313 Shares 4553 views

Społeczności w starożytnych Indiach

Pełnoprawnymi członkami społeczności były uważane jedynie z działek, niezależnych właścicieli. Ale wśród nich tworzą elitę społeczną, która pracowała niewolników Karmakar, ubogich krewnych i innych. Ponadto, gdy nie było wszelkiego rodzaju społeczników, którzy pracowali nad tym, -raby, osiadł na rzemieślników Community (garncarzy, stolarzy, kowali). W ten sposób społeczność pod względem gospodarczym ma niewiele wspólnego z miastem. Członkowie społeczności, z reguły należą do wajśja Warny, służyć im wieśniaków -k Sudras niewolników (poza tym, że ani Varna nie należał).


W kategoriach społecznych i administracyjnych, społeczność jest w dużym stopniu reprezentowane przez autonomii. To był prowadzony przez wójta, spraw wsi były omawiane na spotkaniach, które miały prawo być obecny tylko pełnoprawnymi członkami społeczności: Ispory między mieszkańcy zdecydowali w takich spotkaniach lub postępowania arbitrażowego na podstawie prawa zwyczajowego, ale najpoważniejsze przypadki, aby zrozumieć dworze królewskim. Wspólnota miała swój własny patrona, po czym wykonać rytuał. Uroczystości rodzinnych (w szczególności wesela) wzięło udział wszystkich członków społeczności lub jego znacznej części. Indie starał się nie ingerować w wewnętrzne sprawy społeczności.

Jako silniejszych władz rządowych, społeczność straciła możliwość wpływania na sprawy państwa; w kapitale z opinią członków społeczności nie zostały rozpatrzone, aw wojsku, one przestały być: one zastąpione królewską świtę i najemników. zwykli służb publicznych izolowane 7b przychodów. Podatek ten stał się trwały i był traktowany jako zapłatę za dostarczenie zewnętrznego i wewnętrznego bezpieczeństwa, pewność posiadania i zbycia nieruchomości i członków rodziny możliwość farmę i cieszyć się nim. Płatność podatku było wdrożenie naturalnym obywatelski obowiązek, a nie konsekwencją gminy klasa ucisku: tylko niewolnicy i podatek dochodowy Karmakar nie jest wypłacane. Stan pod różnymi pretekstami starają się zwiększyć ilość podatków i czasami pojechaliśmy chłopów do ruiny; Ostatnia odpowiedź do tego buntu. Ale ogólny bilans jest utrzymywany: obie strony konieczna siebie. Tylko te rolnicy mogą uznać eksploatowane (płacąc czynsz opodatkowaniu), które potraktowano gruntów posiadanych przez państwo. ich istnienie do wsparcia wspólnotowego społeczno-psychologicznej atmosfery działań zbiorowych; na jego podobieństwo budowanych statków i związkami zawodowymi (shreni) łączenie Monks (sangh) spółdzielczego Karmakar.

Społeczności w starożytnych Indiach

System Estates Warnę wydaje się jasne, sądząc po rozprawach dharmy (cnoty podręcznika), utworzonej przez Brahmans. Te traktaty (najsłynniejszy – „Prawo Manu”) dają wiele szczegółów na temat różnych aspektów życia starożytnych Indian, ale jednocześnie jest bardzo stronniczy, ponieważ wieczność i silnie podkreślają nienaruszalność starożytnego systemu Warny i przywileju „podwójnie narodzonych”. Tymczasem, czasy się zmieniły i sytuacja stała się bardziej skomplikowana. Staje się coraz bardziej ważne nie szlachta pochodzenia, a rzeczywista pozycja jednostki w społeczeństwie – bogactwa, stanowiska służbowego. Wiele bramini coraz biedniejsi i byli zmuszeni angażować się w rolnictwie, usługi; Kshatriyas stać prosto najemników, albo strażnicy od osób prywatnych. Wraz ze wzrostem znaczenia handlu i rzemiosła, wiele vaiśyom bogatszych, a nawet Sudras: Wspomniałem prawdopodobne pochodzenie królów Sudra Magadhy – Nanda. obraz społeczny staje się coraz bardziej skomplikowane i tworzenie imperiów: bramini i Kshatriyas często jeden narodowości z różnych powodów uznać bramini i Kshatriyas inny naród „nierealny” lub „niższa”. Wiele zacofanych plemion górskich i lasów nie należą do żadnej z kast.

Społeczności w starożytnych Indiach.