680 Shares 4375 views

Jak stosować autoklaw dla domu konserw: instrukcja, przepis konserwowego

Wiele gospodyń domowych są zaangażowane w konserw dla zimowych warzyw i owoców. Ale przygotowanie mięsa lub konserw rybnych pod wpływem siły niektóre z nich, jak na razie jest kłopotliwe i w domu exigeant. Aby poradzić sobie z tym problemem, można użyć specjalnego urządzenia. Aby uzyskać więcej informacji na temat korzystania z autoklawu, okładka w tym artykule. Tutaj możemy zauważyć ostrożności do pracy z nimi i zaprezentować przepis na pyszne puszek rybnych.


Co jest autoklaw?

Autoklaw jest urządzenie przeznaczone do gotowania (konserw) produktów przez ogrzewanie ich w temperaturze powyżej ciśnienia atmosferycznego. Podobne urządzenia są wykorzystywane w medycynie do sterylizacji narzędzi i warsztatów przetwórczych do przygotowania różnych konserw. Zewnętrznie urządzenie przypomina dużą szybkowar lub garnek szczelną pokrywką.

Jak korzystać z domu autoklaw? Jego zasada działania jest to, że ekspansja produktów Banku (mięso, ryby, owoce, warzywa) rolki z wieczek metalowych, umieszczonych na specjalnej kratki i zamkniętych. Nowoczesne autoklawy pracują i na gazie i energii elektrycznej. Mogą one być wykorzystywane nie tylko do domowych przetworów, ale także sterylizować kompoty, dżemy, soki, ogórki i tak dalej. D. Ale najważniejsze jest to, że wszystkie produkty są sterylne przetwarzania i botulizm bakterie zawarte w surowej ryby, giną w ciągu 20 minut pracy w autoklawie.

Przygotowanie do użycia autoklawu

Kluczem do pomyślnych wyników ochronnych jest poprawne przygotowanie produktów i autoklaw do użytku. Kolejność działań na tym etapie jest w następujący sposób:

 1. Zgodnie z recepturą trzeba wziąć produkty przyjazne i pakować je według tych samych banków wielkości.
 2. słoiki z pokrywkami zwijane metalowych poprzez konserw klucz i zainstalować je na ruszcie lub kasety autoklawie.
 3. Korzystanie specjalnej nakrętki dociskowe banki muszą być zabezpieczone tak, aby były one bezpieczne i nie stykają się ze sobą. Jak korzystać z autoklawu następny?
 4. Po pracach przygotowawczych z bankami, urządzenie jest zamontowane na kuchence gazowej lub podłączony do sieci elektrycznej.
 5. Specjalny dźwig zakładanie i zamocowany zacisk węża odprowadzanie nadmiaru wody. To również powinno być zanurzone w pojemniku z czystą wodą.
 6. Wlać do wody w autoklawie, tak że banki całkowicie zanurzone w nim (około 30 litrów).
 7. Zamknij pokrywę autoklawu i sprawdzić szczelność.

Dopiero potem można przystąpić do konserw.

Jak stosować autoklaw dla domu konserw

Na etapie przygotowywania żywności w puszkach, że ważne jest, aby monitorować ciśnienie wewnątrz urządzenia i ściśle przylegają do technologii i receptury. Jak korzystać autoklawie w domu konserw? Kolejność czynności jest następująca:

 1. Zapalania gazu i doprowadzenia w autoklawie pod ciśnieniem, wewnątrz urządzenia do 0,32-0,39 MPa, co odpowiada temperaturze 110-120 ° C. Ogrzewanie trwa około 1-2 godzin.
 2. Utrzymać ciśnienie na określonym poziomie w trakcie procesu sterylizacji. Czas jego trwania zależy od cech poszczególnych produktów i jest wymieniony w przepisie.
 3. Po czasie od gazu lub odłączone od gniazda. Nie należy otwierać pokrywy autoklawu, aż do momentu całkowicie ostygnie. Przed otwarciem, aby upewnić się, że ciśnienie wewnątrz urządzenia wynosi 0 MPa.
 4. Usuń gotowego konserwy z autoklawu i wysłany do przechowywania w ciemnym i chłodnym miejscu.

Środki ostrożności podczas pracy z autoklawów

Podczas przygotowywania żywności w autoklawie należy stosować się do następujących wytycznych:

 1. Nie otwierać urządzenia, kiedy jest pod ciśnieniem.
 2. Nie obejmują autoklaw, gdyby nie wypełnić wodą.
 3. Nie należy przekraczać ciśnienia podanego w instrukcji.
 4. nie mogą być wykorzystywane do sterylizacji słoików z etykietami.
 5. Podczas pracy w autoklawie nie może go przechylić, przenoszenie dotykać gorących powierzchniach.

Jak korzystać z autoklawu i konserwowania ryb: przepis

Autoklaw jest łatwe i szybkie do przygotowania smacznych i pachnące ryby w naturalnym oleju. Przez pół litra słoiku musi tylko 0,5 kg oczyszczonej i pocięte na kawałki 50 g ryb, liść laurowy, pieprz, oleju roślinnego (1 łyżka. Łyżką) i sól (1 godz. Łyżką). Wszystkie składniki umieszczono w słoiku, tak aby wynosiła 2-3 cm. Ścisła nie zaleca się wyeliminowanie ryby krawędzi. Jak korzystać z autoklawu w przygotowaniu konserw rybnych?

Aby to zrobić, banki z rybą walcowane pokrywę i ustawić na urządzeniu grillem. Następnie, są one wypełnione wodą, zamykanie pokrywy w procesie sterylizacji w autoklawie i rozpoczyna. Czas gotowania zależy od oczekiwanego na tyle miękkie, aby dostać rybę. Średnio puszki sterylizacji trwa od 30 do 50 minut. Zanim pojawi się w puszkach z autoklawu, należy poczekać do całkowitego chłodzenia.