274 Shares 1662 views

Często ból głowy: przyczyny, charakteru bólu, na co lekarz zająć

Ból głowy – to jedna z najczęstszych dolegliwości osób szukających pomocy u specjalistów. To pokazuje, że niektóre procesy w organizmie naruszone. Ból głowy może być spowodowane zmęczeniem, biorąc leki, uraz, ciężkie choroby. Jeśli tego objawem jest często boli, nie należy ignorować. To bardzo ważny czas na wizytę u specjalisty i dowiedzieć się z jakiego głowy codziennie.


nadciśnienie tętnicze

Bóle głowy mogą być związane z nadciśnieniem tętniczym. Jest to przewlekła choroba układu sercowo-naczyniowego, choroby charakteryzującej się utrzymującym się wysokie ciśnienie krwi (skrót – bp) z 140/90 mm Hg. Art. i powyżej. Nadciśnienie tętnicze dotyka około 20-30% dorosłych. Wraz z wiekiem zwiększa się szybkość. Gdzieś 50% osób powyżej 60 roku życia, nazywane są przewlekłe choroby.

Osoby z nadciśnieniem, zwiększonym ciśnieniem, bólem głowy we wczesnych godzinach. Lokalizacja bólu lokalizacji – potylicznej. Należy zauważyć, że ból nie może wystąpić w łagodnym lub umiarkowanym wzrostem ciśnienia. Zauważyli oni zawsze tylko wtedy, gdy gwałtowny wzrost ciśnienia krwi ponad 200/120 mm Hg. Art.

niedociśnienie

Jeśli często mają bóle głowy, przyczyny tego, co może leżeć? Jedną z odpowiedzi na to pytanie – niedociśnienie tętnicze. Jest to stan, w którym ciśnienie krwi 90/60 mm Hg. Art. i mniej. Charakteryzuje się bólem. To może być nudny, zaostrzenie, pęknięcie lub pulsujące. Miejscem jego lokalizacji – czołowo-ciemieniowym lub otępienie czołowo-skroniowe region. Jeśli niedociśnienie także wystąpić następujące objawy:

 • słabość;
 • ospałość rano, senność;
 • zawroty głowy;
 • chwiejność emocjonalna;
 • wrażliwość na działanie warunków atmosferycznych;
 • bladość;
 • kołatanie serca i duszność podczas wysiłku.

Eksperci stworzyli klasyfikację niedociśnienia tętniczego. Ostrego i przewlekłego odróżnić różne. Ten ostatni jest podzielone z kolei na fizjologiczne, pierwotnego i wtórnego. Ostra hipotonia – gwałtowny spadek ciśnienia krwi. Taki stan występuje wtedy, gdy utrata krwi, zawał mięśnia sercowego.

Niskie ciśnienie, bóle głowy … Te objawy są zauważane w czasie i absolutnie zdrowych ludzi. Przykładem będzie służyć sportowcom. Mają niskie ciśnienie krwi obserwowane ze stałym wysiłku. Funkcja ta jest odpowiedzią adaptacyjną organizmu, ze względów bezpieczeństwa. Ten rodzaj niedociśnienia nazywa fizjologiczny.

Głównymi składnikami są niezależnie choroby. To nie jest konsekwencją jakichkolwiek nieprawidłowości nie występują na tle istniejących chorób. Lekarze zobaczyć podstawową niedociśnienie szczególną postać choroby nerwica ośrodków naczynioruchowych mózgu. Jednak gatunki wtórne występuje w różnych chorobach (na przykład, niewydolność serca, uszkodzenia mózgu, arytmii).

krwotok podpajęczynówkowy

Nagłe rozproszone lub potylicznego Ból może być scharakteryzowana przez podpajęczynówkowy krwotok. Termin ten (skrót – SAH) specjalistów stanowią gromadzenie się krwi w komorze pomiędzy miękkim i pajęczynówka. Krwawienie pojawia się nagle z powodu pęknięcia tętniaka tętnic lub otrzymującego urazie mózgu.

Ludzie, którzy doświadczyli krwotoku podpajęczynówkowego, zauważył, że mieli doświadczonego ból był najmocniejszy od tych, z którymi się spotkałem w swoim życiu. Inne objawy SAH to nudności, wymioty, utrata przytomności. Krwotok ludzie pilnie potrzebuje opieki medycznej. Jest to bardzo niebezpieczny stan, który może prowadzić do śmierci lub ciężkiego kalectwa.

krwotok śródmózgowy

Rozproszone lub miejscowy silny ból może być objawem krwotoku mózgowego. Jest to krew z wejściem substancji mózgu. Krwawienie występuje przy zerwaniu modyfikowanych ściankach mózgowych naczyń krwionośnych lub diapedezę (elementami wyjściowymi naczyń krwionośnych naruszenia ich przepuszczalność i tonusu).

Kto może stawić czoła tej niebezpiecznej choroby? Najczęściej krwawienie występuje u osób w średnim i starszym wieku z powodu miażdżycy mózgu, nadciśnienie tętnicze. Są znacznie mniej prawdopodobne, aby powodować zaburzenia krwi, zmiany zapalne w naczyniach mózgowych. Krwotok mózgu czasami występuje u osób młodszych. Najczęstszą przyczyną – używanie narkotyków.

Wykształcenie mózg

Jeśli często mają bóle głowy, jakie są powody? Nieprzyjemne objawy mogą powodować wiele formacji mózgu (stłuczenia, guzy, ropnie). Ból jest najczęściej rozproszone. Czasami występuje w miejscu, w którym zlokalizowane formacji głośności. We wczesnych stadiach choroby nie daje o sobie znać w godzinach porannych i jest słaby. Wraz z postępem choroby natura bólu różna. Staje się stały i silniejszy. Inne objawy, które wskazują na obecność Zmiany masy obejmują:

 • wymioty, występujące bez nudności;
 • Zaburzenia wygląd okoruchowe;
 • zaburzenia pamięci;
 • modyfikacją zachowania innych.

Warto zauważyć, że ból czasami występuje podczas przechylić głowę, kaszlu, wysiłku, wysiłku fizycznego. Ten problem może być charakterystyczne dla guzów tylnej dołu. Ból, który pojawia się w takich sytuacjach i jest krótkotrwały, może nastąpić bez patologii wewnątrzczaszkowych.

Zapalenie zatok przynosowych

Jeśli często mają głowy w czoło, uczucie ciężkości w okolicy nosa, zapalenie zatok jest. Termin ten odnosi się do zapalenia błony śluzowej wyściółce jeden lub więcej zatok przynosowych. Zapalenie zatok występuje jako powikłanie grypy, przeziębienia, chorób zakaźnych. Sprowokować zapalenie bakterii i wirusów.

Ból i nasilenie zapalenia zatok nie są jedynymi objawami. Innymi objawami choroby są:

 • przekrwienie błony śluzowej nosa;
 • gorączka;
 • ropne wyciek z nosa;
 • ból podczas obszarze prostukivanii wpływ zatoki.

Ostrą jaskrę zamkniętego kąta

Określenie „Jaskra” odnosi się do choroby oczu, co jest właściwe dla takiego wskazania, jak podnoszenie ciśnienia wewnątrzgałkowego. Istnieją dwie formy tej choroby. Jeden z nich nazywa się jaskra z zamkniętym kątem. Występuje w wyniku kontaktu między siecią beleczek i tęczówki. Gdy choroba staje się trudne wypływu płynu z oka wewnątrzgałkowego, funkcjonowanie beleczkowania jest uszkodzony. W efekcie wzrasta ciśnienie wewnątrzgałkowe.

Ostra jaskra z zamkniętym kątem – to jest coś, z którego ból głowy codziennie przez niektórych ludzi. W tej chorobie ludzie skarżą się na ból w oku, wizję jasnych kręgów wokół światło, niewyraźne widzenie. Ciśnienie śródgałkowe mierzy się w celu potwierdzenia lub jaskra zasada zamknięciu.

Urazowe uszkodzenie mózgu (TBI)

Gdy często powodują ból głowy można otrzymać w długim TBI. Ból może dręczyć przez długi okres. Jego postać – tępy, rozlany i rosnące na wysiłku. Zazwyczaj jest to objaw towarzyszy pogorszenie pamięci, spadek uwagi, zaburzeniami snu, zawroty głowy, zmęczenie i zaburzenia psycho-emocjonalnych.

W niektórych przypadkach istnieją podejrzane objawy, jak wzrost bóle głowy, senność, dezorientacja, zmiany w wielkości źrenicy, asymetria odruchów. Nie mogą one być konsekwencje urazu mózgu i objawy przewlekłego krwiaka.

Ból głowy typu napięciowego

Napięciowy ból głowy, objawy i leczenie choroby – dziś bardzo aktualny temat. Co należy rozumieć pod pojęciem nazywa? Ten popularny rodzaj bólów głowy podstawowych. W chwili obecnej jest on nazywany inaczej. Specjaliści użyć nowego terminu – napięciowe bóle głowy.

Ten objaw może wystąpić w każdym wieku. Zaczyna pojawiać się częściej po 25 latach. Napięcie ból charakteryzują umiarkowanej intensywności. W prawie wszystkich przypadkach jest dwustronna, ale miejsce jego lokalizacji są doczesne, przednie i potylicznej. Bólu charakteryzuje sprężania efekt. To trwa zwykle od kilku minut do kilku dni. Wymioty nie jest przestrzegana. Czasami jest nudności, światłowstręt i dźwięk.

Napięciowy ból głowy, objawy i leczenie, które wiedzą, że około 20% mieszkańców naszej planety, ma inną etiologię. Przyczyny bólu są różne:

 • uderzył w sytuacjach stresowych;
 • zaburzenia snu;
 • nieregularne posiłki;
 • zbyt wysokiej lub zbyt niskiej temperatury otoczenia;
 • zaburzenia hormonalne;
 • nadmierne obciążenie dla oka i innych.

Ból podczas przyjmowania leków

Jeśli często mają bóle głowy, przyczyny mogą być podjęte na leki. Spowodować bolesne objawy następujących leków:

 • środki rozszerzające naczynia (antagoniści wapnia, azotany, Curantylum);
 • przeciwdrgawkowe;
 • kortykosteroidy;
 • niesteroidowe przeciwzapalne;
 • obniżający poziom lipidów;
 • leki antyhistaminowe;
 • estrogeny;
 • antybakteryjne.

Wizyta specjalisty

Jeśli bóle okresowo torturowany, trzeba szukać pomocy. Za ten objaw może ukryć choroby zagrażające życiu. Jeżeli często ból głowy, lekarz może pomóc? Najpierw trzeba umówić się z terapeutą i poinformować go o problemie. Jest bardzo ważne, aby przekazać wszystkim informacje istotne specjalisty, ponieważ skuteczność tego leczenia zależy.

Tak, w recepcji należy powiedział:

 • w którym głowica jest zlokalizowany ból;
 • o jakiej porze dnia to daje o sobie znać;
 • gdy ból pojawiła się po raz pierwszy (na przykład kilka dni temu);
 • gdy odczucie bólu jest największa;
 • wszelkie dodatkowe podejrzane objawy obserwowano ból głowy;
 • Przyjmujemy jakieś leki;
 • ile ataki bólowe zdarzyć na dzień;
 • Czy są jakieś choroby.

Koniecznie wyrażać swoje poglądy na temat, że z powodu tego, co może pojawić się ból. Może kilka tygodni (miesiące, lata) temu uraz lub uderzenie w głowę został uzyskany. Jest to bardzo ważne informacje, które pomogą ustalić przyczynę pojawiających specjalistycznej głowy.

Terapeuta, po wysłuchaniu wszystkich skarg, wyznaczy niezbędnych badań (badania krwi, zdjęcia rentgenowskie, tomografia komputerowa, itp ..). Lekarz będzie również nadać kierunek niezbędnej specjalisty (np audiologa w obecności chorób związanych z ucha, gardła, nosa, głowy neurolog wykluczyć lub potwierdzenie chorób związanych z układem nerwowym), aby w końcu zrozumieć, dlaczego pacjent często ból głowa.

Uzasadnienie (co zrobić, opisaliśmy powyżej), pojawienie się takich objawów, jak wynika z powyższego, są różne. Ale podsumowując, warto zauważyć, że tylko 5% pacjentów szukających lekarzy skarg bólu głowy, ujawnił poważne choroby. Pomimo tego, że nie jest konieczne, aby zrezygnować z udaniem się do specjalisty. Lekarz będzie dowiedzieć się prawdziwą przyczynę bólu i dać wskazówki, jak można pozbyć się tego bolesnego objawu.