465 Shares 5844 views

Zawór trójdrożny dla kotłów na paliwo stałe: operacja

Podczas projektowania systemów grzewczych imponujący zakres zbadać główną wadę, która działa jako możliwość nierównomiernego rozkładu ciepła. Wynika to z faktu, że w procesie przechodzenia przez długi chłodziwa rurociągu traci ciepło. Aby rozwiązać ten problem, można użyć dość skomplikowany system, w którym główną rolę poświęca się zaworu trójdrogowego do kotła na paliwa stałe. Działanie tego urządzenia polega na włączeniu przepływu ciepła.


Zasada działania

Jeśli jesteś zainteresowany w zawór trójdrożny dla kotłów na paliwo stałe, powinny stać się bardziej zaznajomieni z zasadą jego działania. Urządzenie to służy jako trójnik rodzaju, za pośrednictwem którego mechanizm blokujący działa na dystrybucję wody w instalacji grzewczej.

Rozróżniać urządzenia, które działają w trybie prądu stałego i zmiennego ciśnienia hydraulicznego. Jeśli jest to stałe ciśnienie hydrauliczne, konsument otrzymuje konkretną temperaturę chłodziwa w pewnej objętości. W przypadku zmiennych trybów temperatura płynu chłodzącego nie odgrywa istotną rolę, gdyż tutaj ważne objętość cieczy przekazywane.

Zawór trójdrożny dla kotła opalanego węglem ma specjalny element, który wystaje pręt. Nie blokuje przepływ chłodziwa do pewnego ciśnienia hydraulicznego jednak poradzić sobie, gdy jest to konieczne, w celu zablokowania przepływu wody, w którym ciśnienie wody jest różne zmienne. Ta pozycja pozwala na regulację natężenia przepływu wody i ciśnienia.

Główne cechy funkcjonowania zastawek

Do zaworu trójdrogowego do kotła na paliwo stałe prawidłowo wykonywać swoje główne zadania jednocześnie połączony z nim system rurociągów z zimną i gorącą wodą. Ważne jest to, że informacje, które w niektórych przypadkach jest to schemat okablowania strzałki wskazujące kierunek przepływu wody. W tym przypadku, ciepłą woda działa jako medium przenoszenia ciepła, które przemieszcza się z gazem lub stałego wyposażenia paliwową, schładzany wody jako przewód powrotny.

Zawór trójdrożny do kotła opalanego węglem jest jednocześnie dostarczany w postaci gorącej i zimnej cieczy chłodzącej w tym miejscu woda miesza się i uzyskuje medianę jego temperatury wylotowej. Staje się to możliwe tylko wtedy, gdy zawór jest częściowo otwarty. Jeżeli urządzenie jest w pełni otwarty, płyn chłodzący przepływa w systemie grzewczym urządzenia, które zapewnia maksymalne możliwe promienniki ciepła, takich, jak grzejniki. Jeśli zawór jest zamknięty, Akumulator jest tylko schładza się w wodzie, co jest uważane za przewód powrotny.

Co jeszcze trzeba wiedzieć o funkcjonowanie zastawek

W niektórych przypadkach, zawór termostatyczny trójdrogowy dla kotłów na paliwo stałe zastąpiono dwoma oddzielnymi urządzeniami, są one nazywane zawór dwukierunkowy. Gdy ta praca jest wykonywana przez pewną zasadę, która jest, że po otwarciu drugiego kranu jest zamknięty.

Główne odmiany typu trójdrożny a zwłaszcza ich zawory robocze

Bardzo powszechne jest opisany w urządzeniu do wyrobu, który jest używany w parze z kotła. Na sprzedaż można znaleźć takich jednostek reprezentowanych przez dwóch gatunków. Jako pierwszych aktów dystansowych, natomiast drugi jest zawór mieszający. Pierwszy rodzaj urządzenia stosuje się w przypadku, gdy jeden z rury do drugiej nie jest konieczne, aby kierować strumień wody. Aby to zrobić, należy użyć kulki wykonane urządzenie. W takich modeli jest trudno zrobić płynną regulację cech konstrukcyjnych mechanizmu blokującego.

Zawór mieszający trójdrogowy dla kotłów na paliwo stałe „Hertz” ma pewne różnice. Składają się one tym, że urządzenie do rozdzielania składa się z dwóch zaworów, jak również do pręta. Alternatywą urządzenie mieszające posiada trzon i zawór. Element jest w środku urządzenia, a ma na celu pokrywać główny kanał przepływu chłodziwa.

Zawory urządzenie do rozdzielania jest w przewodzie przesyłowym. W tym czasie, gdy jeden z nich otwiera przepływ wody, drugi zamyka go. W roli przykład służy konwencjonalny mieszalnik, który jest częścią dozującą kranu w pokoju łazienka czy kuchnia.

Zgodnie z jednostek danych sposób sterowania może być podzielony na urządzeniach z elektrycznego sterowania i ręcznym. elektromechanicznego zapewnia ruch suwnicy zawór sterujący po otwarciu podczas użytkowania tylko kanały doprowadzające gaz lub ciecz.

porady ekspertów

W celu rozwiązania codziennych zadań najczęściej wykorzystywane do sterowania ręcznego. Trójdrogowy zawór mieszający dla kotłów na paliwo stałe wykonuje funkcję kontroli ciepła na piętrach i pokojach, a także pomiędzy wolnostojących budynków. Jest on odpowiedzialny za ogrzewaniem podłogowym. Bez tego urządzenia nie może zrobić, jeśli istnieje potrzeba do ogrzewania poszczególnych pomieszczeń. W tym przypadku mówimy o szklarni lub budownictwa mieszkaniowego, a także ogród zimowy.

do rekordu

Niezależnie od tego, w urządzeniu typu opisanego zapewnia stały przepływ wody, która jest następnie przez ruch masy, ze względu na ten ostatni jest wykonany z wymianą ciepła. To prawda, w okresie zimowym, kiedy wystarczająco silne zmiany temperatury wewnątrz systemu. W ten sposób, przy użyciu takiego zaworu gazu lub paliwa stałego systemu okuć rozmrożeniu.

Zalecenia dotyczące wyboru

Jeśli zdecydujesz się kupić i zainstalować zawór trójdrożny dla kotłów na paliwo stałe z ich rąk, należy zapoznać się z funkcjami wyboru i niektórych cech technicznych. Wśród nich są średnica połączenia przewodów rurowych i wyposażenia systemu, może zmieniać się od 20 do 40 milimetrów. Jeśli nie uda się znaleźć żądaną średnicę, możliwe jest stosowanie specjalnych adapterów.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę przepustowość, która określa ilość płynu przepływającego przez rurę przez pewien okres czasu. Pozyskanie zawór trójdrożny do kotła na paliwo stałe, zasada działania, który został opisany powyżej, eksperci zalecają, aby rozważyć montaż siłownika możliwość, wymagane jest, aby upewnić się, że zawór może pracować w trybie automatycznym. Jest to niezwykle ważne w przypadku, gdy system dostarcza do instalacji wody ciepłej podłogi.

Dodatkowe kryteria wyboru

Zanim kupisz trójdrożny zawór termostatyczny mieszający dla kotłów na paliwo stałe, konieczne jest, aby dowiedzieć się, rodzaj napędu. Będzie to zależało od schematów interpolacji instalacji grzewczej. W najprostszych systemach połączeń używanych jest urządzenie termostatyczne, instalację rur z akumulatora cieplnego polega na początek ciepłej wody tylko wtedy, kiedy kocioł znajduje się podgrzewany do określonej temperatury. Gdy czynnik chłodniczy osiągnie określoną temperaturę, która jest dostosowana do konkretnego trybu pracy zaworu otwiera przepływ zimnej wody. W tym gorące przepływa do pojemności akumulatora ciepła, stosując zimną wodę. W przypadku bardziej skomplikowanego układu rur, to obejmują kocioł z zaworem, który jest sterowany przez układ zewnętrznego. Tutaj używamy dźwigi z dwoma rodzajami napędów, pracują w dwóch obiegu wody.

Jednym z nich jest montowany bezpośrednio w pobliżu źródeł ciepła, działa na zasadzie, że zostało omówione powyżej. Jeśli to drugie, to ma napęd elektryczny sterowany przez sterownik i, w zależności od informacji pochodzących z czujników. Podczas tej operacji zawór zmierza do utrzymania określonego poziomu temperatury wody w obwodzie.

Urządzenia wyposażone w elektryczne są często wykorzystywane w obwodzie pierwotnym, lecz w tym samym czasie w kotłowni musi pracować dwa lub kilka urządzeń, które są sterowane przez jednego sterownika.

wniosek

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę innego kryterium, które są istotne w doborze zaworów trójdrożnych. Wyraża się je w zakresie temperatur stosowanych. W tym przypadku mówimy o termostatycznych z urządzeń uruchamiających, które są również używane w instalacjach ogrzewania podłogowego, jak również rur kotła.