674 Shares 1744 views

Jak całkowicie usunąć "Torrent" z komputera? Szczegółowa analiza

W artykule opisano, jak całkowicie usunąć "Torrent" z komputera, co zrobić, jeśli standardowe narzędzia nie pomogą i dlaczego ten program jest w ogóle potrzebny.

Zacznij

Nie tak dawno temu komputery były daleko od wszystkich, a wielu ludzi marzyło o szybkim, nieograniczonym dostępie do internetu. Na szczęście wszystko się zmieniło i nikt nie jest zaskoczony wydajnym komputerem domowym, smartfonem lub tabletem. Zgodnie z prognozami specjalistów, w ciągu kilku lat wirtualna rzeczywistość wejdzie w wszechobecny dostęp.

Dzięki komputeryzacji i pojawieniu się Internetu w naszym życiu, ten ostatni był okazją dla wszystkich, którzy chcą przyłączyć się do kultury, czy to nowości kina, nowe albumy muzyczne ulubionych grup czy książek. Prawdziwe, normalne miejsca zakupu treści cyfrowych pojawiły się dopiero trzy lata temu, a zanim ludzie zaczęli obawiać się treści piratów, a czasami nawet nie podejrzewali, że popełniają przestępstwo. Sieci pirackie, tak zwane "torrenty", szczególnie przyczyniały się do piractwa. Więc dlaczego potrzebujemy Torrent i jak go poprawnie usunąć? W tym zrozumiemy.

Sieci peer-to-peer

Jaka jest istota "Torrent"? Dlaczego zdobyli taką popularność i dlaczego nie, jak poprzednio, wszystko pobierać z serwerów plików?

Faktem jest, że przy użyciu "Torrenta" osoba pobierająca plik z konkretnego serwera w Internecie, ale z komputerów innych użytkowników, gdzie plik jest podzielony na wiele małych części. Usuwa to ograniczenie prędkości i obciążenia kanału, podobnie jak w przypadku przechowywania plików, a co najważniejsze, sieci peer-to-peer są niemal odporne na blokowanie. Możesz zablokować witrynę, w której ludzie wymieniają torrent pliki do pobrania, ale sama technologia "Torrent", aby zniszczyć prawych posiadaczy jest niezwykle trudne.

Po prostu "torrenty" pozwalają na pobieranie dowolnej zawartości z maksymalną szybkością, o każdej porze dnia i całkowicie bezpłatnie bez groźby, że Twój ulubiony hosting z filmami lub książkami zostanie zablokowany.

Jak całkowicie usunąć "Torrent" z komputera?

Jednak z jakiegoś powodu pewnego dnia może być konieczne usunięcie "Torrent" z komputera. Na przykład przesyłana jest tylko legalna treść cyfrowa lub sieci peer-to-peer są całkowicie blokowane. W Rosji to nie jest, ale w niektórych krajach z twardą Internetową cenzurą to jest praktykowane. Więc jak to zrobić?

Jakiekolwiek oprogramowanie jest najlepiej usuwane przez lokalne narzędzia do usuwania, które pojawiają się po instalacji. Zazwyczaj taki plik jest nazwany deinstalacją. Aby uruchomić, wystarczy kliknąć dwukrotnie prawym przyciskiem myszy, a po potwierdzeniu program zostanie całkowicie usunięty.

Odpowiadając na pytanie, jak całkowicie usunąć "Torrent" z komputera, warto wspomnieć, że można korzystać ze standardowych narzędzi systemu operacyjnego. Na przykład w systemie Windows należy przejść do "Panelu sterowania", a następnie wybrać element "Dodaj lub usuń programy", w którym należy zaznaczyć program "Torrent" i rozpocząć deinstalację.

Narzędzia innych firm

Podczas procesu usuwania niektóre pliki "Torrent" mogą pozostać w pamięci komputera, a jeśli zdecydujesz się całkowicie usunąć "Torrent" z komputera, możesz uciekać się do pomocy wyspecjalizowanych firm zewnętrznych, których celem jest całkowite odinstalowanie różnych programów Nie pozostawiając śladów w systemie.

To jest doskonale obsługiwane, na przykład przez program o nazwie narzędzie Odinstaluj. Znajdziesz go na oficjalnej stronie internetowej. Usuwa nie tylko sam plik "Torrent", ale wszystkie jego ślady w systemie, w rejestrze, na dysku twardym i są ukryte podczas przeglądania folderów systemowych, gdzie zwykle pliki torrent są zapisywane jako kopie zapasowe. Możesz usunąć pliki "Torrent" ręcznie lub z programami, aby wyczyścić system różnych śmieci – niewykorzystane lub błędne programy, które nie były na komputerze przez długi czas.