515 Shares 9436 views

Czym jest sakrament i gerunds, ich cechy i przyrostków

Nawet w szkole, pamiętamy , że ta jedność i gerunds. O tajemnicy tych części mowy nie może mówić: nadal nie rozwiązany pytanie o ich miejsce w morfologii języka rosyjskiego. Ich główne cechy, aspekty i rozważyć różnice w naszym artykule.


edukacja słowna

Nieznany jest los tych części mowy. W ramach obecnego programu szkolnego, w zależności od kompleksu edukacyjnego autora pojęcie co to imiesłów i werbalne przysłówek, interpretować na różne sposoby. Niektórzy autorzy, jak np Razumovskaya, słusznie uważają ich specyficzne formy czasownika. Nie ma wątpliwości, w tym trochę prawdy, natomiast imiesłów przysłówkowy i imiesłów jest czasownik.

Jednak Babaytseva, autor materiałów dydaktycznych, uznając je za całkowicie odrębnej części mowy, posiadająca cechy kompleksu.

Obie wersje mają prawo do istnienia, są one logiczne i każdy z nich może mieć swój własny uzasadniona.

Tu był taki tajemniczy Rosjanin. Imiesłów i gerund – specjalne formularze, które czynią nasz mowy bardziej dynamiczne i kolorowe.

Objętość komunii

Każda część mowy we własnym niezwykłe. A co gerunds i imiesłowy, że nie oferują wyjątkowe, co nie może inne części mowy? Ich główną cechą – tworzenie kolejek. Dzieje się tak, gdy jeden z nich nie ma słowa na utrzymaniu.

Na przykład: dziewczyna spaceru w ogrodzie letnim, podziwiając przyrodę. Jeśli weźmiemy pod uwagę tę propozycję dokładnie widzimy, że komunia „chodzić”, można zapytać „gdzie?”. Odpowiedź jest fraza „Ogród Letni”. Oznacza to, że przed nami był zaangażowany w przemyt. Znacznie bardziej piękne i mądre wykorzystanie pędu niż nieskończoność powtarzając słowo „kto”.

Nie zapomnij umieścić przecinek, jeśli imiesłowowy stoi po zdefiniowano jego mowy (tu jest to „dziewczyna”). Podczas analizowania pojawia się pytanie: jak to podkreślać? To proste: zadaj pytanie o określonych słów (Girl) co? Spełnia on niewielką część zdania, wszyscy wiemy – determinację. Dlatego konieczne jest, aby podkreślić cały całą linię falistą obroty.

W przypadku, gdy obrót jest określona przez przed swoim słowem, wszystko jest inaczej. Nie ma potrzeby, aby umieścić przecinki. Funkcja składniowa w takim handlu inna – każda część mowy podkreśla się niezależnie.

imiesłowowy obroty

Z nich sytuacja jest nieco inna. Po pierwsze, sama gerund nie może zawierać żadnych słów zależne, ale jednak, zostaną przydzielone przecinkami. Językoznawcy nazywają to singiel.

Na przykład: Bez zastanowienia rzucił się do płonącego domu, by ratować ludzi.

Jak widać, gerund jest bardzo podobna znaczeniowo przysłówka (tutaj odpowiedź na pytanie „jak?”). Można nawet zastąpić tę część mowy: Szybko wpadł do płonącego domu, by ratować ludzi.

Jak to jest w przypadku jego brat-imiesłowu, gerund może ujarzmić słowa i tworzą w ten sposób obracać. Ponieważ zdanie jest zawsze spełnia tylko jedną rolę, nazywana jest oddzielny okoliczność. Z znaki interpunkcyjne nie są zbyt mądry o połowę: przecinek absolutnie zawsze. I nie wyglądają jak jest umieszczona względem obrotów zdefiniowanego słowa.

Na przykład: nie odrabiać lekcje, Misha poszedł na spacer.

Przez gerunds „Nie wykonano” zadaj pytanie „co?” I otrzymać odpowiedź – „pracę domową”. Przed nami – werbalne zwroty bierny.

Przyrostków imiesłowów i gerunds

Wyprowadzenie każdej części mowy badanych studentów z piątej klasy. Niektóre z nich (na przykład, rzeczownik i przymiotnik) mają kilka sposobów na pojawienie się nowych słów nie tylko prefiksem i sufiksem, ale dodanie i skrót. Z imiesłowów i gerunds wszystko prościej swojej głównej drodze słowotwórstwa – tego sufiksu. To z tego morfemu możemy odróżnić je od innych części mowy.

Wiedząc, że taka komunia i gerunds pamiętać, przyrostki nie będzie trudne. Trzeba znać kilka prostych zasad. Nie zapominaj, że sakrament jest podzielona na dwie duże grupy: aktywnych i pasywnych.

W deystvmielnyh imiesłowów, które są w czasie teraźniejszym, przyrostki są: wąwóz / Yusch (taniec, śpiew), Arg / skrzyni (krzykliwe, flying).

My z pasywnym – pojemność (wstrząsnąć), -om- (rysowane) im (zależny).

Po Komunii są w czasie przeszłym, aby odróżnić je będzie również za kaucją.

Deystv.prich. – vsh- (kupione), W (uprawiana).

Strad.prich. – m- (mieleniu) -enn- (przewijane) -NN- (vymeryat).

Główną rzeczą, którą trzeba zrobić – prawidłowo określić część mowy. Następnie przyrostków imiesłowów, gerunds zapamiętać dużo łatwiejsze. Szczególnie są one do siebie podobne.

W kategorii zabezpieczenia ma gerunds, różnią się one tylko w czasie. Nast.vr: – a. (Powoli) -I (zgadywania) -uchi (jest) -yuchi (koniczyna). Upływający czas: -W (making) -vshi (nie wiem).

wniosek

Przyrostków imiesłowów i gerunds są łatwe do zapamiętania w praktyce. Wystarczy wykonać kilka ćwiczeń w tej sprawie, aby ustalić ich pisowni. Mimo pozornego skomplikowania tych form czasownika, że nie stanowią one wiele trudności dla tych, którzy uważnie zapoznać się z regulaminem.