414 Shares 7771 views

Skuteczne ćwiczenia oddechowe dla POChP

POChP oznacza „Przewlekła obturacyjna choroba płuc.” Postęp choroby jest charakterystyczny, niezależny rozwój, występowanie stanów zapalnych i zmian strukturalnych w tkankach tworzących ludzkie płuca. Jest obturacji oskrzeli w dystalnej oskrzeli. grupy ryzyka – mężczyźni powyżej 40. W ostatnich latach POChP jest często przyczyną niepełnosprawności.


Co robić?

Jeżeli naruszenie została zdiagnozowana, należy pamiętać, że jego rozwój prowadzi do obrzęków, skurcze. Choroby zakaźne wywołane przez regularnie występuje stan zapalny. Ponieważ może spowodować problemy zaburzenia wymiany gazu, stężenia tlenu w krwi spada, co powoduje zwiększenie ciśnienia. Do 30% przypadków kończy się śmiercią.

Aby uniknąć takiego niekorzystnego rozwoju sytuacji, diagnoza od razu zacząć eliminować choroby. Ponieważ patologia studiował medycynę dość dobrze znane objawy POChP i leków terapeutycznych. Ćwiczenia oddechowe – inną skuteczną metodę powrocie samo zdrowie. Z terminowo i prawidłowo wybranej terapii można oczekiwać pozytywnego spojrzenia.

Oddychać prawidłowo!

W normalnych warunkach osoba oddycha w krótkich westchnień, napinając układu oddechowego. Skutecznym terapeutyczne ćwiczenia oddechowe dla POChP opiera się na pomyśle, aby przywrócić jakość oddechu jako pacjent z chorobą zaczyna oddychać słabo, długie wydechy.

Wynaleziony kilka metod, aby dać mięśnie koordynacji układu oddechowego. Regularna praktyka ćwiczeń przywraca napięcie mięśniowe i przywrócić prawidłowość każdej fazy oddechu. Praktykowane ćwiczenia oddechowe dla POChP opracowane w ostatnim stuleciu Strelnikova, zmiany potrzeb wschodnich mnichów. Ponadto kilka metod zostały wynalezione na Zachodzie w przeszłości i obecnego stulecia.

objawy POChP i zabiegi, ćwiczenia oddechowe – od czego zacząć?

Najbardziej proste ćwiczenia, które zalecają, począwszy od opracowania metody – jest opór wydechu. Pomimo swojej prostoty, ważne jest, ponieważ pomaga poprawić mechanikę płuc układu mięśniowo-szkieletowego, co prowadzi do powrotu do normalnej wymiany gazowej. Zalecana praktyka wykonywania w sposób profilaktyczny i leczniczy na każdym etapie choroby.

Aby wykonać ćwiczenie będzie wymagać:

 • wypełnione czystą szkło wodne;
 • średnich rura (wąż rura cocktail).

następujące technologie:

 1. Weź głęboki oddech.
 2. Poświęcenie czasu, aby wypuścić powietrze z płuc przez rurę ściśle.
 3. Powtórz kwadrans.
 4. Codzienny kompleks zrobić pięć razy.

przeponowy oddech

Coraz częściej pacjenci starają się praktykować w przypadku leczenia POChP środków zaradczych ludowych. Ćwiczenia oddechowe w tym przypadku – najlepszą opcję. Pamiętaj, że choroba jest charakterystyczny mnóstwo flegmy, która nie może wybulić. Ta redukcja układu oddechowego bez odkrztuszanie jest powodem, że osoba dusi. Aby zaradzić tej sytuacji, to ma sens, aby spróbować dynamicznej praktyki. Jego istotą wydech wydłużenie naciąg membrany.

Poniższa technika:

 1. Leżeć brzuch w górę.
 2. Trzy rachunki za długi czas, ku więdnąć w powietrzu, przy użyciu prasy brzucha.
 3. Na czwartym liczby oddychać na brzuchu sterczały możliwości.
 4. Silny, mocny mają dopasowanie kaszel, zmniejszenie prasy mięśni.

Alternatywnym rozwiązaniem

Inną praktyką, która przypomina ćwiczenia oddechowe u chorych na POChP może doprowadzić do wyniku podobnego do opisanego powyżej. Wykonywana jest od położenia początkowego tak, że korzystnie może siedzieć, stać lub leżeć. Jest możliwe, aby praktykować w ruchu lub pracuje.

Leżąc na plecach, wyciągnij swoje kolana do klatki piersiowej i rąk zapięcie nogi, wdychać głęboko, jak to możliwe, z wysiłkiem, potem chrząka. Można to zrobić tylko siedzi na krześle.

przytulić

Skuteczne ćwiczenia oddechowe dla POChP koniecznie wymaga ćwiczenia, które nazywa się „przytulić”. Technika z następujących czynności:

 1. Ręce są hodowane, podniesiony do wysokości barków i hodowane palcami, grzbiet dłoni jest ustawiona.
 2. Ręce skrzyżowane przed klatką piersiową, szybko i mocno porusza, a jednocześnie szczotki hit ostrza.
 3. Aktywnie wydech.

Uderzenie łopatkami

W POChP leczenie obejmuje ćwiczenia oddechowe, a nawet tego ćwiczenia:

 1. Podniesionymi rękami, hod.
 2. Rise na palcach.
 3. Wygiąć do tyłu.
 4. Ponownie uzyskać w pełnej stopy.
 5. Pochylić się do przodu, zaokrąglenia kręgosłupa.
 6. Krzyż ramiona w przedniej części klatki piersiowej, w tym krótkie i znacznie je macha.
 7. Szczotki hit ostrze.
 8. Wydech głośno, mocno.
 9. roślina ręka w rękę.
 10. Skrzyżowane z przodu klatki piersiowej.
 11. Hit trzy ostrza.
 12. Nadal oddychać.
 13. Powrót do pozycji wyjściowej.
 14. Oddychać żołądek.

rozdrabniania drewna

W POChP ćwiczenia oddechowe Strelnikova zaleca ćwiczenie:

 1. Rise na palcach.
 2. Wygiąć do tyłu.
 3. Naprzemiennie palce, ręce podnieść, wycofane z tyłu.
 4. Na pierwszym odliczać kropką, pochylić się do przodu, ręce do przodu, w dół, do tyłu. To symuluje uderzenie z siekierą.
 5. Zrób silny i głośny wydech.
 6. Drugi projekt wrócił do pozycji wyjściowej.

Z góry na narty

Ćwiczenia oddechowe w chorobie POChP obejmuje następujące praktyki:

 1. Pozycja wyjściowa: nogi od siebie o około szerokości drzwi.
 2. Rise na palcach.
 3. Staną na przód, ale nie dużo.
 4. Rozciągnięty ręce do przodu.
 5. Dokręcić pędzel, wyobrażając sobie, że Polacy hold narciarskich.
 6. Na pierwszym odliczać kropką i kucanie z lekkim stoku Vered.
 7. Brzuch Uda dotyku.
 8. Schowane ręce, relaks szczotki.
 9. Wydech.
 10. Na drugim i trzecim koncie sprężyste nogi poruszać.
 11. Dopełnieniem wydechu.
 12. Powrót do pozycji wyjściowej.
 13. Czy oddechu przeponowego.

mosiądz pływać

W leczeniu POChP gimnastyki oddechowych koniecznie obejmuje zestaw ćwiczeń następujących praktyk.

 1. Rise na palcach.
 2. Podnieś obie ręce.
 3. Krotnie ręce jakby zamiar zrobić udar.
 4. Na pierwszym odliczać kropką.
 5. Ręce są hodowane w różnych kierunkach.
 6. Na drugim liczyć opuścił ręce wiszą na swoich stronach.
 7. Wydech z wysiłku.
 8. Na trzeci wynik wspinać skarpetki, wracając do pozycji wyjściowej.
 9. Weź głęboki oddech żołądka. Wykonywać kompletne.

Regularność – klucz do sukcesu

Wszystkie ćwiczenia oddechowe opisane w POChP mogą być przydatne tylko wtedy, gdy jest regularnie i pod nadzorem specjalisty praktykowane. Jak mówią lekarze, trzeba przeznaczyć na kwadrans do każdego zestawu ćwiczeń dziennie powtarzając im co najmniej cztery razy.

Do opanowania każdej z opisanych rzeczy jest idealny, można zobaczyć film tematycznej, ale lepiej odwiedzić lekarza. Pomoc może dostarczyć ekspertami w fizykoterapii. Ze zwykłą praktyką takich ćwiczeń skutecznie zmniejsza ilość niezbędnych leków dla pacjenta i prowadzi do wyzdrowienia pacjenta.

wydech Strelnikovoj

Ćwiczenia oddechowe w POChP jest skuteczny przede wszystkim ze względu na głośny i aktywnego inspiracją popełniane donosowo krótki ruch. Ponieważ choroba stopniowo tracił oddech nosa, taka praktyka medyczna jest naprawdę ważne.

Zaleca się, aby ćwiczyć gimnastykę Strelnikova w każdym wieku: dzieci i dorosłych. Jako ćwiczeń leczniczych terapii wykonać rano, wieczorem przed posiłkiem, w półtorej godziny po jedzeniu. Jako miara ćwiczeń zapobiegawczych zalecanych raz dziennie, rano. Zastępuje zwykły ładunek. Można ją praktykować i wieczorem, jako szczególny ćwiczenie jest takie, że pozostawia uczucie zmęczenia, ułatwia zasypianie.

zapach spalonego

Ćwiczenia oddechowe w POChP zaczyna się od aktywnego i głośny oddech. Można sobie wyobrazić, gdyby nie było zapach spalenizny. Tak głośno i aktywne pod wpływem stresu byś zaczął wąchać? Tak właśnie trzeba zrobić i ćwiczenia.

Zazwyczaj, gdy niewłaściwe jest procedurą inhalacji. Starają się wyciągać powietrze przez długi czas, aby uzyskać więcej tlenu. W rzeczywistości, nie muszę: a oddech powinien być jak ukłucie, bardzo krótki, ale bardzo silny. Jeśli to możliwe, dążyć do naturalności. Staraj się myśleć o oddychaniu i nie być rozproszony przez obcych myśli.

Uczucie niepokoju – najskuteczniejszym sposobem zorganizowania właściwej inspiracji. Nie kłóć się, nadmuchać emocje. Powąchać powietrze gwałtownie, nawet niegrzeczny. Nie wahaj się, w przeciwnym razie nie będzie pozytywny wynik.

Wydech następuje oddech

Wydech powinien być po każdym oddechu. Nie starają się powstrzymać ten proces i nie kolidują z powietrzem do wyjścia. Ale należy uważać, aby powietrze nie opuszcza ciało przez nos i przez usta. Pomoc nie należy koncentrować się na poczuciu lęku, a nawet paniki. W tym przypadku, należy sprawdzić fakt: oddech musi dopasować swoje ruchy.

Wydech danego organizmu, nawet chory, wystarczy więc powietrze przechodzi swobodnie bez problemów. gimnastyka trening skierowany jest do inhalacji jako proces, w którym najbardziej aktywnie zaangażowane mięśnie oddechowe. Na siłowni, sprawdzić, czy wszystkie usta run-time praktykującego pozostał lekko otwarte.

Spróbuj poczuć przechodzi ruch. Nie pozostanie obojętny, porwać procesu i traktować go z entuzjazmem, artystycznie. Można wyobrazić sobie dzikusa na bezludnej wyspie, aby powrócić do dzieciństwa. Wnioski będzie dokładnie tak, jak to, co jest najbardziej korzystne dla organizmu ludzkiego: objętość i krótki oddech, głęboko w sobie, bez żadnego dodatkowego wysiłku.

Zalecenia ze Wschodu

ćwiczenia oddechowe w tybetańskich mnichów POChP jest nazywany „Tay Tszi”. Jednak w rzeczywistości jest to zestaw ćwiczeń, które polegały nie tylko na układ oddechowy, ale ciało jako całość. To właśnie dzięki tej zintegrowanego podejścia i rewitalizacji całego organizmu, oraz określenia powiązania ze światem energii i może być całkowicie utwardzona.

Na początku ćwiczenia trzeba skupić się i zaczynają oddychać prawidłowo. Będzie to podstawą do wszystkich ćwiczeń. Sukces polega na zdolności do kontrolowania myśli i świadomości. Pozycja wyjściowa:

 1. Nogi od siebie na szerokości ramion.
 2. Ręka znajduje się w poniższej części brzucha, z pępkiem w dół w odległości pięciu centymetrów.
 3. Ręcznie wcisnąć na brzuchu.
 4. Dokonaj powolny i głęboki oddech nos. W tym przypadku, należy usta zrelaksowany.

Ważne jest, aby poczuć, że oddech wydawał się przechodzić przez ciało, przez każdego z jej cząstek ciała, obejmujące całe ciało. Nawet paznokcie na palcach – oraz osób zaangażowanych w proces oddychania. Spróbuj to poczuć. W trakcie szkolenia staje się jasne, jak bardzo cały czas napięte mięśnie. Można poczuć napięcie zostawić.

Jeśli masz go – pierwszy krok do sukcesu. Po udało się zrelaksować i skoncentrować, można przystąpić do dalszych technik Tay Tszi stopniowo komplikując kompleks.

W podsumowując

Jeśli zdiagnozowano „przewlekłej obturacyjnej choroby płuc”, że nie ma powodu, aby pochować się przy życiu. Tak, w przypadku braku leczenia, rokowanie jest niekorzystne, ale w dzisiejszych czasach, każdy ma unikalną moc współczesnej medycyny zarówno klasyczną jak i nieformalnej. Łączyć ze sobą różne sposoby.

Nie można ignorować rady lekarzy przepisujących leki skuteczne w POChP, ale nie zapomnij o fizykoterapii. To działa jako użyteczne i spektakularny od ubiegłego wieku. Do naszych dni byliśmy w stanie poprawić metody wymyślone wcześniej. Czy to pierwszy radzieckie, a następnie rosyjscy naukowcy, a na dodatek, europejskich i amerykańskich lekarzy. wiele książek tematycznych zostały wytworzone, które zostaną znalezione przydatne dla tych, którzy chcą stać się prawdziwym dokoy w tej sprawie. I wreszcie należy pamiętać, że lek Wschodniej od wieków leczyć ludzi z poważną chorobę, gotowi pomóc, too.