373 Shares 6613 views

Jak przygotować guacamole: a klasyczne meksykańskie przekąski przepis

Fani oryginalnych przekąsek na imprezę lub miłośników kuchni meksykańskiej na pewno słyszeliście o tym popularnych dań latynoamerykańskich, takich jak guacamole. Klasyczny przepis uznaje się za wymyślone przez Azteków, ale równie dobrze może być tak, że ten pyszny sos powstała jeszcze wcześniej. Tradycyjnie, sos guacamole jest zanurzenie chipsy chrupiące, owoce morza i inne przekąski. Ponadto, jest również korzystne dla zdrowej diety, ponieważ produkty użyte do niego są bardzo przydatne. Jak więc przygotować guacamole?

klasyczny przepis

Trudno powiedzieć, co mocno kombinacja żywności jest tylko jedna poprawna. Meksykanie twórcze podejście do gotowania, więc składniki guacamole może być dowolna. Każda rodzina ma ulubiony smak może się różnić od pokazanego na resztę rodziny. Niemniej jednak, jest coś, co łączy różne warianty guacamole. Klasyczny przepis lub, co jest możliwe dla nich zadzwonić, należy pamiętać o dojrzałe awokado, sok z limonki i solą. Że bez tych produktów jest to niemożliwe, aby wyobrazić sobie tę potrawę. Guacamole przepis ze zdjęciem, który potwierdza, że dzięki bardzo przyjemny i awokado zielony odcień, a wapno chroni produkt przed brązowienia. Ale dodatki mogą być dowolne, w zależności od tego, jaki smak chcesz spróbować odcień.

przygotowanie guacamole

Klasyczny przepis sugeruje, poczynając od następnego. Obrać i usunąć pestki z awokado, ugniatać go widelcem, jeśli to możliwe, być wykonane z metalu. Dodać sok z limonki, sól i rozpoczęcie eksperymentu. Alternatywnie, można zgnieść wszystkie składniki w moździerzu. Więc pokarmy zachowują więcej składników odżywczych i zakładać specjalną kremową konsystencję. Ale w obecnych warunkach nie chce spędzać dużo czasu, aby gotować proste potrawy, takie jak guacamole. Klasyczny przepis nie boli, nawet jeśli używasz blendera lub miksera. Więc zdecydować, co chcesz, aby spróbować smak: kwaśny, słodki, ostry, soczysty? Wszystko to jest łatwe do wdrożenia z dodatkowymi składnikami. To może być świeża kolendra, posiekane strąk czerwonej papryki chili, cebula, czosnek zgnieciony przez chesnokodavilku, świeżymi lub suszonymi pomidorami, odrobiną wysokiej jakości oliwy z oliwek, wszelkie przyprawy do smaku.

Wskazówki dotyczące przygotowania guacamole

Klasyczny przepis jest prosty, ale trzeba wiedzieć, niektóre subtelności. sok z limonki w naczyniu jest wymagane nie tylko przez wzgląd na przyjemnej kwasowości, ale również w celu utrzymania piękny zielony kolor po zgniecenia awokado. Dlatego gustownie eksperymenty nie musi wykluczać podstawowych komponentów. Jeśli zdecydujesz się dodać pomidory, należy usunąć nasiona, skórki i nadmiar płynu. Tylko pulpa pomidorowa jest dodawany do guacamole. Jeśli chcesz dodać trochę oliwy z oliwek, należy pamiętać, że w miarę zwiększania ilości kalorii i tłuszczu bez wystarczającej ilości sosu. Grind warzywa blender, użyj trybu, który pozwala pozostawić pewne małe kawałki jak tłuczone ziemniaki nie będzie pasował smak, przyjętej w Meksyku.