474 Shares 6589 views

Jak ból neuropatyczny

Prawie każdy zna ból zębów, ból głowy lub ból brzucha, ale jest inna grupa zespołów bólowych, które są związane z uszkodzeniami układu nerwowego, zwany ból neuropatyczny. Na przykład, ból neuropatyczny jest często i występuje w 40% pacjentów. To może przeszkadzać osobie długi okres czasu i jest bolesne, ponieważ człowiek jest pozbawiony możliwości normalnej egzystencji. Taki ból może powstać spontanicznie i być silne, a czasami nie do zniesienia. W tym przypadku nie jest drętwienie, pieczenie lub mrowienie w bolesnych obszarów ciała.

Należy zauważyć, że ból neuropatyczny występuje podczas uszkodzenia układu nerwowego, zarówno w ośrodkowym i obwodowym, np, nerwów, a ich główny splot i rdzenia kręgowego i mózgu, zwłaszcza we wzgórzu i w lufę i może wykazywać objawy pozytywne i negatywne.

Pozytywne objawy:

1. Allodynia. Zespół ból pojawia się jako reakcja na bodziec, z bodźcem może być nieznaczne, które normalnie nie powoduje bólu. Ból może powodować działanie temperatury i dotyk.

2. przeczulica. Powstaje ono od najmniejszego podrażnienia receptorów bólowych, co jest przebarwienie skóry, obrzęk pojawiają się często dana osoba ma zwiększony niepokój.

3. Dysestezja jest zaburzone postrzeganie bodźców bólowych wskutek zniszczenia włókien nerwowych.

4. Polisteziya. Ból występuje jako skutek oddziaływania bodźca, w tym przypadku, osoba doświadcza odczucia są takie same jak na różne bodźce.

Negatywne objawy:

1.Gipesteziya. Symptom przejawia się zmniejszeniem intensywności wrażeń.

2. hypalgesia – obniżenie wrażliwości na ból.

3. Znieczulenie jest całkowity brak odczuwania bólu.

Tak więc, ból neuropatyczny może mieć wiele monitorów i pojawiają się ze względu na rozwój niektórych chorób lub obecność zakażenia w organizmie.

Kiedy ból zakażenia herpes wystąpić po erupcja miała miejsce, i przechowywane przez kilka miesięcy. To powoduje ból w nich zmian w mechanicznym dotyku.

Występowanie zapalenia i kłujący ból pleców i kończyn wynikające z uszkodzenia rdzenia kręgowego, jest związana z uszkodzeniem nerwów, w tych obszarach. Z tyłu, ból neuropatyczny może wystąpić, gdy napięcie mięśni lub przepukliny płyt. Jednocześnie znajduje się ostry ból, który działa w całym organizmie.

zespół bólowy może wystąpić podczas dotykania twarzy, ponieważ nerw jest skompresowany, a ból nerw twarzowy. Taki stan może utrzymywać się przez kilka lat i powodują nie tylko dyskomfort, ale także utratę ludzkiej wydajności.

Niektórzy ludzie, którzy przeszli zabiegi chirurgiczne, nie może być ból, któremu towarzyszy uczucie mrowienia lub pieczenia w stawach.

Można powiedzieć, że leczenie bólu neuropatycznego jest obecnie powoduje pewne trudności. W takim przypadku, gdy jest on prawidłowo przeprowadzić program leczenia, nie ma absolutnej gwarancji, że ból minie. Tylko 30% pacjentów wskazują zadowalającego rezultatu.

W leczeniu tego rodzaju bólu metod neurochirurgicznych są stosowane, a także leków, takich jak środki znieczulające, środki przeciwdepresyjne, środki przeciwdrgawkowe, środki rozluźniające mięśnie i przeciw arytmii leków.

Zatem lekarz prowadzący, w większości przypadków prowadzenia rozmowy z pacjentem na temat leczenia prognoz. Ewentualnie leki zostaną opracowane w najbliższej przyszłości, które mogłyby wpłynąć na konkretnych zakończeń nerwowych, a tym samym wyeliminować ból.