530 Shares 3137 views

Szwecja: język państwowy, stolica, głowa państwa

Społeczeństwo szwedzkie jest uważana za jedną z najbogatszych na świecie. Jakość życia i znacznego poziomu rozwoju ludzkiego osiąga się za pomocą skomplikowanego systemu politycznego, który powstał w ciągu ostatnich dwóch stuleci. Zdobyć cenne doświadczenie w porażek największych międzynarodowych konfliktów, królestwo musiał skupić się na rozwoju własnej gospodarki i budowania sprawiedliwego społeczeństwa.

Szwecja: stolica, głowa państwa, język urzędowy

Największe miasto Szwecji – Sztokholmie. Od swojego powstania w początku wieku XII Sztokholm natychmiast ogłosił się jako ważny ośrodek gospodarczy w Europie Północnej. Obecnie kapitał szwedzki kontynuuje pozycjonować się jako stolica Skandynawii, przyciągając dużą liczbę turystów z całego świata.

Sztokholm jest rezydencją monarchy, Parlamentu i Akademia Nauk, której członkowie wybierają kandydatów do nagrody Nobla. Komitet Noblowski spotyka się również w stolicy.

Szwecji, gdzie język państwowy – szwedzki, niemniej uznaje mniejszości narodowych prawo do wykorzystania w codziennej działalności ich własnych językach. W przypadku języków oficjalnie uznanych przez rząd Szwecji są Sami, meänkieli, fiński, Romani i jidysz.

W północnej części Szwecji, Norrbotten, do domu Sami i Finowie, którzy znają języki meänkieli i fiński. To właśnie w tym regionie jest dozwolone korzystanie z rodzimych języków oficjalnych instytucji, takich jak przedszkola, domy opieki i szkołach.

Językiem urzędowym Szwecji jest zbliżona do duńskich i norweskich. Jednak pomimo bardzo podobnych systemów gramatycznych i wiele podobieństw w słownictwie, zrozumienie jest często trudne z powodu różnic fonetycznych, przede wszystkim takie trudności wynikają z języka duńskiego.

Angielski Szwecja

Stolica Szwecji, szwedzkim języku narodowym, jest prawie całkowicie Anglojęzycznych. Wynika to z wysokiego poziomu nauczania języków obcych w szkołach publicznych, jak również fakt, że wiele szwedzkie kanały telewizyjne nadawane są w języku angielskim ze szwedzkimi napisami. To samo odnosi się do zagranicznych filmów, przedstawienia w teatrach. Większość dystrybutorów po prostu nie będzie powielać ten film, ale towarzyszyć ich napisów.

Program ten pozwala nie tylko zaoszczędzić pieniądze na gry głosu, ale również okazją do stałej praktyki w języku obcym.

Szwecja: język państwowy jako przedmiot dumy

Szwedzi są bardzo pragmatyczne podejście do ich języka i nie uważają za konieczne w szczególny sposób kontrolowania jej naturalny rozwój. W przeciwieństwie do Francji i Islandii, gdzie specjalne instytucje państwowe monitorować, jak język jest używany w szwedzkim Język Nadzorczej nie prowadzi kontroli formalnej, choć i jest finansowana przez rząd.

Może to być spowodowane faktem, że śniadanie jest najbardziej powszechna w Europie Północnej, ponieważ jest on używany przez ponad dziewięć milionów ludzi. Jednak w sąsiedniej Finlandii dla języka szwedzkiego wygląda oficjalny Instytut języków Finlandii, gdzie szwedzki jest drugi stan, i jest rozpoznawany przez zdecydowaną większość obywateli fińskich integralną częścią kultury narodowej. Należy zauważyć, że Królestwo Szwecji język państwowy nie jest wymieniony w konstytucji i status prawny nie jest, ale w praktyce wszyscy obywatele własnych.

Monarch – symbol państwa

Głowa państwa i jest narodowym symbolem monarchy. Obecny król Szwecji Carl Gustaf XVL z dynastii Bernadotte wstąpił na tron w 1973 roku. Tymczasem rodzina, która posiada monarchę rządzącego, z siedzibą w kraju, w 1818 roku, a jej założycielem był Napoleona marszałek Bernadotte, który był wiernym towarzyszem Napoleona przez wiele lat w najtrudniejszych kampanii wojskowych.

Szwedzki monarchiczny tradycja jest jednym z najstarszych w Europie. Pierwszy monarcha o istnieniu których jest znany, rządził w szwedzkich ziemie z powrotem w VII wieku.

Królestwo Szwecji, język narodowy, który jest jednym z języków urzędowych Unii Europejskiej, czyniąc wielki wkład nie tylko dla gospodarki europejskiej, ale wzbogaca kulturę europejską. Na przykład, znany fiński pisarz Tove Jansson pisał popularnych książek w języku szwedzkim.