598 Shares 4908 views

Teatralny zawód: opis

Teatr – co można nazwać zbiorowym. To jest tylko niewtajemniczonych wydaje się, że teatr jest ograniczone do sceny i aktorów, będąc na nim. W rzeczywistości, za kulisami kryje wiele ludzi, którzy mają inny zawód teatralny. Co? Czytaj dalej!

bileter

Jak uruchomić żadnej świątyni Melpomeny? Pamiętając powiedzenie Konstantina Stanislavskogo, odpowiedź: „W teatrze rozpoczyna się wieszak!”, Ale w rzeczywistości wszystko zaczyna się od woźnego. W codziennym życiu ludzie tego zawodu są nazywane biletorami, ale także z ich odpowiedzialności nie tylko sprawdzać bilety.

Woźni przygotować miejsce dla sztuki, publiczność powitała z siedzibą je w miejscu, a nawet może doradzić repertuaru teatru. Więc aforyzm, że teatr zaczyna się wieszak, nie całkiem prawda. Nawiasem mówiąc, w carskich czasach wprowadzono podstawowe zasady, które w niektórych teatrach wciąż obecne dzisiaj: na przykład, na dole, na straganach i strój okręgu, pełnionych przez męskich opiekunów, a powyżej pierwszej kondygnacji z dziewcząt działa.

Aktorów i aktorek

Podwyżki kurtynowe, pojawiają się aktorzy scenie. Oni – prawdziwymi mistrzami transformacji. Że aktorzy się wizerunki innych osób żyje całkowicie w ich charakteru i jakości. Umiejętności działające powstały w starożytnej Grecji. Początkowo był to bardzo szanowany zawód. Później, w średniowieczu, praca aktora pogardzie – bo teatr został uznany za przejaw diabła, i ludzi, którzy mieli teatralny zawodu – jego sługusów. Odzyskać w oczach społeczeństwa mógł tylko Mummers w renesansie. Ale prawdziwa rewolucja nastąpiła w XX wieku – wtedy Stanisławski wygrał rutynowy charakter nieodłącznie związane aktorów.

Warto zauważyć, że praca teatralna nie jest dla wszystkich: aktorzy mogą być tylko osoby kreatywne, w stanie zapamiętać i odtworzyć dużą ilość informacji. Konieczne jest, aby przekształcić codziennie do jego charakteru, przynosząc jej istotę publicznie. Idealne być wszystko – głos i intonację i gesty. Ten zawód – jeden z najbardziej psychologicznie skomplikowane.

lalkarz

Zawód ten charakteryzuje się tym, że dana osoba nie wychodzi na scenę, udaje mu kukiełki, wyraził je. Ważne jest, że teatr lalkowy aktor miał kuklovozhdeniya technikę sceniczną, mowę, działających technikę śpiewu.

sufler

Zapalonym teatralnych widzów znać odpowiedź na pytanie, kto sufler. Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z tego słowa znaczeniu, to będzie zainteresowany, aby wiedzieć, że francuski souffleur rosyjski język można przetłumaczyć jako „sufler”. Oznacza to, że aktywność tego pracownika teatru jest to, że następuje postęp prób i przedstawień. I, jeśli to konieczne, daje wskazówki aktorzy szeptem.

Workplace sufler ukryte przed okiem widza, tak często, wielu nawet nie myśleć o tym, kto jest sufler, a gdzie jest. I siada tego człowieka lub za kulisami lub suflorskoy stoisko znajduje się w środku sceny. Ta budka ledwo rośnie, przybiera formę muszli.

charakteryzator

Opanuj teatralne transformacje – wizażystka. To może przekształcić się w pięknym potworem, i vice versa! Aby to zrobić, używa makijażu, materiałów naklejki (wąsy, peruki, brwi) gumoz – specjalna masa lepkiego, które mogą zdeformować oblicze. W moim makijażem pracy artysta nie ogranicza się do nakładania makijażu. On sprawia, że peruki i brody.

kredens

Dopełnieniem osobowość sceniczną aktorami są ludzie, którzy zbliżyli się strój roboczy. Przyczyniają się one do podkreślenia charakteru znaku, jego funkcji. Co to teatralny kostium? Są to ubrania, buty, biżuterię i czapki. Aby uzyskać informacje o tym, jak powinien wyglądać stroje różnych epok, zaczerpnięte z różnych źródeł: Muzea, książek, fotografii, pocztówek.

malarz

Prace nad kolorze rozpoczyna szkice. Ich wykonywanie artystą. Przygotowuje wszystko cały show. Zawód jest bardzo wszechstronny artysta teatralny. Jest on również projektantem sceny i scenografa i artysty. Ważne jest także, w tym samym czasie i interakcji z reżyserem: Tylko wspólna praca pozwala na twórczy pomysł pomostowym, jej pomysł. Nawiasem mówiąc, w każdym teatrze ma ozdobnie-fałszywy sklep. Tutaj produkowane są elementy, które są wykorzystywane w przedstawieniach. Aby stworzyć dekoracje stosowane różnorodne materiały: papier-mache, drewna, gipsu, płótno.

staruszek

Za pracę w produkcji sprzętu oświetleniowego spełnia GAFFER. Efekty świetlne na scenie stosować najbardziej różne. Dwie główne kategorie – stałe i dynamiczne.

Na dynamiczny obejmują:

  • zamek;
  • wybuch;
  • ogień;
  • deszcz;
  • śnieg;
  • przesunąć pociąg.

Stacjonarne efekty – jest:

  • gwiazdy;
  • księżyca;
  • mgła;
  • tęcza.

Dla wszystkich efektami świetlnymi gaffer użyciu specjalistycznego sprzętu. Mgła uzyskuje się, gdy suchy lód za pomocą gorącej pary jest przekazywany do parowników.

impresario

Menedżer, impresario, producent – wszystko to teatralny zawód można nazwać impresario słowo. Ta osoba jest najemcą lub prywatny teatr wynajmującego. Nawiasem mówiąc, pierwsza umowa zawarta z impresario aktorka, została sporządzona w 1545 roku! W Rosji, profesjonalny impresario pojawiły się dopiero w XVIII wieku. Pierwszym przedstawicielem był niemiecki Johann. Został zwolniony w 1671 cara Aleksieja Michajłowicza. 1679 został oznaczony przez przybycie w Moskwie nowego impresario – Splavskogo. 1700-m na zaproszenie Piotra I w Rosji przybył Johann Kunsht.

Szef trupy

działalność organizacyjną w teatrze były szef trupy. Ta osoba bierze udział w podziale ról, przedkłada propozycje dotyczące składu trupy. Ponadto, jest on zaangażowany w opracowywanie planów prób. To zależy od tego osoba trupy równomierne obciążenie. Szef wybiera nowych aktorów, zaprasza artystów do udziału w produkcji jednorazowych.

reżyser teatralny

reżyser teatralny zawód w formie, w jakiej jesteśmy przyzwyczajeni, aby go zobaczyć, nie było jeszcze w drugiej połowie XIX wieku. Ale pojęcie kierunku pojawiły się znacznie wcześniej – w 1742 roku. Reżyseria teatru określa ogólny pomysł, który zostanie ujawniony w trakcie gry. Ten twórczy pracownik jednoczy wysiłki wszystkich innych – dekoratorów i aktorów, kompozytorów i wizażystów. Że powinno zjednoczyć wszystkich pracowników teatru, pozwoli im poczuć sens inwestowania w ustawieniu duszę. W tym celu dyrektor musi być dobrym psychologiem, będąc w stanie ich obsługiwać.

Dyrektor teatru – nie jest łatwym zawodem. Aby stać się jednym, trzeba mieć asertywności, powagę, umiejętności, inteligencję i oryginalność. Ta osoba interpretuje sztukę – oczywiście według jego wizji, dzięki czemu brzmią różne, motywować widzów. Istnieją inne zawody teatralne. Asystent reżyser nazywa się reżyser. Jest zaangażowany w codziennych próbach. Mniej odpowiedzialne zadania wykonuje zastępca dyrektora.