664 Shares 6844 views

„Doreen”: instrukcje użytkowania i właściwości leku

„Doreen” instrukcje stosowania charakteryzuje się skutecznym środkiem przeciwbakteryjnym się na podstawie antybiotyków. Głównymi komponentami – chlorowodorek rifampicyny i doksycyklina – są w stanie zmniejszyć syntezy białek, a komórki bakteryjne RNA. Niszczy szkodliwe mikroorganizmy.


uwalnianiu i pakowania

„Dorin” Instrukcja opisuje się w postaci proszku, umieszczone w szklanych fiolkach, których objętość może być 500 lub 300 mg. Każda fiolka jest hermetycznie opakowane gumowym korkiem i aluminiowym kapslem. Umieszczone w tekturowym pudełku z dziesięciu.

Właściwości biologiczne leku

„Doreen” – lek, który ma działanie antybakteryjne na zainfekowanych zwierząt. Niszczenie drobnoustrojów, takich jak pneumokokom, Staphylococcus, Streptococcus, Listeria, chlamydia i innych.

Składniki preparatu doskonale wchłania się do krwiobiegu i wprowadzić tkanek i narządów zakażonego zwierzęcia. Preparat maksymalnie zatężono krwi jednej godziny po wstrzyknięciu, a wskaźnik utrzymuje się przez kilka dni. Wydalane przez nerki i jelita. „Doreen” instrukcja obsługi należy do trzeciej klasy niebezpieczeństwa.

kiedy stosować

Najczęściej „Doreen” powołuje weterynarii zwierząt, która nie osiągnęła wieku dziewięciu lat. Składniki aktywne leku, są w stanie poradzić sobie z chorobami takimi jak salmonella, zakażenia pałeczkami okrężnicy i innych chorób bakteryjnych, czynniki, które są bardzo wrażliwe na działanie leku.

„Doreen”: instrukcje użytkowania

Zazwyczaj lek jest podawany zwierzętom raz dziennie przez kilka dni. Pomiędzy każdą ukłucia należy obserwować dokładnie przedział 24 godzin. Na kilogram masy ciała zwierzęcia brane 10 ml preparatu.

Aby rozpocząć, trzeba gotować lek. W tym celu zawartość fiolki rozcieńczono sterylnym roztworze do wstrzykiwania. Kutas zdecydował się domięśniowo.

Jeśli jedna lub więcej procedur, nie jest konieczne, aby zrobić następny dzień tylko kilka. Wystarczy postępować zgodnie z harmonogramem, który powie weterynarza.

efekt uboczny

Praktyka pokazuje, że negatywny wpływ leku na organizm zwierzęcia nie ma. Jednakże istnieją przypadki reakcji alergicznych na niektóre składniki narzędzi. W tej sytuacji, leczenie należy przerwać i natychmiast skontaktować się z lekarzem weterynarii. Weź dyspozycję na lek i używane butelki.

pomocnych wskazówek

„Doreen”, jak również inne leki dla psów powinien być stosowany pod nadzorem lekarza weterynarii. Tylko on może prawidłowo zidentyfikować objawy i przepisać leczenia.

Nie zaleca się stosowania tego leku z lekami, zawierające w swoim składzie sól magnezu, aluminium i wapnia.

Nie zapomnieć o osobistych środków bezpieczeństwa. Przed zabiegiem, jak i po nim, umyć ręce. Podczas zabiegu powstrzymać się od jedzenia, picia i palenia.

Jeśli zawartość butelki spadł na odsłoniętej skóry lub błon śluzowych, płukania natychmiast dużą ciepłej wody.

W żadnym wypadku nie należy używać pustych butelek dla swoich własnych celów. Muszą być usuwane, a także narzędzi, z którymi były wstrzykiwane.

Jak przechowywać

Lek należy przechowywać w opakowaniu, które oferuje producent, w suchym i ciemnym miejscu i wiatrem. Dopuszczalny zakres temperatur: -20 … +25 stopni. Nie należy przechowywać w pobliżu środków spożywczych. Ukryć nieużywane butelki z dala od dzieci. Według producenta, trwałość leku wynosi dwa lata od daty produkcji. Zabrania się korzystania z leków wygasło.