289 Shares 1039 views

Rejestracja samochodu w Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego według nowych zasad. Kolejność rejestracji samochodu w Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Wielu ludzi interesuje się tym pytaniem: w jaki sposób rejestracja samochodu w policji drogowej odbywa się zgodnie z nowymi zasadami? Kwestia ta jest kwestią aktualną, ponieważ samochody są teraz kupowane przez wszystkich, którzy mają taką okazję i pilną potrzebę osobistego transportu. Cóż, warto o tym szczegółowo omówić ten proces.


Pierwszy etap

Więc przede wszystkim potencjalny nabywca musi znaleźć maszynę, którą chce kupić. Po rozmowie z właścicielem o spotkaniu (a zwykle po tym i zakupie maszyny), musisz wydrukować umowę sprzedaży. W dwóch egzemplarzach.

Dokumenty te należy przekazać sprzedawcy. Po uzgodnieniu wszystkich warunków transakcji, konieczne będzie zawarcie tej umowy. Podczas wypełniania formularza konieczne jest zachowanie większej uwagi. Ten dokument określa szczegółowe informacje o sprzedającym i kupującym, a także o tym, co dotyczy maszyny sprzedanej.

Kupujący i sprzedawca wskazują swoje imię i dane paszportowe. Informacje o samochodzie powinny wyglądać następująco: marka i model samochodu, kod VIN, rok produkcji, silnik, podwozie i numer nadwozia plus kolor. Po tym, daty i podpisy są wprowadzone. Następnie na podstawie tego dokumentu przeprowadzana jest rejestracja samochodu w policji drogowej na podstawie nowych przepisów.

Co dalej?

Następnie kupujący wysyła pieniądze sprzedawcy samochodu. A potem rejestracja samochodu w policji drogowej zaczyna się. Zgodnie z nowymi zasadami, jest ona wykonywana bez obecności sprzedającego. Kupujący musi podjąć umowę sprzedaży, paszport samochodowy i swój własny, cywilny i przejść do MREO. To tam samochód. W policji drogowej w nowych przepisach również ponownie wydał PTS. Wskazuje nowego właściciela – czyli kupującego. Po dokonaniu wszystkich zmian osoba zostanie uznana za oficjalnego właściciela maszyny.

To wszystko brzmi nie tak trudno, jak wielu wyobrazić. Jednak zanim to wszystko się prawda, trzeba będzie również uzyskać polisę ubezpieczeniową. Bez problemu, zrób to. Rejestracja samochodów w policji drogowej na podstawie nowych przepisów może być przeprowadzona dopiero po przedstawieniu tej polityki. A jeśli wcześniej było to opcjonalne, teraz nie można tego bez niego zrobić.

Jak opracowana jest polityka MTPL

Jest to również bardzo ważny temat. Rejestracja samochodów na podstawie nowych zasad jest niemożliwa bez polityki, więc konieczne jest szczegółowe określenie sposobu przeprowadzania tego procesu.

Aby uzyskać ubezpieczenie, musisz przyjść do odpowiedniej usługi (która w każdym mieście ma kilka sztuk) i podać paszport, PTS, prawo jazdy, kartę diagnostyczną. Możesz także przynieść formularz certyfikatu nr 4 (w przypadku, gdy kierowca złoży rabat za prowadzenie pojazdu bez szkody). Prawo jazdy może być kilka – w przypadku, gdy ktoś planuje kupić ograniczone ubezpieczenie (to znaczy, że mogę jeździć tylko tymi osobami, których nazwy są zapisane w zasadach).

Następnie osoba pisze wniosek o zawarcie umowy o obowiązkowym ubezpieczeniu pojazdów silnikowych TPL. Ważne jest, aby określić wiarygodne dane – wszystko, co dotyczy twojego doświadczenia i mocy maszyny. Niektórzy, aby zaoszczędzić pieniądze, napisz mniej siły samochodu i że ich doświadczenie kierowcy przewyższa ważny. Jeśli nagle prawda wyjdzie na jaw, umowa zostanie rozwiązana i nadal musisz zapłacić grzywnę.

Jak oblicza się koszt?

Wielu wie, że polityka OSAGO nie jest tania. Cóż, tak jest, ale nie powinieneś być zdziwiony, bo to ubezpieczenie. Poza tym musi być kupiony, jest to kolejność samochodu zgodnie z nowymi zasadami.

Najdroższe ubezpieczenia w Czelabińsku, Moskwie, Petersburgu, Surgut, a nawet w niektórych większych miastach. Ciekawe, że w Czelabińsku OSAGO jest dużo droższe niż w stolicy Rosji. Tak więc na przykład polityka przeznaczona dla nieograniczonej liczby osób i samochodu o pojemności powyżej 151 litrów. Z., Będzie kosztował ponad 57 tysięcy rubli. Przez 10 miesięcy z zerowym współczynnikiem bonus-malus, a jeśli osoba nie ma doświadczenia z samochodem, a jego wiek jest krótszy niż 22 lata. W Moskwie ta sama polityka o podobnych warunkach kosztuje 54 tys. Rubli. W Sankt Petersburgu cena wynosi 49 000 rubli.

Ale na Krymie, na przykład, ta sama polityka będzie kosztować tylko 16 400 rubli! Uważa się, że ubezpieczenie na półwyspie jest najtańsze. Te same ceny są w Republice Czeczenii, a także w Chukotka Autonomous District. Kalmykia, Inguszetia, Republika Tyva, Khakassia – w tych i wielu innych regionach ceny obowiązkowego ubezpieczenia pojazdów silnikowych są niskie.

Ważne niuanse

Warto wyjaśnić kilka kwestii, które dotyczą tego tematu, jak procedura sprzedaży samochodów według nowych zasad. Jak już wspomniano, nabywca i sprzedawca zostają wybaczeni na pierwszym etapie. Po przekazaniu pieniędzy nowy właściciel ma już do czynienia z innymi sprawami.

Jednak lepiej jest zrobić trochę inaczej. Ze względu na własne zaufanie nabywca powinien poprosić sprzedawcę o spłatę po rejestracji samochodu. Niewielu się na to zgadza – i to logiczne. Kupujący podejrzewa, że sprzedawca będzie oszukiwał także – podobną sytuację. Ponieważ możesz zrobić kompromis – wspólnie projektuj lub zgadzasz się na przedpłatę.

Oszukiwanie sprzedawcy często polega na tym, że jego samochód zostaje aresztowany. I oczywiście, milczał o tym. Okazuje się to podczas rejestracji, w policji drogowej, po czym samochód jest wysyłany na karę parkingową. Kupujący pozostaje bez pieniędzy, które dał sprzedawcy w tajemnicy, bez maszyny. Dlatego warto lepiej znać kod VIN samochodu i sprawdzić, czy jest on "czysty".

Sprzedający powinien sprawdzić, czy nowy właściciel ponownie zarejestrował samochód. Bo jeśli nie, to wszystkie grzywny i podatek zostaną przeniesione do poprzedniego właściciela. A winę za wypadek, jeśli się zdarzy, będzie mu spoczywało. Ogólnie rzecz biorąc, nikt nie troszczy się o problemy, więc warto zgodzić się na korzystny dla obu stron kompromis. A potem rejestracja samochodu w policji drogowej będzie sprawna.

Jeśli maszyna zostanie zdjęta z rejestru

Zdarza się, że ktoś kupuje samochód z ręki, a nie jest zarejestrowany w policji drogowej. Co wtedy trzeba zrobić? Kolejność rejestracji samochodu w policji drogowej na podstawie nowych przepisów w niniejszej sprawie rozpoczyna się (ponownie) od rejestracji ubezpieczenia. Po zakupie tej polityki osoba ta trafia do policji drogowej. Przedstawia on swój paszport, prawo jazdy, umowę kupna i sprzedaży, PTA, ubezpieczenie, numery tranzytowe (jeśli istnieją), potwierdzenie wpłaty podatku państwowego, wniosek o rejestrację samochodu. W tym dokumencie urzędnik MREO, który przeprowadził inspekcję maszyny, umieszcza na niej odpowiednie uszczelnienie. Nadal trzeba okazać deklarację celną (w przypadkach, gdy samochód został wywieziony z zagranicy).

Inspektor sprawdza przedłożone dokumenty, sprawdza numer silnika wraz z informacjami podanymi w PTA i wydaje nowy numer rejestracyjny właścicielowi .

Kolejność rejestracji zakupu i sprzedaży samochodu na podstawie nowych zasad mówi, że w ciągu dziesięciu dni od podpisania umowy konieczne jest zarejestrowanie samochodu. Lepiej spieszyć się – musisz kupić politykę i przejść przez techniczną kontrolę, dostać kartę diagnostyczną. Ogólnie rzecz biorąc, to dużo spraw.

Koszt

O tym, ile trzeba płacić za ubezpieczenie, powiedziano wyżej. A co z zapłatą za policję? Do tej pory opłata państwowa wynosi 2850 rubli. To nie tyle. Kwota ta obejmuje usługę służącą do produkcji i późniejszego wydania certyfikatu rejestracyjnego. Kosztuje 500 rubli. W cenie wliczona jest opłata za tablice rejestracyjne. 2000 rubli. Ale! Jeśli ktoś kupił samochód z ręki, a poprzedni właściciel nie chciał podjąć liczby, koszt obowiązku państwa zostaje automatycznie obniżony do postaci 850 rubli. Ostatnie 350 r osób zgłaszają rejestrację PTS.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, powinieneś przekonać sprzedawcę, że pożegnał się zarówno z samochodem, jak i numerami. Kolejność rejestracji samochodu w policji drogowej pozwala na to.

Dlaczego potrzebuję numerów tranzytowych?

Tak więc, jeśli ktoś zabrał samochód z rejestru i jest pewien, że będzie w stanie sprzedać go w ciągu pięciu dni, to nie ma potrzeby numerów tranzytowych . A nabywca, który planował zakupiony samochód, aby jeździć do innego regionu, lepiej je dostać. Pozostaną ważne przez dwadzieścia dni. Procedura sprzedaży samochodu w Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zgodnie z nowymi zasadami stanowi, że jeśli w tym okresie osoba nie zdoła umieścić samochodu w rejestrze, konieczne będzie uzyskanie nowych numerów. I, oczywiście, zapłacić za nie i bronić kolejki. Więc lepiej jest działać – to pomoże zaoszczędzić nie nadmierne pieniądze.

Co trzeba wiedzieć o duplikat PTS

Ten dokument jest główny dla każdego samochodu. Czy jego duplikat będzie niepokojący? W zasadzie nie ma w tym nic szczególnie strasznego. Oryginał mógłby zostać utracony, lub po prostu zużyty. W takich przypadkach wydano duplikat. Tutaj ważne jest, aby nie wpaść w oszustów, którzy zwykle wydają samochód na samochód, który został skradziony, lub który jest gwarancją bankową. Konsekwencje takich machinacji są oczywiście godne pożałowania. Niewielki nabywca w rezultacie pozostanie bez pieniędzy i maszyny. Dlatego należy najpierw sprawdzić, czy samochód jest w porwaniu lub kaucji.