647 Shares 3736 views

Ryby piłka akwarium (tetraodon). Trujący miska ryby: opis rasy

Słynny fish-ball jest rodem z Archipelagu Malajskiego, indyjskiego wybrzeża, Cejlonu, Filipin i Indonezji. To życie morskie jest również znany pod nazwami sharotel śmierci, tetraodon, puffer, puffer, ryby, psa, toby i ryb. Zainteresowany tą osobą w tej chwili zagrożenia może zawyżać piłkę przeciwnikowi wydaje się wystarczająco duży obiekt i go porzucić pomysł do jedzenia przedstawiciela łańcucha pokarmowego. Dzięki tej zdolności, sharotel zawdzięcza swoją nazwę.

dane encyklopedyczne

Rybie piłka należy do rodziny Zakonu Tetraodontidate srostno szczękowe. Ten ostatni z kolei wywodzi się ze starożytnych Perciformes. Do tej pory, geografia tej rodziny jest dość obszerna. Więc sharotel papuga zamieszkuje dorzecze Amazonki, lampart tetraodon siedziba znajduje się w dolnym biegu rzeki Kongo. Motley sharotel żyje w wodach przybrzeżnych południowo-wschodniej Azji. Niektóre przypadki kulowym ryb występują nawet w rzekach południowej Primorye.

Wśród tych niesamowitych stworzeń mają zarówno karły i olbrzymy. Na przykład, kulki ryby Boulenger osiąga 120 cm i mniej tetraodon Fahaka 20 razy. – w sumie 6 cm wszystkie rodzaje charakteryzują się brakiem kości w karoserii i silnych grzbiety żeber. Ale mają one zdolność do nadmuchać jak balon. Ryby i rzeczywiście ma kształt piłki. Że ze względu na powietrze lub woda wypełnione poduszki powietrzne. Jest to wyraźnie widoczne na powyższym zdjęciu w artykule. Rybie kulki mogą być trzymane w akwariach. Istnieje około 10 gatunków tetraodonov, które są hodowane akwarystów.

Te śmieszne stwory

Uważane mieszkańców głębokim morzu, mimo pozornej niezdarności, bardzo mobilny i zwrotny. W ruch przypominający ryby szybko powiewających skrzydła pszczoła, która zamarła w powietrzu na kwiat. Nieletni dość ciche, często zbierają się w stada, ale z wiekiem, ich zachowanie zmienia się dramatycznie, a stają się kłótliwy i agresywny. Te śmieszne stwory z bardzo wyrazistymi i ruchomymi oczami są ściśle związane z oddelegowaniem chetyrehzubyh morskiego. Są najlepsi zjadacze ślimaków, które można sobie wyobrazić. Takie wybitne umiejętności fish-ball wymaga specjalnej konstrukcji szczęk i ciała. Dość szybko i zwinnie, że grabienie płetw piersiowych, zbliżając swoją ofiarę. A następnie w pierwszej produkcji szans brakuje jej mały, ale wyposażony w cztery specjalne płyty kruszenia ustach. Sharotel ma bardzo silne szczęki, przeznaczone do kruszenia stałe muszli mięczaka. Skrzela ryb zmniejsza pęknięcia są dwa otwory w pobliżu płetw piersiowych. Ze względu na strukturę żeber, sharotel może dramatycznie zmienić kierunek, a nawet wrócić i spędzać czas na miejscu. Łuski pokrywające ciało, mają ostry szczyt i przypomina cierń.

Trująca ryba-ball

Mięśnie te istot, a zwłaszcza ich wnętrzności i gonad, zawierają toksyczne tetradoksiny. Ale jajniki niektórych okazów, które znajdują się w pobliżu wybrzeża Japonii, zawierają wysoce toksyczny jad, który jest nazywany „puffer”. To działa na ośrodki nerwowe i układu sercowo-naczyniowego. Naukowcy odkryli, że ciało ryby nie produkują substancje toksyczne. Staje się toksyczne ze względu na swoją dietę, która zawiera trujące rozgwiazdy i skorupiaków. Jeśli puffer od urodzenia będzie stosować się do „diety żywności”, będzie to całkowicie bezpieczne do spożycia przez ludzi. Jednak w tym przypadku Dania z ryb egzotycznych stracą „ostrość”. Ponieważ wszyscy wiemy, że na wiosnę, gdy najbardziej trujących puffer, smakoszy skłonni zapłacić za ten przysmak jest najwyższą cenę.

zabójcze danie

Puffer ryb jest najdroższym i śmiertelnie kuchni japońskiej. Ponadto, jest on uważany za jeden z najstarszych pokarmów znanych ludzkości. Znaleziska archeologiczne wskazują, że zjadł mieszkańców wysp japońskich długo przed naszą erą. Tetrodotoksyna – śmiertelna trucizna – znaleziono w jaja, mleko, wątroby, skóry, narządów płciowych. Materiał ten charakteryzuje się działaniem czynników nerwowych. Jest bardziej niebezpieczny niż cyjanek 1200 razy. Najbardziej niebezpieczną rzeczą w tej toksyny, które przed nim nie ma antidotum. Właściciel restauracji, która aspiruje do jego menu były dania z tej ryby muszą dostarczyć saninspektsii najbardziej szczegółowe raporty dotyczące warunków magazynowania fugi. Cięcie PUFFER to wyjątkowa sztuka, która wymaga długiego czasu na naukę. W Japonii, od 1598 roku, prawo zobowiązujące kucharzy, którzy chcą gotować Fugu, otrzyma licencję państwa. Aby to zrobić, należy zdać dwa egzaminy, jeden napisany i drugi praktyczny. Około trzy czwarte kandydatów wyeliminowanych w pierwszej z nich, po raz ostatni kandydat musi je jeść gotowane posiłek. Cena za porcję żywności mogą różnić się między 100-500 dolarów.

Wyznania extremals

Smakosze, którzy próbowali ryby, opisać swoje uczucia, co następuje: Ponieważ stosowanie rolek fali, która paraliżuje pierwszy mecz, a potem ręce, a następnie zatrzymać szczękę pracy. W tym stanie, w stanie poruszać się tylko oczy. Po krótkim okresie czasu wszystko zaczyna się z powrotem do życia, oniemiały, po uruchomieniu, aby przenieść się na nogi i ręce. Japoński samuraj uwierzyć, że wycofanie się z życia jest apoteozą piękna. puffer ryba umożliwia osobie dotykać japoński zrozumienia doskonałości, a przy odrobinie szczęścia nawet plecy.

Fish Ball: egzotyczne akwarium

Dwarf tetraodony mieszka na południu Indii w jeziorach i rzekach o dno piaszczyste lub błotniste. Dla takich istot nie ważne jak Urządzone akwarium, co najważniejsze, że było zaczepów i krzaczaste rośliny, gdzie można ukryć. W związku z tym zmniejszenie agresji wewnątrzgatunkowej. Jest to ważne w hodowli tych ryb częściowo zastąpić wodę. To powinno być wykonywane regularnie. Eksperci zalecają, aby złożyć w akwarium, która wynosi 20 litrów, trzy tetraodonov. Żywią się rybami, ślimaki, robaki, małże, a nie pogardy i specjalnej żywności jako żywy i mrożony. Ale sucha karma jedzą niechętnie. W puffers akwarium obserwować codzienną rutynę. Budzą się o świcie lub gdy oświetlenie. Następnie trapeznichayut i rozłożone na akwarium dla ich działalności. Po południu zaczną być zainteresowani tym, co dzieje się wokół. Do wieczora, szykując się do łóżka. Na tarło zaleca się stosowanie jednego samca i trzy samice.