194 Shares 7918 views

Reżim picia: organizacja i zasady. Picie reżim w szkole lub przedszkolu

Prawidłowe odżywianie i reżim picia – klucz do sukcesu długowieczności. Człowiek dwóch trzecich składa się z wody, więc ważne jest, aby utrzymać równowagę płynów w organizmie.


pojęcia ogólne

Tryb pitnej – procedura ta jest stosowanie wody, który bierze pod uwagę ludzkich warunków fizjologicznych i cechy środowiskowe medium. Ważne jest, że doprowadzanie płynu w ciele pozostały w normalnym zakresie. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do osób mieszkających lub pracujących w warunkach wysokiej temperatury. Reżim picia bierze również pod uwagę czas trwania ćwiczenia.

Prawidłowe dzienne spożycie wody powinno być sporządzone w odniesieniu do wieku osoby i jego działalności. Brak płynu może spowodować znaczące zmiany w organizmie. Objawów odwodnienia mogą być identyfikowane duszność, kołatanie serca, zagęszczenia krwi, nudności, pragnienie, suchość skóry, niekontrolowany spadek wagi. Normalizują pracę wszystkich układów wewnętrznych, w tym przypadku można jedynie słuszne pitnej reżimu. poprawi metabolizm wody słonej i aktywność ośrodkowego układu nerwowego i wszystkich narządów. Nadmiar cieczy jest tak samo niebezpieczne dla ludzi jak jego zwrotu. Pierwszy cierpieć nerek i skóry. Zaczyna wyjście przezeń dużą ilością soli. W tym przypadku, osoba musi zmniejszyć ilość zużywanej wody. Negatywnie działające na ciało i niekontrolowanej napoju. To zaburza proces trawienia, stwarza dodatkowe obciążenie dla serca i nerek.

Warto zauważyć, że większość ciała wody mieści się w postaci cieczy i żywności, a tylko 10% tworzy się w wewnętrznych układów człowieka.

Zastosowanie właściwego reżimu picia

Woda jest niezbędna do życia więcej niż jedzenie. Bez jedzenia człowiek jest w stanie przetrwać przez okres do sześciu miesięcy, a bez płynu – nie więcej niż 72 godzin. Niemal 70% ludzkiego ciała składa się z wody. Większość z nich znajduje się w masie mięśniowej (50%), a następnie przez wątrobę (16%), kości (13%) i krwi (5%). Reszta procentach jest alokowana do narządów wewnętrznych.

W ludzkim organizmie wody wszędzie: w komórkach w skorupkach wokół nich. Dlatego reżim picia jest tak ważna dla życia. Człowiek o składzie podobnym do płynu pozakomórkowego morskiej. Ta krew i limfę, i rdzenia kręgowego, i soków jelitowych. Duży procent składu odbioru płynu pozakomórkowego białka i sodu. Prawidłowe reżim picia pomaga normalizować główne funkcje organizmu. Woda uczestniczy w reakcjach chemicznych związanych z trawieniem, metabolizmu, trawienia cząstek spożywczych. Ponadto zagrała rolę swego rodzaju transportu, czyli dostarcza tlenu i innych składników śladowych we krwi i komórkach. Utrzymuje stałą temperaturę wody w organizmie i dostarcza ciało gotowy do aktywności fizycznej.

Ile należy pić

Woda dostaje się do organizmu przez przewód pokarmowy. natychmiast wyświetlane na kilka sposobów: z kału, moczu, potu, poprzez płuca. Dlatego ilość płynu podjęte w celu określenia jego straty za bieżący dzień. Na przykład, osoba dorosła 24 godzin traci do 3 litrów wody.

W czasie upałów lub przy dużym obciążeniu cieczy pojawia się znacznie więcej. Podobna sytuacja jest z prac w ramach najwyższych wskaźników temperaturze, na przykład w dziedzinie metalurgii czy węgiel. W tym przypadku, człowiek powinien pić dziennie od 4 do 5 litrów wody. W takich trudnych warunkach ważne jest, aby ciało pozostaje w dobrej kondycji, a do tego konieczne jest, aby znormalizować równowagę płynów, potrącenie jej utraty. W normalnych warunkach, niezbędna osoba powinna picia od 2,5 do 3 litrów wody. Jest to około 12 filiżanek (8 kubków). Jednakże, nie oznacza to, że dzienna szybkość wody (3 litry) powinny być pity gdyż jest ciekłe. Znaczna część ciała pochodzi z pożywienia.

normy międzynarodowe

Picie reżim musi być zgodna z powszechnie przyjętymi międzynarodowymi standardami. Tak więc, w niskiej aktywności (siedzący tryb pracy, tryb życia rozluźniony) szybkości podawania cieczy dla osoby o wadze 50 do 60 kg wynosi 1,85 litra. O wadze 70-80 kg, jest więc konieczna do picia do 2,5 litrów, 90-100 kg – do 3,1 litrów. W tym przypadku, warunki pracy i życia powinny być korzystne.

W umiarkowanej aktywności dla osoby o masie ciała 50 do 60 kg pity dopływ cieczy zmienia się 2-3 litrów. Dla tych, które ważą 70-80 kg normę 3 litry wody, a dla tych, którzy 90-100 kg, – od 3,3 do 3,6 litrów. Warunki umiarkowane do życia i pracy. Dzięki wysokiej aktywności lub ciężką gorących klimatach ilości napoju może wynieść do 5 litrów. Dla osób cery od 50 do 70 kg ciekłego należy 2,5-3 ciężar litra 80 do 100 kg – około czterech litrów. Im pełniej człowiekiem a jego aktywność fizyczna, tym wyższy poziom płynów.

Kiedy i jak należy pić

Musimy spożywać wodę tylko przez około 15-20 minut przed posiłkiem. Zabrania pić podczas posiłku, a nawet gorzej – po niej. Fakt, że płyn opuszcza żołądek dopiero po 10-15 minutach po jego otrzymaniu przez przewód pokarmowy. Podczas posiłku, woda będzie rozcieńczyć żółci, pomaga przyspieszyć Dzielenie i usuwanie składników odżywczych. To będzie znacznie pogorszyć proces trawienia.

Jeśli nadmierne picie po zjedzeniu wszystkie niestrawione resztki pokarmowe będą podlegać fermentacji i gnicia. Ważne jest, aby wiedzieć, że żywność skrobi całkowicie rozszczepia tylko po 2 godzinach i białka – 2-3 razy wolniej. Dlatego też, po posiłku zaleca się stosowanie cieczy tylko po wyznaczonym czasie do trawienia. Zacznij dzień lepiej po prostu pijany na pusty żołądek, popijając szklanką wody z ścisnął mu kawałek dojrzałe cytryny. Odpowiednie herbatę ziołową śniadanie lub bulionu (nie więcej niż 0,5 litra). Należy również wypić 1-2 szklanki wody przed każdym spożyciem posiłku. Nocą, wskazane jest, aby nie pić. Na kilka godzin przed snem może pić 1 szklankę.

W czasie upałów, kiedy wzrasta pragnienie, powinny być spożywane 0,5-1 litry więcej. Jednak powinno się to odbywać stopniowo, w ciągu kilku łykami, tak aby nie podrażniać żołądek.

Optymalne źródła płynów

Jest najlepiej nadaje się do częstego picia zwykłą przegotowaną wodą. Niemniej cieczy z układów kanalizacyjnych ma wiele wad, takich jak obecność chloru i innych pierwiastków zanieczyszczających starą rurą. Niektóre z nich są wyblakły lub osiedlenie się w ciągu kilku godzin po ekspozycji w otwartym pojemniku. Jednak nie wszystkie chemikalia mogą być wyeliminowane. Na przykład, główny nie jest odparowywany nawet po ugotowaniu. Również w wodzie ściekowej ma bakterii. Ale w tym przypadku doszła do pomocy wysokich temperaturach (wrzenia). Należy zauważyć, że obróbka cieplna powinna podlegać nawet „sprężyny” woda z butelek.

Prawidłowe reżimu picia jest na podstawie obfitego spożycia herbaty. Bez względu na to, jakiego rodzaju jest to, zielony lub czarny. Najważniejsze, że był świeżo i nie silna. Herbata zawiera dużo składników biologicznych, takich jak węglowodany, aminokwasy, minerały, pektyny, witaminy. Ponadto napój ten tonik układu sercowo-naczyniowego i ośrodkowego układu nerwowego, normalizuje trawienie i przemianę materii, łagodzi bóle głowy. Innym ważnym elementem reżimu picia jest sok. Tutaj będzie odpowiadał absolutnie dowolny: owoce, warzywa, a nawet ziołowe. Sok jest szczególnie bogate w witaminy i minerały istotnych dla organizmu.

właściwy reżim picia w przedszkolu

W przedszkolnym podstawowym zadaniem jest organizowanie terminowe zużycia wody zgodnie ze standardami sanitarnymi. Schemat picia przedszkola zapewnia gotowane zasady zatrzymywania wody (do 3 godzin). Płyn powinien być udostępniane uczniom przez cały czas przebywania w murach uczelni.

Ogólnie przyjętymi normami dziecko należy spożywać wodę w ilości 80 ml na 1 kg wagi ciała. W czasie pobytu w wielkości źrenicy przedszkola pity ciecz powinna wynosić co najmniej 70% wagowych. Ważne jest, aby temperatura wody wynosiła od 18 do 20 stopni. Ciecz dostarczana jest tylko traktowanych pojemnikach ceramicznych.

Właściwa rygoru pitnego

Każda instytucja edukacyjna powinna zapewnić ich uczniowie scentralizowanego systemu zaopatrzenia w wodę. Odnosi się to również do fontann pitnej oraz zaworów stacji. Reżim picia w szkole powinny być prowadzone tak, że uczniowie w domenie publicznej w ciągu dnia były w stanie uzupełnić zapas płynów w organizmie. źródła głowicy powinien być zainstalowany tak, aby wysokość dysz został z 10 do 25 cm.

Jeśli problem z scentralizowanego zaopatrzenia w wodę, konieczne jest, aby umówić się na tryb czasowy pitnej przy użyciu cieczy w opakowaniach jednostkowych w pojemnikach (filiżanki herbaty, soki, kompot, butelki itp.).

zalecenia ogólne

Zużywają wodę powinny być równomiernie i powoli. W gorącym sezonie – na kilka łyków. Dla dorosłego dziennie szybkość cieczy może być obliczona za pomocą następującego wzoru: 40 ml na 1 kg masy. Najbardziej szybko stosowalne pić sok. Nie wymaga zasilania do podziału. Maksymalna dzienna ilość soku – 1,5 litra.