894 Shares 4824 views

czy zwierzę i ludzkie hybrydy możliwe?

Zupełnie sprzeczne myśli pojawiają się w twojej głowie, gdy zaczynasz myśleć o stworzeniu hybrydy przez przejście komórki zwierząt i ludzi. Przez długi czas naukowcy stworzyli w swoich laboratoriach zarodków hybrydowych, to wszystko jest zrobione z myślą o możliwych metod leczenia wielu chorób. Jednak takie eksperymenty z natury może iść zbyt daleko. Czy będzie kiedykolwiek stworzył hybrydy ludzi i zwierząt? Jakie miejsce zajmują w świecie? Tego typu kwestie odnoszą się bezpośrednio do tematu konfrontacji nauki i etyki.


Hybrydy w świecie zwierząt

Czy możliwe jest stworzenie hybrydy zwierząt i ludzi? Niektórzy mogą wystąpić natychmiast straszliwe obrazy ludzi z głową tygrysa, rybi ogon, dziób ptaka, a kudłaty płaszcz i tak dalej. Czy naukowcy w swoich laboratoriach stworzyć modyfikację genetyczną tak łatwe, jak w grze wideo? W świecie zwierząt przykładem krzyżówkach jest muł, w wyniku kojarzenia osła i konia. Jest to dość zdrowe zwierzę, które jednak utraciła zdolność do reprodukcji własnego rodzaju ze względu na różną liczbę chromosomów w dupie (62 chromosomów) i koni (64 chromosomów).

Nawiasem mówiąc, muły nie są jedynym przykładem krzyżowania. Wiele pokrewne gatunki mogą kolego do wytworzenia sterylnej potomstwo. Na przykład, lwy i tygrysy (tzw LIGER młode nich), zebry i konie. Najbliższym krewnym osoby można nazwać Prymas, ale sam pomysł stworzenia hybrydy ludzi i zwierząt, a mianowicie człowieka i małpy, przez łączenie genomów prawie niemożliwe.

Układ odpornościowy odrzucenia obcych komórek

Większość ludzkich immunologicznych funkcji systemu w taki sposób, że komórki nawet innej osoby nie zawsze skutecznie zaakceptowanych przez organizm, na przykład podczas transplantacji narządów wewnętrznych, nie wspominając o nie-ludzkiego, komórek zwierzęcych. Dowolna tkanka obcych zostanie natychmiast wykryte, i są następnie silnej odpowiedzi immunologicznej – odrzucenia.

Wyłącznie dla dobra ludzkości

Naukowcy zaangażowani w badaniach genetycznych, nie ma celu, aby stworzyć potwory, gdzie ludzka hybryda i zwierząt – jest coś strasznego i okropne. Ponadto społeczeństwo nigdy nie zaakceptuje pomysł stworzenia dowolnych mutantów. Oni nie są zainteresowani prowadzeniem tego rodzaju rzeczy, badania nad komórkami macierzystymi i klonowanie terapeutyczne prowadzone są wyłącznie w interesie ludzi, a przede wszystkim skierowany na zwalczanie wielu chorób nieuleczalnych.

To nie takie proste

Można sobie wyobrazić, że hybrydy zwierząt i ludzi (zdjęcia, odzwierciedlających postrzeganie ich publicznego zobaczyć. poniżej) jest nadal możliwe, jak kod genetyczny DNA jest uniwersalny dla prawie wszystkich organizmów żywych. Na przykład, białko jest syntetyzowany w komórkach koni w dokładnie taki sam sposób, jak u ludzi. Jednak nie wszystko jest takie proste, aby spróbować zrobić hybrydę, muszą przejść przez ogromną ilość prób i błędów, pytanie brzmi, ile osób trzeba poświęcić, aby, na przykład syrenę. To może potrwać o wiele dłużej, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Jest to stosunkowo trywialne, aby dodać ludzkich genów do roślin i zwierząt, a zupełnie co innego – wręcz przeciwnie. Ale niektóre geny określają jedynie konkretnego białka, nie mogą magicznie przekształcić ciało w coś zupełnie innego, na przykład, chimeryczny potworem. Pewne geny stanowią tylko niewielką część tego, kim jesteśmy i kim jest pies lub meduzy. Typ indywidualnie w zależności od różnych często zbliżone do siebie genów, które są pakowane w złożonego zestawu jednostek funkcjonalnych, które mogą być bardzo różne od poszczególnych gatunków organizmów.

hybrydy ludzko-zwierzęce: nazwa potwora z punktu widzenia nauki?

Z naukowego punktu widzenia, problem ten jest uważany poza fikcyjnych i mitycznych kontekstach. W prawdziwym życiu, stworzenie takich stworzeń jak hybrydy ludzi i zwierząt, jest przedmiotem dyskusji prawnych, moralnych i technologicznych w kontekście najnowszych osiągnięć w dziedzinie inżynierii genetycznej. Czy muszę zrobić to w ogóle? Będzie poddać się podlejsze ludzkich pragnień i samodoskonalenia? Takich hybryd ludzko-zwierzęcy zwany „para-man”. Odnoszą się one również do cytoplazmatycznych mieszańców – cybrid.

Jako przykłady międzygatunkowych mieszańców przyjaźni

Międzygatunkowa przyjaźń w królestwie zwierząt, jak również między ludźmi i ich zwierzętami zapewnia podstawowy pierwiastek popularności takich stworzeń. W różnych mitologiach całej historii było wielu znanych hybrydy, w tym w ramach duchowości egipskich i indyjskich. Według jednego artysty i naukowca Pietro Gaetto „pojęcia hybryd ludzko-zwierzęcych zawsze mają swoje korzenie w religii.”

Hybryda ludzi i zwierząt – jednostkę, która zawiera składniki ludzkich i zwierzęcych. Przez tysiące lat, te hybrydy być jednym z najczęstszych tematów w narracji zwierząt na całym świecie. Brak silnej nieciągłości między człowiekiem a naturą w wielu kulturach tradycyjnych i starożytnych zapewniają podstawowy kontekst historyczny popularności bajek, gdzie ludzie i zwierzęta mają mieszane stosunków, w wyniku których jedna przechodzi w coś zupełnie innego.

hybryd ludzko-zwierzęcych – fikcyjna postać lub ewentualna rzeczywistość?

Obecnie hybrydy zwierząt i ludzi są w rzeczywistości, fikcyjne postacie, których zdjęcia są często używane w grach komputerowych i filmach science fiction popularny i książek. Wymyślone hybrydy mają różne role, od złoczyńców, zmutowanych bohaterów do boskości. W odniesieniu do dawnych wierzeń i mitologii, a następnie można znaleźć ogromną liczbę mieszańców, takich jak Pan – bóg w mitologii greckiej, który symbolizuje dziką i nieokiełznaną naturę, czczony myśliwych, rybaków i pasterzy. Ten złośliwy wesoły charakter ma tylne nogi z kopytami i rogami kozła, a reszta jego wyglądu zupełnie przypomina człowieka. Innym znanym mitologiczny hybrydowy jest egipski bóg śmierci nazwie Anubis.

W mitologii chińskiej, bóstwo o imieniu Chu Pa-Tse dla swoich zbrodni i aktów klęsce wygnany z nieba na ziemię. Przez pomyłkę wsiada do macicy lochy i ostatecznie urodził się pół człowieka, pół świni, z głowy i uszu wieprzowych w połączeniu z ludzkim ciałem. Wewnętrzna Istota tego mitologicznego hybryda nie zmienia się na lepsze.

Po zabija i zjada matkę i braci, świński potwór znajduje schronienie w górach, gdzie spędza dzień polowania nieostrożnych podróżnych, którzy nie mają tyle szczęścia, aby pójść swoją drogą. Jednak dzięki staraniom dobrej bogini Guan Yin, podróż do Chin, przekonał do podjęcia szlachetnej ścieżce i zostać wyświęcony na kapłana.

Eksperymenty na tworzenie embrionów hybrydowych

Czy to możliwe, aby stworzyć hybrydę człowieka i zwierzęcia? Hybryda zarodek jest mieszaniną tkanek ludzkich i zwierzęcych. Istnieje kilka typów zarodków hybrydowych, np cytoplazmatyczne zarodki są utworzone przez przeniesienie jądra zawierającego DNA z komórek ludzkich, jaj zwierzęcych, którego własny genetyczne informacje zostały uprzednio usunięte. Powstałe zarodki hoduje w laboratorium na kilka dni, a następnie zamierza stworzyć komórki macierzyste. Ten ostatni może być pewne typy tkanek.

Ta metoda tworzenia komórek macierzystych jest stosowany do badań różnych chorób i jest uważana za dobrą alternatywę do aktualnych jaj człowieka są w ograniczonej ilości, w przeciwieństwie do zwierząt. Naukowcy nie zamierzają faktycznie stworzenia hybrydy ludzko-zwierzęce, stworzenie zdolne do samodzielnego życia.

Ryzyko mieszania materiału genetycznego

Mieszanie ludzkiego i zwierzęcego materiału genetycznego może spowodować ryzyko tworzenia nowych chorób, ale postęp w tej dziedzinie może być bardzo korzystne dla ludzkości w globalnym znaczeniu. Naukowcy twierdzą, że to tylko komórka, zamiast rzeczywistej istoty. W ten sposób unika użycia jaj ludzkiego w zakresie badań. Wkład genetyczny zarodka tak małe, że na zwierzętach jest zasadniczo ludzki zarodek (99,9%). Ponieważ ten nie został wytworzony przy pomocy ludzkiej zapłodnienia, nie może być uważany za człowieka.

prawa człowieka i zwierząt nie zostały naruszone, ponieważ zarodek nie będzie mógł stać człowieka lub zwierzęcia. Biologowie udział mieszania DNA z różnych zwierząt, w latach 70-tych, a pomysł wprowadzenia genów zwierzęcych u ludzi pozostaje tabu. A naruszenie tych zakazów może, w końcu nie tylko uratować ludzkość od wielu chorób, ale też zasadniczo zmienić cały nasz pogląd.

Transgeneza może korzystać z wielu pojedynczych komórek i w całym organizmie. hybrydy ludzko-zwierzęce (zwane „chimery” użyto w mitologii grecki), określane także transgeniczne przyrodzie, które w przyszłości, można stosować do modelowania konkretnych chorób człowieka, wytwarzanie nowych materiałów, tkanin i innych. Około czterdziestu laty, eksperci nauczyli się transportem i modyfikować geny roślin i zwierząt. Do tej pory pozostaje pytanie kontrowersyjne wykorzystanie materiału ludzkiego, w szczególności na moralnych i etycznych podstawach.