349 Shares 9717 views

komórki zwierzęce – historia poznania

Komórkowa struktura o charakterze ujawniona ludzkiego wkrótce po wynalazku mikroskopem. W 1590 roku, urządzenie produkowane przez H. Jansen, przyniósł badania na nowy poziom. Historia odkrycia komórek zaczęła od tego momentu. Naukowcy z tym długi czas podejścia do jednostki wiedzy wszystkich żywych istot, aż stało się wielkie odkrycie. Komórka roślinna została po raz pierwszy widział i badał angielski botanik i fizyk Robert Hooke w 1665 roku na odcinkach korka znalazł nietypowe wzory, ich wygląd podobny do plastrów pszczelich. Są nazwał komórek. Ale Robert Hooke głęboko myli w swoich badaniach, co sugeruje, że same komórki są puste, a ich ściany i żywej materii.

Dalszy rozwój optyki spowodowało bardziej zaawansowanych modeli mikroskopów. To przez pryzmat najnowszej Holender Antoni van Leeuwenhoeka był w stanie zobaczyć, jak skonstruować komórkę zwierzęcą. Zostawił swoje ustalenia na papierze w formie dół obrazów, przedstawiających je widać pod mikroskopem. Zostały one opisane przez bakterie, sperma, jak również czerwonych krwinek i ich przepływu w naczyniach włosowatych. Ale nawet pomimo naukowców, to długo pozostał nierozwiązany pytanie – czy komórki są naprawdę podstawą struktury wszystkich organizmów żywych. Dopiero w roku 1838 – 1839 jest odpowiedź na to może dać botanika M. Schleiden i zoolog T. Schwanna. Są one sformułowane podstawowe postulaty teorii komórkowej, która trwała aż do dnia dzisiejszego, z niewielkimi zmianami, skorygowanej o najnowszych odkryciach naukowych.

Teraz niemieccy naukowcy przeanalizowali dane dostępne dla nich, byli w stanie określić, że jest to absolutnie wszystkie rośliny i zwierzęta są zbudowane z komórek. W ten sposób, każdy roślinne i zwierzęce komórki są indywidualnie niezależna jednostka, żyjących w harmonijną całość z całego organizmu. Ale ich wnioski nie były w pełni prawidłowe. Jednak historia badań nad komórką jest pełen takich incydentów. Po chwili ich rodak Virchow był w stanie udowodnić, że każda komórka pochodzi od innych komórek i spekulacje na temat pochodzenia materiału komórkowego znikąd, wykonane przez jego poprzedników, delikatnie mówiąc, niewłaściwe.

komórki zwierzęce jednocześnie narażone na badania w wielu krajach. Tak więc, nawet przed powstaniem teorii komórkowej, angielski botanik R. Brown odkrył obowiązkowy składnik każdej komórki – jądro. A w 1895 roku, T. Boveri był w stanie zobaczyć przez mikroskop i opisać cielę leżącego w pobliżu jądra, które zostały nazwie Centriole. W 1890 roku naukowcy R. Altman opisane dvumembrannye organelli zwanych mitochondriami. Według niego, główną funkcją mitochondriów było dostarczenie komórkom energii. I, o dziwo, to założenie okazało się słuszne i została potwierdzona przez lata badań.

Następnie, w ciągu długiego okresu czasu, braci akademickiej perfekcji mikroskopy urządzeń, pozwalając na bliższe zbadanie struktury komórki. Okresowo, było odkrycie, naprawcze istniejących teoria komórkowa. Ale prawdziwy przełom biologiczne dopiero po wprowadzeniu mikroskopem elektronowym. K. Porter 1945 był w stanie wykryć i opisać retikulum endoplazmatycznego (endoplazmatycznym), poprzez który komórki zwierzęcia wywołuje syntezę białka, cukry i tłuszcze. Później, w 1955 roku, stosując badano a światło lizosomy mikroskopu – poszczególne kuliste struktury do łupania i biopolimerów zawierające różne enzymy proteolityczne.

Badanie komórek zwierzęcych jest zasada „od prosty – trudne”. Nowoczesne metody badawcze pozwalają w pełni zbadać elementy DNA, skład protoplazmy i wiele więcej. Dlatego też, wraz z postępem technologii istnieje możliwość poznania wszystkiego co żyje świat. Mianowicie, to ma tendencję do ludzkiego umysłu.

815 shares 8601 views
780 shares 6592 views
Co pęd ciała
687 shares 5888 views