310 Shares 3245 views

Matryca Eisenhowera jako narzędzie do ustalania priorytetów – sposób znacznie zaoszczędzić czas

Każdy współczesny człowiek stara się osiągnąć sukces. To z tego powodu, że tak popularnym zarządzania czasem. Jest to technika, która uczy skutecznego planowania. Dziś jest używany nie tylko przez polityków, ale także zwykłej gospodyni. Ale nie uważam wynalazek zarządzania czasie ostatniego dziesięciolecia. Pół wieku temu, wielu zapracowanych ludzi myśli o poprawie własnej wydajności. Znamiennym przykładem – nazwany na cześć jego twórcy Eisenhower matrycy. Jako narzędzie do priorytetów jego wykorzystanie trzydziestym czwartym prezydentem Stanów Zjednoczonych, Duayt devid Eyzenhauer.


Eisenhower – wydajność geniusz

Duayt Devid Eyzenhauer pełnił funkcję prezydenta Stanów Zjednoczonych od 1953 do 1961 roku. Ten wybitny człowiek jest znany dzięki swojej karierze wojskowej. Eisenhower brał udział w pierwszej i drugiej wojny światowej, otrzymał stopień generała armii. Znany jest na 34 prezydenta Stanów Zjednoczonych i jako członek NATO. Współcześni zauważyć, że Dwight był zróżnicowany człowiek z żywym umyśle, charakteryzuje dyscypliny i organizacji. Ich potomkowie wybitna postać w lewo jest skutecznym narzędziem planistycznym jak Eisenhower matrycy. Jako priorytety narzędzia rozmieszczania i organizowania własnych działań, aby je każdy może korzystać.

Opis Eisenhower matrycy

Duayt Eyzenhauer wymyślił bardzo prosty, a jednocześnie niezwykle łatwego systemu planowania. Dla wygody i jasności, jego matryca on przedstawiany w formie kwadratu. Wszystko planowany biznes Eisenhower proponuje podzielić na cztery kategorie. Przede wszystkim niech określić najważniejszą rzeczą, która wymaga natychmiastowego rozwiązania. Drugi – przypadek i obowiązki, które są ważne, ale to może poczekać. Trzecia kategoria – wszystkie pilne, ale nie ważne. W ostatniej grupie nagrany nieistotnych i non-pilne plany. Matryca Eisenhowera jako narzędzie ustalania priorytetów jest idealny do planowania krótkoterminowego. Użyj go, aby biznes plan na 1-2 dni. Jak zbudować własną macierz Eisenhowera? Wszystko czego potrzebujesz to kartka papieru i długopis. Narysować kwadrat i podzielić ją na cztery równe części. Teraz porozmawiajmy o jaki rodzaj działalności, w którym chcesz nagrać.

Pierwszy kwadrat: najważniejsze i pilne sprawy

W pierwszym segmencie macierzy kwadratowej Eisenhower powinien napisać najważniejsze rzeczy do zrobienia, że trzeba bez zwłoki. Z właściwego i spójnego stosowania systemu planowania, lista ta zawsze musi być pusty. Istotą matrycy zmniejsza się do zapewnienia, że czas, aby robić rzeczy do zrobienia w czasie i uniknąć pracy z udziałem wszystkich rąk. Oczywiście, jeśli dopiero zaczynają korzystać z tego systemu planowania na 1-2 pozycji w tej kategorii mogą być.

Jakie są najważniejsze zadania mogą być godne umieszczenia w bloku „Co należy zrobić od razu?” Student w tej kategorii można wstawić egzamin, szef firmy – spotkanie z partnerami biznesowymi, gospodyni – wezwać pogotowie w razie problemów z hydrauliką. Harmonogram oceny sprawy priorytetowe powinny obejmować wszystkie obszary swojego życia. plany rodzinne i czyny, odwiedzając lekarzy i styliści, zakupy – to wszystko powinno być ukończone w matrycy Eisenhowera. Na przykład, jeśli masz silny ból zęba, wizyta u dentysty może być zawarte w pierwszym placu dziennego planu (jako ważnej kwestii, które nie mogą być przełożone).

Drugi kwadrat: ważne zadania, które nie wymagają natychmiastowej realizacji

Jednym z najważniejszych stref matrycy Eisenhowera – to jej drugi plac, do którego chcesz się zapisać ważne rzeczy do zrobienia, że nie mają napięte terminy. Dzięki efektywnemu wykorzystaniu systemu planowania nie zawsze musi być jakiś problem. Istotne jest, aby skontaktować się z osobistych planów w tej kategorii, a następnie ją. Rekord na placu projektów, które są aktualnie pracuje. Tutaj jest to możliwe, aby zaplanowanych rozmów i spotkań, pisanie pracy magisterskiej. W drugim placu wszystkich zadań, które mają być wymienione, które muszą wykonać w możliwie największym stopniu. System planowania zakłada, że to właśnie z tej kategorii przypadków będą rozpatrywane w pierwszej kolejności. Tylko w ten sposób uniknąć siły wyższej i pracy z udziałem wszystkich ręce i pierwszy plac matrycy, odpowiednio, pozostają puste.

Trzeci kwadrat: pilne, ale nieważne sprawy

Trzecia strefa matryca Eisenhowera jest przeznaczona do rejestrowania spraw, które mają niewielkie znaczenie priorytetów, ale jednocześnie wymagające pilnego rozwiązania. To jest wszystko, co zmniejsza wydajność i uniemożliwia realizację podstawowej operacji. złamał komputer w dół podczas przygotowywania raportu? Zadanie to powinno być napisane do trzeciego kwadratu, trzeba go rozwiązać jak najszybciej. Możemy również przeglądanie korespondencji, wykonywanie codziennej pracy, która nie wymaga przyjęcia ważnych decyzji. Nie zapominaj, że matryca Eisenhowera – jako narzędzie ustalania priorytetów – powinien pomóc zachować kontrolę nad wszystkimi swoimi czynami. Nie przegap małe rzeczy, i będzie sukces.

Czwarty kwadrat: przypadek non-pilne i nieważne

Czwarty i ostatni kwadrat matryca jest przeznaczony do rejestrowania zadań i lokali rozrywkowych, które są nieistotne i nie pilne. Sam Eisenhower nazwał tę kategorię „listę wasters czasowych.” Czwarty kwadrat pisać wszystko, co ma pozytywny wpływ na działalności podstawowej, ale pozytywny wpływ na stan psycho-emocjonalnym danej osoby. To osobiste rozmowy przez telefon, oglądania programów rozrywkowych, social networking.

Co o czwarty kwadrat jest możliwe bez narażania własnego produktywność? Eisenhower matryca będzie działać, jeśli jesteś w stanie skupić się i nie pękają podczas wykonywania danego zadania. W czasie „śmieci” nie ma nic złego, jeśli one pomóc się zrelaksować i odprężyć. Na przykład, może chcesz podzielić swój dzień pracy w bloki i zastępcy aktywnego z krótkimi przerwami na odpoczynek.

Przykład napełniania matrycy Eisenhowera

Jak szybko opanować umiejętności efektywnego planowania macierzy Eisenhowera? Zacznij dokonując dniową planingi. W swoim pamiętniku, narysować macierzy kwadratowej, podzielić go na 4 równe części i ponumerować je. Teraz pozostaje tylko do prawidłowej identyfikacji priorytet własnych spraw i problemów. Jest za to i wpadł Eisenhower matrycy. Przykład wypełnienia można zobaczyć w tym artykule. Jeśli planowane pracowity dzień i dużo przypadków, możliwe jest, aby zacząć pisać je w projekcie ogólnej listy.

I jak ustawić długoterminowe cele dla siebie? Matryca Eisenhowera opracowany dla planowania krótkoterminowego. Gdy mamy do czynienia z długoterminowych celów jest sens korzystania z oddzielną listę. Następnie złamać skomplikowane zadanie na kilka mniejszych elementów, a niektóre z nich zrobić w jeden dzień planingi.