900 Shares 6150 views

Program do tworzenia artefaktów: Opis i możliwości

Dziś sztuka malowania lub za pomocą komputera, są nie mniej interesujące niż zwykłe obrazy, zapisane na papierze. Sterowane za pomocą kursora myszy nie jest łatwiejsze niż do jazdy na płótnie ołówkiem lub pędzlem. Niektórzy artyści, którzy zawodowo zajmują elektroniczny rysunek sztuka, uciekania się do pomocy specjalnych urządzeń takich jak tablety graficzne, eliminując myszy, ale w tym przypadku trzeba specjalnego oprogramowania.


Rozważmy najlepszych programów do tworzenia artefaktów na komputerze osobistym dla amatorskiego środowiska i dla profesjonalistów. Oznaczamy najważniejsze funkcje oprogramowania, łatwość obsługi i dostępność produktów dla różnych użytkowników. Czcigodny „Photoshop” nie będziemy wspominać, ponieważ praktycznie wszystkie PC artystów już świadomi jego istnienia i powszechnej dominacji w naszych komputerach, a Zbadajmy mniej znanych i jednojęzyczne narzędzi do rysowania.

Paint.NET

Jest to podstawowy program do tworzenia artefaktów, które wliczone jest w niemal każdą kopię „windose” platformy. W jego dyspozycji jest niezbędne do pierwszych narzędzi do rysowania: pędzel, ołówek, gumka i wypełnić. Ponadto każde narzędzie do dziesięciu odmian: grubość, nasycenie, niepełnosprawność, itd …

Dla koneserów sztuki wirtualnego w stylu kubizmu i sztuki abstrakcyjnej w programie do tworzenia artefaktów warunkiem kształt trójkąt, prostokąt, elipsa stretch, wielościany i chmury rozmowy na komiks. Przy wsparciu formatów graficznych, ponieważ nie ma żadnych problemów. Na oficjalnej zasobu „Microsoft” i amatorskich witryn, można znaleźć kilka dodatkowych wtyczek i dodatków, które znacznie rozszerzyć możliwości programu do tworzenia artefaktów, przekształcając go w prawdziwego potwora sztuki.

Poleć użyteczności artystą może być każdy początkujący, co nazywa się próbkę pióra. Aby utworzyć żadnych poważnych tkaniny nie liczą się z tym programem, ale żeby ręka jest możliwe.

GIMP

Jest to dość potężny program do tworzenia pixel-art, a jego funkcjonalność jest najbardziej zbliżona do legendarnego „Photoshop”. Cechy użytkowe pozwalają nie tylko narysować obraz od podstaw, ale także nakładać różne efekty na końcowym obrazie. Ponadto funkcjonalność programu łatwo poradzić sobie z początkowego nałożenia stron lub innych układów konstrukcyjnych.

Program do tworzenia grafiki GIMP obsługuje wielowarstwowej sztuki pracy z obrazami, szczegółowych narzędzi ustawienie, najbardziej dokładnej kalibracji kolorów i inne. Ponadto narzędzie obsługuje profesjonalnych tabletów graficznych, dzięki czemu można polecić zarówno artyści doświadczeni i początkujący fani.

Inkscape

Inny program jakości przeznaczony do tworzenia sztuki pop i złożony rysunek. Narzędzie pozwala na wykonywanie jakichkolwiek operacji z konturami i edytowanie gradientu, zmienić styl i typ węzłów. Na ogół w oprogramowaniu zapewnia praktycznie wszystko narysować profesjonalne arcydzieła.

Dodatkowo, można znaleźć dużą liczbę predefiniowanych kształtów w ustawieniach, które można zmienić, jak chcesz. Program obsługuje dogodne „Klawisze skrótu” i eksport nie tylko wszystkie popularne formaty graficzne, ale także specyficzne, takie jak XML. Profesjonalny rysownik jest gdzie się zwrócić do pól Inkscape, ale fani będą trudne do czynienia ze wszystkimi niuansami i specyfiki narzędzia, więc lepiej jest wybrać coś prostszego, a dokładnie czytać instrukcję.

SmoothDraw

Jest to doskonały program do tworzenia sztuki ze zdjęć. Narzędzie przyjęły dziesiątki tysięcy użytkowników, w tym profesjonalnych artystów, amatorów i nowicjuszy. Nie ma potrzeby, podobnie jak w poprzednich programach, dokładnie przestudiować menu i dostępnych narzędzi – wystarczy otworzyć nowy plik i dać upust swojej wyobraźni w intuicyjny i dobrze renderowane funkcjonalne.

Do Państwa dyspozycji – nakładania obiektów, obrót płótno na wszystkich osiach, trybów mieszania i sub-pikseli poziomów wygładzania. Oprócz standardowego zestawu narzędzi do malowania na gotowym zdjęciu, lub podstaw, narzędzie zawiera rzadkie szczotki gotowego jak graffiti, gwiazdy, traw lub kropelki wody. W programie także w pełni obsługuje tablety graficzne takie oczywiste plus dla takiego oprogramowania.

PixBuilder Studio

Kolejny program do edycji i tworzenia pixel-art, czyli grafiki rastrowej. Oprogramowanie umożliwia również łatwe szanse wypracować projektowanie stron internetowych, więc narzędzie cieszy się znakomitą popularnością wśród webmasterów konkurujących z wybitnym „Photoshop”.

Oprócz zwykłej podstawowy zestaw narzędzi, jest praca z warstwami, wieloetapowy cofnąć, dostosowanie krzywych i poziomów, jak również dostosowanie popularnych efektów „Bloom” (rozmycie) oraz ostrość. Ponadto, użytkownik może dostosować do swoich potrzeb interfejs: Narzędzia fix przynieść ważne opcje jako oddzielne elementy, etc. Program jest bardzo wygodne zarówno dla profesjonalistów jak i początkujących amatorów.

Manga Studio

Jest to specjalny program do tworzenia sztuki anime. Użytkownik jest elegancki zestaw narzędzi do rysowania mangi i komiksy. Ci, którzy badali dokładnie instrukcję i zrozumieć dobrze z gałęzi menu, jak również klawisze, według najbardziej dogodnym narzędziem do rzeźbienia anime.

Wszystkie narzędzia, z konfigurowalny, zawsze w zasięgu ręki .. Screentone, malarstwo, czarny kontur, rozjaśniaczy, itd. Jeśli nie jesteś zaznajomiony z oprogramowania tego typu, i rysować anime bardzo dobrze chcą, oferuje ulepszoną wersję programu z etapów do wyboru – ilustrację lub filmu, w którym wyczerpująco wyjaśnione wszystkie szczegóły zdarzenia – z ABC na tworzenie profesjonalnych obrazów manga.

Livebrush

Narzędzie to można nazwać doskonałym przykładem tego, jak wyglądać dla dzieci jakość risovalka. Pomimo swojej specyfiki, program cieszy się znakomitą popularnością wśród uznanych artystów.

Jedną z cech wyróżniających oprogramowania – ten wektor wzorów, w których użytkownik może mieć zastosowanie wzoru określonych kształtach i rozmiarach. Tutaj można łatwo wyciągnąć słowiańskie lub orientalne ornamenty, niektóre symetryczną siatkę lub gotyckie wzory. Już rozległy wybór pędzli, można rozwinąć swoje własne ustawienia lub załadować jeszcze większą gamę zarówno formalnej dewelopera zasobów, a także z innych źródeł amatorskich.

Program dobrze udowodnione do pracy z tabletów graficznych i pełni obsługuje wszystkie protokoły Słupki. A program śledzi nie tylko siły nacisku na pióro, ale również jego nachylenie, że dla wielu artystów jest kluczowym czynnikiem przy wyborze narzędzia takiego planu.

PaintTool SAI

To narzędzie, wraz z „Manga Studio” stał się popularny wśród fanów japońskich komiksów. Ponadto, wielu użytkowników nazwali swój program do tworzenia artefaktów na Minecraft ze względu na specyficzny i przyjazne dla użytkownika narzędzia do pracy. Narzędzie również idealny dla fanów malować pejzaże i portrety w stylu hiper-realizmu i pop-artu.

użytkownikowi dostęp do szerokiej gamy narzędzi: .. pióra kulkowe, tusz, dziesiątki pędzli, ołówków o różnej miękkości, pastele, akwarele, itd. I każdego narzędzia można dostosować do niektórych swoich potrzeb. Ponadto istnieje możliwość działania równoległego z wielu obrazach i warstw nośnych przedmiotów. Zgodnie z oprogramowaniem używanym przez profesjonalnych artystów, amatorów i początkujących, jak wspomniano powyżej – jest prawie idealny program do tworzenia sztuki na „Maynkraft”.

powinowactwo Designer

To jest dobry program do tworzenia artefaktów z klasycznym wzornictwem i zwykłym zestawem narzędzi. Tutaj znajdziesz duży wybór pędzli, gradientów i innych środków pomocniczych. Wśród innych masowych podobnych narzędzi, oprogramowanie to zostanie zwolniony, że radzi sobie z obiektami wektorowymi i można łatwo obsługiwać bitmap. Wiele osób korzysta z tego oprogramowania nie tylko do rysowania od podstaw, jak retusz zdjęć i dalszą obróbkę w dziele sztuki.

Jednym z oczywistych wad programu – jest brak wsparcia dla zewnętrznych wtyczek. Wszystko to jest dostępne dla użytkownika, jest to krótka lista dodatków na oficjalnych zasobów deweloperskich. Ten ostatni, nawiasem mówiąc, obiecał naprawić ten defekt jak najszybciej. Ale nawet bez dodatkowych plug-iny są w stanie znacznie użyteczność i daje intuicyjną funkcjonalność z dobrymi zdolnościami artystycznymi.

Reasumując

Rysunku – konkretnym przypadku. Ktoś lubi rzeźbić krajobraz, niektórzy wolą rysować człowieka, a ktoś nie karmić chlebem – dać całą rzeczywistość zmieniła się w japońskiej mangi. Mimo podobieństwa wszystkich tych produktów i funkcji, każde narzędzie ma pewne charakterystyczne cechy.

Przed podjęciem utworzenie kolejnego arcydzieła, które zachwycą znajomych, należy uwzględnić orientację i zestaw instrumentów określonego programu artystycznego. Lepiej spędzić kilka godzin, aby studiować podręcznik lubiany oprogramowanie niż do portu swoją pracę do innego narzędzia z utratą danych w przypadku braku jakiegokolwiek pędzlem.