178 Shares 2310 views

Dieta w przedszkolu i jego główne cechy

Każdy rodzic doświadcza uczucia dziecka po wjeździe do przedszkola. Wszyscy mama i tata przechodzą przez to, pomimo ich zawodowego zatrudnienia. Oczywiście wszystko to jest zupełnie naturalne, ponieważ każdy z nas musi się martwić o swoje dziecko io jego samopoczucie.


Zazwyczaj pojawiają się takie obawy, ponieważ rodzice nie wiedzą, co robi dziecko w ogrodzie i co robi. Naszym zadaniem jest opowiedzenie, co codzienne jest w przedszkolu, aby rozwiać niepotrzebne obawy i niepokoje.

Większość dzieci chodzi do przedszkola około 7.30 – 8.00. W tym czasie nauczyciele są już w miejscu pracy. Kiedy dziecko zostaje sam, bez mamy i taty, często zaczyna płakać. A w tym przypadku, aby uspokoić go w tym przypadku, głównym zadaniem, z którym dogodzą nauczyciele. Ponieważ kilka minut później dziecko już gra i komunikuje się z rówieśnikami.

Reżim dnia w przedszkolu zaczyna się od opłat, które są jego integralną częścią. Najmniejsze pomaga nauczyć się koordynować ruchy, ale dla tych, którzy są zaangażowani w starsze grupy, ładowanie jest konieczne do utrzymania tonu układu mięśniowego.

Rodzice powinni jednak zrozumieć, że ta kultura fizyczna nie zawiera tradycyjnych zespołów sportowych, ponieważ dzieci jeszcze nie potrafią ich zrozumieć. Odbywa się w zabawnej postaci i przypomina ogólnie performance teatru. Nauczyciele, wyjaśniając dzieciom, co należy zrobić, wykorzystują tablicę asocjacyjną (żaby żeglują, kaczki, żółwie). Z reguły wszystkie ruchy towarzyszą wesołej muzyce dla dzieci, co sprawia, że ten proces jest zabawny i ekscytujący. Jak pokazuje praktyka, wiele dzieci szybko przyzwyczaiło się do ogrodu z powodu porannego ćwiczenia.

Ogólnie rzecz biorąc, reżim dnia w przedszkolu koncentruje się na prawidłowym harmonijnym rozwoju dziecka. Ważnym miejscem w tym jest jedzenie.

Jeśli chodzi o śniadanie, często w tym czasie są konflikty. Faktem jest, że rodzice opiekuńczy często karmią dzieci w domu rano, martwiąc się, że nie będą jeść lub robić źle w ogrodzie. Z kolei nauczyciel będzie nalegał, że dziecko zjadło. Oczywiście odmówi. Ponieważ, aby nie mieć kłopotów, musisz przedyskutować wszystkie te kwestie z opiekunem.

System w przedszkolu oznacza także harmonijny, wszechstronny rozwój dzieci. Oczywiście, w tym celu, zajęcia przewidziane przez wychowawcę w pierwszej połowie dnia roboczego, po śniadaniu, są dostępne w ogrodach. Co będzie uwzględnione w ich treści, zależy od grupy wiekowej dzieci. Główną uwagę zwraca się na obserwację środowiska. Wielu rodziców zaciera się, ponieważ takie podejście wydaje się banalne. W międzyczasie jest otaczający świat, który pomaga zrozumieć istotę wszystkich rzeczy.

Jeśli pogoda zezwala, to dzieci idą na spacer. System dnia w przedszkole zbudowany jest w taki sposób, że małe dzieci chodzą dobrze przed snem, a także po przekąsku. Pierwszy spacer kończy się około południa po południu.

Czas lunchu to poważny etap. Tu dzieci zachowują się inaczej. Poza tym, że ich preferencje smakowe mogą się różnić (ktoś lubi borszcz, a ktoś tylko zacina lub kotlet), niektórzy mogą chcieć spać i zacząć być kapryśnym. Jeśli dzieci są bardzo małe, po prostu nie mogą jeść niezależnie, ponieważ pielęgniarka lub wychowawca zaczyna je karmić. Ważne jest, aby móc przekonać dziecko, włączając proces pochłaniania jedzenia w spektakl. To świetna sztuka.

Żadna formacja dnia w przedszkole nie przewiduje abstynencji od snu w ciągu dnia. Ciało dziecka potrzebuje odpoczynku i jest to niewątpliwe.

Potem, kiedy wszyscy dobrze się spali, nadszedł czas na przekąskę. Co do zasady, zawiera pyszne i zdrowe produkty (kakao lub mleko z herbatnikami, pomarańczowymi, bananowymi, smażonymi lub po prostu owsianką).

Końcowym etapem jest chód, z którym dzieci zwykle są w domu do dzieci.