774 Shares 8405 views

Wybór kanału dla spalin. Co jest ważne: piękno, życie lub bezpieczeństwo?

Dobre właściciele chcą stworzyć w domu niepowtarzalną atmosferę komfortu i piękna. Specjalna wnętrza, dobór mebli i stylowych akcesoriów one przemyślane w najdrobniejszych szczegółach. Ale równie ważne jest, że pokój był zawsze świeże powietrze, a elegancki salon nie zapach zupy lub klopsy. System wentylacyjny wymaga szczególnej uwagi i jeśli nie chcą zobaczyć pleśń na tapecie i surowa w swoim ulubionym łazience. Wentylatory w łazienkach pozbyć się nieprzyjemnych zapachów i nadmiernej wilgoci, a kuchnia jest lepiej uciekać się do pomocy specjalnego sprzętu.

Kanał na rysunku nie odtwarza ostatnie miejsce, gdzie jest walka o czystym powietrzu. Nabywca nie jest łatwym zadaniem, aby dokonać właściwego wyboru na korzyść okrągłe, płaskie, stali, tworzywa sztucznego lub wersjach falistych. Zadanie wcale jeden – wyjście powietrza w szybie wentylacyjnym. Nawiasem mówiąc, elastyczny przewód do kaptura zyskała szczególną popularność wśród większości konsumentów ze względu na łatwość montażu i niską ceną. on układania pracy wymagać będzie minimum czasu i dokładnych pomiarów wstępnych – nie wymagane. Ponadto, mają one wysoką integralność i żywotność ponad dziesięciu lat. Plusy są oczywiste. Ale to trzeba wiedzieć, że kanał powietrzny z kapturem, wykonana z cienkiej blachy aluminiowej podczas pracy wentylatora może złożyć szelest. Należy wybrać grubszy, choć nie gwarantuje całkowity brak szelestu.

przewód z tworzywa sztucznego do ciągnienia, mogą mieć kształt prostokątny lub okrągły. Obie opcje mają bardzo estetyczny wygląd. Kołowy przekrój jest zoptymalizowany do absorpcji izolacji ciepła i hałasu. Płaski kształt jest bardzo przydatny podczas instalowania shtob. To także pozwala umieścić rurę prowadzącą z kuchni, w powietrzu i na górze szafy i mogą pozostać praktycznie niezauważona na udanej instalacji. Zaletą jest absolutne bezpieczeństwo zdrowotne, doskonałe właściwości higieniczne i łatwe w utrzymaniu. Minus – Niska ogień.

Wybór kanału do rysowania warto pamiętać, że zamienia kształtek z tworzyw sztucznych potrzebne: kąty, łuki (łuki) i przejść. Dla korekcji długości prostych odcinków odpowiednich dla zwykłej piły do metalu.

Dobra praca systemu wymaga uwagi i profesjonalnego podejścia biznesowego. Przy planowaniu należy uwzględnić wspólne dla wszystkich zaleceń.

Po pierwsze, gdy kanał na rysunku sytuacji idealnej powinien mieć małą długość i wszystkie możliwe nici i zagięcia zasadniczo pożądane, aby tego uniknąć. Każdy z nich ma wpływ na skuteczność ekstrakcji, co zmniejsza je do 7-15%. Po drugie, szczelność wszystkich połączeń musi być doskonały. Konieczne jest, że przez całą drogę, aby usunąć powietrze obszar przekroju pozostała stała. W przeciwnym razie, powietrze będzie bardziej trudne do „push” zwężenie wentylator kanałowy. To jest obarczona wzrost kosztów hałasu i mocy, a nawet kaptur będą narażone na szybsze zużycie. I Uwaga: małe odchylenie od poziomej części kanału, skierowanej w kierunku otworów wylotowych uwidocznić zaletę w systemie ekstrakcji, a całość.