639 Shares 5380 views

"Nutrizon" (sucha mieszanka): przewodnik, opinie, ceny, aplikacja

„Nutrizone” (sucha mieszanka) jest uniwersalny zakończeniu zrównoważone odżywianie, który jest stosowany do podawania za pomocą sondy umieszczonej w przewodzie żołądkowo-jelitowego lub do podawania doustnego. Może być stosowany dla dzieci po roku i dorosłych. „Nutrizone” (mieszanina sucha), może być jedynym źródłem pokarmu. W jej skład nie ma glutenu, błonnika i znaczne ilości laktozy. „Nutrizone” (sucha mieszanka 322 g) umieszczonego w pakietach tlenu. Sprzedawane bez licencji. Ten produkt jest bezzwrotna.

"Nutrizone" (sucha mieszanka): Skład

Kompozycja obejmuje mieszaninę łatwo przyswajalne wysokiej jakości białka mleka (kazeiny) ma wysoką wartość biologiczną i zapewnia potrzeb ciała. Kazeiny zawiera podstawowe aminokwasy. Tłuszcze roślinne są obecne tylko, ponieważ są one łatwiejsze do strawienia i strawienia w porównaniu do zwierząt. Kompozycja zawiera jako niezbędny kwas tłuszczowy (a-linolenowy, kwas linolowy).

Są to węglowodany, które są reprezentowane przez maltodekstryny i glukoza. Są one łatwo trawione i dobrze absorbowany z przewodu żołądkowo-jelitowego, pomimo atrofii kosmków. Na ogół, w mieszaninie białka dostarcza 16% energii tłuszczów – 35% energii węglowodanów – 49%.

Kompozycja zawiera również potas, sód, fosfor, wapń, cynk. Jednak są minerały, takie jak magnez, żelazo, molibden, mangan, miedź, fluor, chrom, selen, jod, chlor, karotenoidów. Obecne witamin A, D3, E, K, tiamina (B1), ryboflawina (B2), kwas pantotenowy (B5), pirydoksyna (B6), kwas foliowy, cholina, niacyna, cyjanokobalamina (B12), biotynę, witaminę C mieszanina miała dostatecznie wysoką wartość energetyczną. 100 gramów, że zawiera 4 g białka, 3,9 g tłuszczu, 12,3 węglowodanów; Wartość energetyczna – 100 kcal. Osmolarność mieszaniny do gotowej postaci – 320 mOsm / l. Potrzeba organizmu ludzkiego w pokrywie odżywczych około 2 opakowania mieszaniny 322 g (3.000 kcal).

aplikacja

„Nutrizone” (sucha mieszanka) mogą być stosowane jako jedyne źródło energii w nieskończoność i dodatkowym źródłem zasilania.

Nutrizon stosuje się:

• W ramach przygotowań do operacji iw okresie pooperacyjnym.

• u pacjentów krytycznie chorych (sepsę, oparzenia, wielokrotny uraz, udar, ranami, zwłaszcza w stadium 3-4).

• w chorobach przewodu pokarmowego (chemioterapii, radioterapii i jelit, zapalenie pęcherzyka żółciowego, zapalenie trzustki, przetoki).

• Jeśli przeszkód mechanicznych do pasażu pokarmu. może to być uraz i obrzęk szyi i głowy, zaburzenia żucia i połykania, oraz różne niedrożności przewodu pokarmowego, zwężenia i podziałów.

• Jeśli dana osoba jest w śpiączce.

• W warunkach, które są związane z utratą apetytu, lub gdy osoba odmawia jedzenia (neurologicznych, onkologicznych chorób, zaburzeń psychicznych, niewydolności krążenia, choroby wątroby, AIDS, zaburzenia czucia, stres).

• W przypadku awarii zasilania.

Stosowanie w ciąży

Lekarze nie zabraniają mieszaniny użyć „Nutrizon” iw czasie ciąży, w celu odzyskania niedobór białka. Następnie dawkowanie ginekologa. Jeśli kobieta pije multiwitaminy, należy powiadomić lekarza. Ogólnie rzecz biorąc, w czasie ciąży mianowany recepcji „Nutrizon” w ilości 1 do 2 szklanek dziennie.

Otrzymywanie systemów

Aby przygotować mieszaniny gipokaloricheskoy (0.7 kcal 1 ml) wymaga się 89 ml wody i 16 g suchej mieszanki.

Mieszaninę Izokaloricheskaya (1 kcal 1 ml), wymaga 90 ml wody i 21,5 g suchej mieszanki.

Aby przygotować mieszaniny giperkaloricheskuyu (1,5 kcal 1 ml) potrzeba w 75 ml wody dodano 30,7 g suchej mieszanki.

Każdy z powyższych schematów są zorientowane, aby uzyskać 100 g gotowego napoju. Otrzymywanie systemów suchej mieszanki „Nutrizon” określony przez lekarza. Dla ułatwienia przygotowania jest wewnątrz opakowania miarki, który jest przeznaczony dla pewnej ilości proszku (4,3 g).

Przeciwwskazania

„Nutrizon” (sucha mieszanka) nie może być stosowany u dzieci od urodzenia do jednego roku. I od 1 do 6 lat, nie jest pożądane stosowanie jako jedyne źródło pożywienia. Ze względu na fakt, że wydalania i przewodu systemy dzieci nie posiadają wystarczającej dojrzałości jak poradzić sobie z dużą ilość białek, które są zawarte w mieszaninie.

Osoba cierpiąca na galaktozemię chorobą dziedziczną, w którym laktoza nie jest dostosowane, nie można stosować mieszaninę „Nutrizone”. Jeśli pacjent ma nietolerancja na co najmniej jednym ze składników mieszanki, a następnie za pomocą nie do przyjęcia. nie mogą być używane z pełną niedrożności przewodu pokarmowego. Przeciwwskazania w czasie ciąży nie jest.

skutki uboczne

Zwykle ludzie używają mieszanki „Nutrizon”, dobrze przekazane. Można nawet przypisać bardzo długi okres czasu, w tym życiu. Żadnych skutków ubocznych, bez względu obserwowane z zastosowaniem mieszaniny i dawkowanie. Chociaż czasami są reakcje alergiczne.

"Nutrizon" (sucha mieszanka): Instrukcja

Przed użyciem, konieczność zapewnienia integralności opakowania. Zawsze należy rozcieńczyć mieszaninę tuż przed użyciem, z użyciem przegotowanej wody pitnej. Gotowy napój należy stosować w ogrzewanym stanie (nie więcej niż 38 ° C) lub w temperaturze pokojowej, po dobrze wymieszać. W żadnym wypadku nie należy dodawać leków lub innych ciał obcych.

Podczas przygotowywania i podawania muszą ściśle przestrzegać zasad aseptyki. Konieczne jest co 4 godziny do mycia sondy i wymienić wprowadzanie systemu. Otwarte mogą być szczelnie zamknięte wieko. Tylko lekarz musi ustalić, ile trzeba, aby wprowadzić mieszankę w ciągu dnia, rodzaj chowu, prędkości i drogi podawania. Zalecane prędkość zgłębnik 0.25-1.5 mL / kg / godz. To wszystko zależy od stanu przewodu pokarmowego u pacjenta potrzebującego żywności. Detailing instrukcje dołączone do produktu.

Jeśli jest to możliwe, pacjent może pić z mieszaniną w postaci napoju małych sip z kubka lub dodany do karmy (zupy, twaróg, zbóż). „Nutrizon” ma neutralny smak, więc nie ma dyskomfortu po połknięciu.

W każdym razie przygotowany napój nie gotować! W interakcji z lekami w przewodzie żołądkowo-jelitowym mogą krzepliwości krwi, lek „Nutrizon (suchej mieszanki). Cena zmienia się w zależności od regionu, w zakresie od 427 do 630 RUB za bankiem.

warunki przechowywania

Mieszaninę uszczelniony pakiet powinien być przechowywany w temperaturze powietrza 5-25 stopni Celsjusza w suchym miejscu, i wykorzystać w ciągu siedmiu dni. Gotowane jedzenie może przechowywać nie dłużej niż jeden dzień w lodówce, ale nie zamrażać, a także suchą mieszanką. Nieotwarte „Nutrizon” nadaje się do 2 lat.

opinie

Będąc jałowej diecie wysokobiałkowej „Nutrizon” (sucha mieszanka), przeglądy, które można usłyszeć tylko dobre, sprawdzone w leczeniu osób cierpiących na bulimię lub anoreksję. Dla skutecznego odzyskania pacjentów z mieszaniny stosuje się jako dodatek do podstawowego leczenia. Po tym wszystkim, jest łatwy w obsłudze, chociaż niektórzy ludzie nie lubią, że przegotowanej wody powinny być chłodne.

życząc również przybrać na wadze i pozbyć się nadmiernych figur szczupłość stosować mieszaninę. Po tym wszystkim, jest to produkt naturalny niehormonalnym. I sportowców, zwiększając masę mięśniową, dobrze reagują na „Nutrizon”, mówiąc o jego skuteczności.

Moms o niskiej zawartości białka we krwi, zaleca się, aby używać mieszanki i ustalić dobry wynik.

Skład produktu spełnia wszystkie potrzeby ciała, więc mieszanina jest uważane za uniwersalne. Jest to dość popularne wśród tych, którzy wykazują odżywczą formułę, zastępując główny zasilacz. firma Nutricia produkuje inne produkty, które cieszą się dużą popularnością i są używane do karmienia niemowląt oraz dla dostaw dorosłych.