456 Shares 6692 views

Jak przygotować się do spowiedzi i komunii we współczesnym świecie

Centralna tajemnica prawosławia jest komunią. Dla niego zaangażowana Boską Liturgię – główny serwis dnia. Prawosławni wierzą, że udział w tym sakramencie – warunek konieczny dla życia duchowego. Dlaczego takie zaufanie? I dlaczego tak wiele uwagi poświęca się komunii, gdy istnieje sześć sakramentów? Jak być gotowy do rozporządzeń, jak przygotować się do spowiedzi i komunii?

Co to jest?

Komunia – to komunia z Chrystusem bezpośrednio. W sakramencie chleba i wina są transubstantiated w Ciało i Krew Pana, że osoba wykonuje, czyli jedzenie, połykania. To, rzeczywiście, jest tajemnicą, ale konieczne jest, aby dokładnie przygotować się do niego.

Mogę spotkać osobę z Bogiem w każdym momencie swojego życia? W jaki sposób Pan docenić swoje grzechy, chęć do jedzenia lub gniew wobec innych? Analizując życie i duszę każdego, kto ma lęk przed Bogiem, że rozumie to, czego potrzeba, aby przygotować, oczyścić z tego spotkania.

Jak przygotować się do spowiedzi i komunii, co robić?

Przede wszystkim, należy uciec od świata i jego przyjemności, aby skoncentrować się na sprawach duchowych. Aby to zrobić, chcąc uczestniczyć zajmowanie stanowiska przez kilka dni, nie należy oglądać telewizję, albo przynajmniej wyłączyć kanały rozrywkowe. W tym przypadku nie chodzi o to, aby siedzieć w ciszy i zadzwonić do wszystkich abonentów w książce telefonicznej, zamiast oglądania przekazów wątpliwych. Konieczne jest, aby skupić się na ich stanu duchowego, w ich duszy, grzechu. Teraz przychodzi dużo książek, „Przygotowanie do spowiedzi i Komunii”, na początek można kupić żadnego z nich. Istnieje prawdopodobnie wymieniono 10 przykazań Boga i podane wyjaśnienie, co to oznaczało. Całkiem możliwe, człowiek uczy się wiele o sobie i swoich działań, tylko przeczytać tę broszurę.

Spowiedź – osobny sakrament. Jak przygotować się do spowiedzi, też muszą wiedzieć. Przede wszystkim, musimy poprosić swojego sumienia: czy istnieje coś, co przeszkadza. Może niecierpliwości dzieci lub niegrzeczny do matki? Może leżeć lub nabycie niesprawiedliwy? Po przestudiowaniu przykazań Boga, okazuje się, że nie wszystkie grzechy osoba wie. Przed jak przygotować się do spowiedzi i komunii, konieczne jest, aby zawrzeć pokój ze wszystkimi ludźmi, których skrzywdziłem. Nawet jeśli obrażony nie zgadzają się pogodzić, musimy dołożyć wszelkich starań, aby osiągnąć wzajemne spokój.

W dzisiejszym świecie, nawet niektóre grzechy śmiertelne nie są uważane za złe uczynki. Na przykład, czary czy aborcja (zabójstwo dziecka w łonie matki), jest przeszkodą do komunii wcześniej. W obecności tych grzechów jest lepiej ćwiczyć je osobno, a dopiero potem rozpocząć przygotowania do sakramentu.

Jak przygotować się do spowiedzi i komunii po raz pierwszy?

Kościół nie wymaga dla początkujących, czyli od ludzi, którzy właśnie przybyli do świątyni, ścisłego postu i modlitwy wielu godzin. Ale wykonalne sam słupek konieczne nałożyć. Może na początku tylko zrezygnować z mięsa?

Przed przygotować się do spowiedzi i komunii, trzeba zrozumieć dla siebie istotę sakramentów. Jeśli zaczniesz je bez wiary, może być świętokradztwo. Jeśli wiara jest słaba, można skonsultować się z księdzem. Przed Komunia jest konieczny przyjazd do służby Wieczorem tego samego dnia – usługa rano – Liturgia. Komunia odbywa się po zakończeniu służby.