łatwo wpływać zazdrosne słuchawki Iwan. Pomyślany planu King, łatwiej jest wapno Ivan czyni ostatni zwrócić się do cudownych mocy, które zawsze przychodzą z pomocą ludzi uczciwych i sprawiedliwych. Głównym opowieść „ciepło ubrani, usiadł na grzbiecie swego …” bohatera i przechodzi w „długiej podróży” do rozkazów tyrana-króla.

Wizerunek króla sprzeciwia się obraz bajki Iwana. Król w Yershov głupi, okrutny i despotyczny. W zasadzie to troszczy się o rzeczy nie związanych z ochroną państwa i narodu. Król martwi się pragnienie, aby być młody poślubić młodą księżniczkę. Jest obarczony wieloma obaw o stan, król woli leniwie położyć na boku i słuchać plotek swoich informatorów.

Głupie wybryki król doprowadził do jego śmierci w garnku wrzącej, z którego Iwan idzie przystojny, aby pozbyć się jego skromny wygląd chłopskiej.