607 Shares 9523 views

Owoce egzotyczne Soursop Co to jest owoc, który rośnie i jak stosować?

W sklepach w naszym kraju, można znaleźć czarnej lub zielonej herbaty z aromatem soursop – jest soczyste, smaczne, pełny. Jednak nie wszyscy klienci wiedzą, jakiego rodzaju owoców, gdzie rośnie co do jego możliwości. Wielu ogrodników z pewnością być interesujące wiedzieć, czy można rozwijać go w warunkach domowych lub szklarniowych. Miejmy zrozumieć punktów.

Soursop roślin: opis

W rzeczywistości, rosyjska nazwa tego owocu – soursop lub kolczastego Annona i „soursop” transkrypcją nazw angielskich soursop. Roślina ta Annonaceae rodzina, wiecznie zielone drzewo wysokości od 7 do 9 metrów. Młode pędy są owłosione. Liście są szerokie, pachnące, błyszczące, gładkie, zielone światło na dole i na górze ciemniejsze. One kwitną pojedyncze pąki z krótkich szypułek rozmieszczone na gałęziach i bezpośrednio na pniu. Przypominających stożek, składającą się z 3 wewnętrznej i zewnętrznej 3 płatków. Owoc soursop – to jest bardzo rzadkie mnogolistovka nazywa soczyste – jest wyraźna linia fuzji krawędziach słupek, ale nie jest to owoc szew jest otwarty. Peel jak dojrzewania zmienia kolor z ciemnozielonego na żółtawy, pokryte ciemnymi kolce. Wewnątrz znajduje się biały miąższ, że firma przypomina wełnę. W odczuciach smakowych świeżych owoców jak galaretki, który topi się w ustach, z kwaśną lemoniady, aromatyzowane ananasa i truskawki. Zgadzam się, dość niezwykłe połączenie. Ponadto, owoce tej rośliny są największe na ich rodziny: dotrą 5-7 kg wagi i 15 cm szerokości i 35 cm długości. Jednak czarne nasiona, losowo rozmieszczone w ciele, nie może być mowy – są trujące.

Siedlisko owocne drzewo soursop

Jaki rodzaj owoców, rozumiemy. Teraz dowiadujemy się, co naturalne siedlisko potrzebny do uprawy tej rośliny. Soursop potrzebna jest tropikalny klimat, jako obszar jego siedliska dzikich i uprawnych postaci – jest to Bahamy Bermudy, Karaiby, południowym Meksyku, Peru, Argentynie. Ludzie nauczyli się rozwijać go w Sri Lance, Indiach, południowych Chinach, Azji Południowo-Wschodniej, Australii i wysp Pacyfiku, gdzie znajduje się odpowiedni klimat. W naszym regionie jest praktycznie niemożliwe do spełnienia soursop owoców, ponieważ nie mogą być transportowane, a jej uprawa w Europie jest możliwe tylko w ogrodach botanicznych.

Zastosowanie w żywności soursop owoców

Jest to bardzo niezwykła roślina, stało się jasne, z opisu. Dotrzeć do Europy tylko suszone liście herbaty namoczone w soku z tego owocu aromatycznym. Takie doskonałe napojem orzeźwiającym ma lekką i diuretyk, jest stosowany do leczenia i profilaktyki chorób nerek. Jednak w krajach, gdzie soursop uprawianych w ilościach masowych, to chętnie stosowane jako składnik syropów, lody, sorbety, galaretek, ciast i innych deserów. Sfermentowany sok do gotowania niskiej piciem alkoholu, przypominający jabłecznika i świeżego mleka i cukru – wielki orzeźwiający koktajl zawierający soursop. Jest bardzo smaczne i zdrowe, potwierdza powszechne korzystanie z tych owoców w medycynie.

Przydatne właściwości roślin soursop

Gdzie rośnie soursop tam i utrzymać zdrowie okolicznych mieszkańców. Oto kilka sposobów, aby korzystać z tej egzotycznych owoców :

  • Olej z pestek zabija wszy na głowie (wszy).
  • Niedojrzałe owoce są kruszone i traktuje je czerwonkę.
  • Pokruszone liście leczyć choroby skóry, robią okład.
  • Ziemi i we wlewie nasiona spowodować wymioty.
  • Dojrzałe owoce pomóc w walce z otyłością, normalizuje funkcjonowanie układu pokarmowego i przywrócenie flory jelitowej, regulują ilość przydzieloną sok żołądkowy.
  • Sok wyciśnięty z owoców obniża ciśnienie krwi.
  • Tonizujące herbacianego napoju przywraca ciało poprawia wątroby.

Niektórzy badacze twierdzą, że ma właściwości przeciwnowotworowe soursop, czyli pomaga w leczeniu raka. Ale badania na ten temat nie zostały zidentyfikowane wyznaczone właściwości. Tak więc nadmierne ekstrakt dawka działa na komórki nerwowe. Soursop służy również do poprawy snu: Liście wypchane poduszki, uczynić z nich napój, który zużywanej przed snem. Ale to twierdzenie nie ma dowodu naukowego.

Tak więc, aby rosnąć w ogrodzie rosyjskiego soursop nie działa, ale teraz dużo o roślinach Soursop wiedzieć: co to jest, gdzie ona rośnie i jak używać. Przynajmniej można wypić herbatę o smaku, a dla większości – podróż do krajów tropikalnych i do smaku samego owocu.