648 Shares 2867 views

Eric Burdon: nowa strona w historii muzyki

Ta nazwa – Eric Burdon – znany każdemu miłośnikowi muzyki. Muzyk opuścił znaczną piętno na historii, stając się częścią brytyjskiego”przełom". Historia jego pracy – to seria wzlotów i upadków mieszane z alkoholem i narkotykami.


Wczesne życie

Eric Burdon urodził się w Newcastle (Wielka Brytania), gdzie ostro zbombardowany przez wojska niemieckie w 1941 roku. Przez pochodzenie, przyszłego Singer – proletariackiej, pomimo faktu, że jego ojciec był inżynierem elektrykiem.

Dorastał wśród prostego pracy i chodzić do szkoły, która znajdowała się między stocznią a rzeźni. Doprowadziło to do swoich preferencji muzycznych i bliskość do bluesa zabytków filozofii.

Piętnastoletni chłopiec wstąpił do College of the Arts, który rozwija specjalistyczne „projektanta”. Tu jest bardziej zainteresowany bluesa i jazzu. Będąc biały, to jest cała dusza rozumie nastrój czarnych muzyków, którzy ujawnili w swoich problemach pracy wyrzutków i odmieńców, nie wybierając to piękne słowa.

Zapis swojego idola Jimmy Uederspuna słuchał otworów. Mogłaby wtedy młody student marzy, że jego idol kiedykolwiek chciał nagrać z nim wspólny album?

Pod wpływem tego artysty na światło będzie Eric Burdon – wokalistka: jeden młody student odważy się wyjść na scenę w zadymionym klubie pełnym ludzi.

Pojawienie zwierząt

Kiedy Eric Burdon przyszedł wokalistę w paśmie Alan Price, nikt nie mógł podejrzewać, że będzie to początek muzycznej przełomu na scenie światowej. Młodzieniec natychmiast zaproponował, aby zmienić nazwę zespołu głośniej – zwierzęta. Te „bestie” szybko wzrosła z formatem zespołu do barów z przekąskami i zaczął działać w najlepszych klubach w centrum Newcastle.

Na wiosnę 1963 roku udali się na wycieczkę w Wielkiej Brytanii, wraz z Chuckiem Berry. Pomiędzy występami muzycy aktywnie pracuje na pisanie własnego materiału i uwalniane do fatalnym świetle ich piosenki The House of the Rising Sun. Przed tej piosence wykonywanej przez różnych wokalistów i grup, ale to tylko dlatego, że stał się popularny wśród zwierząt. Ta piosenka wykonana zespół znany na całym świecie. Wzięła pierwsze linie popularnych przebojów brytyjskich i amerykańskich.

Ale los chciał, że grupa wkrótce rozwiązana, które istniały tylko przez kilka lat. W przyszłości, Eric Burdon więcej niż raz podjął próbę ożywienia zespół pod różnymi nazwami.

Podbój Ameryki

Eric Burdon & The Animals Nowe – to nowy zespół muzyków, co pozwoliło brytyjski zespół podbić kontynent amerykański. W 1967 roku rodzi się grupa, która jest kierowana przez Eric Burdon. Dyskografia jest dużo dobrych albumów, wśród których najlepszy jest uważany za Wind of Change.

Wraz z nim, Eric jedzie do San Francisco (USA), aby stać się częścią nowej subkultury – hipisi. Rodzisz tutaj San Francisco Nocy.

Wraz z rozwojem nowego stylu mody muzyki – psychodelicznego – nie została jeszcze zakazane narkotyki aktywnie dystrybuowanych wśród muzyków, z których wielu w tym czasie. Burdon pozostało w strona: z hippie, zaczął próbować różnych leków psychotropowych.

Na festiwalu w Monterey zespół wykonuje na scenie z Dzhimmi Hendriksom. Zaprzyjaźnili się tak, że rozpoczął tournee razem.

Pomimo wszystkich sukcesów, „New Animals” również nie trwała długo. Po rozpadzie grupy dla muzyk roku przestaje mówić.

Na wojnie przeciwko wojnie

Nie jest ciemnoskóry, muzyk zawsze była blisko ducha kreatywności murzyńskich muzyków. Powiedział, że płynący czarna krew w żyłach.

Dlatego z radością Eric zaczyna współpracować z afroamerykańskiego sekstet The Night Shift. On po prostu nie podoba mi się imię mało znanej grupy. Więc on zmienia jej nazwę w wojnie, a następnie stopniowo prowadzi do światowej sławy.

Z całą siłą swego talentu zainwestował w nowy projekt Erik Berdon. Zespół zdjęcia zaczęły pojawiać się na okładkach wydań i kompozycje muzyczne brzmiał niemal wszystkie stacje radiowe.

We wczesnych latach siedemdziesiątych grupa aktywnie koncertował Amerykę i Europę. Na jednym z koncertów leków Eric zachoruje, a on nie może dłużej kontynuować wycieczkę. Ale zespół radzi sobie bez niego. Ten fakt był powodem pozostawienia Burdon z grupy.

Próbuje podbić scenę

Po tym Eric Burdon wielokrotnie próbowała wrócić do wielkiej scenie, ale aby osiągnąć dawną popularność, że nie wyjdzie. Nowe projekty nie znajdziesz odpowiedzi na studiach fonograficznych. Dlatego muzyk stara się ożywić swój pierwszy zespół w oryginalnym składzie.

Od pewnego czasu udaje mu się przypomnieć sobie, zastępując nieśmiertelny przebój «The House of …», ale to nie wystarczyło. Popularność „nowej” grupy był bardzo selektywny: w Ameryce i Wielkiej Brytanii, zebrała niewielką publiczność fanów, podczas gdy w Niemczech można było zrobić koncerty na stadionach.

W ciągu 80-90-tych ubiegłego wieku Burdon wielokrotnie próbuje wrócić do wielkiej scenie, ale mu się nie udało. Muzyka stopniowo przechodzi do legendy rozładowania.

Eric Burdon: Rodzina

Działalność koncertowa, narkotyki i alkohol, tłumy fanów nie mogło przyczynić się do umocnienia życia rodzinnego. Eric dwukrotnie żonaty. Jego pierwsza żona w 1967 roku stał się Endzhi King, ale małżeństwo trwało ponad rok.

Eric ożenił się po raz drugi w 1972 roku, aw 1974 roku jego ukochana Rose urodziła córkę. Ale małżeństwo nie trwało długo.

Utalentowani muzycy mają coś do zapłacenia za ich sławy. Erica cena ta stała się rodzina, ale także popularność przyszła do niego znaczne. Dziś jego imię jest zawsze wpisane w księgach historii światowej muzyki. Pomimo imponującego wieku, muzyk nadal aktywnie działać podróży dookoła świata.