351 Shares 4979 views

Budowa, remont i modernizacja wind w Rosji

Windy często określane zmechanizowanych silosy do przechowywania zbóż. Ponadto, takie kompleksy obejmują przyjmowania i przetwarzania produktów rolnych. Od konwencjonalnych magazyny i składy różnią windy, które są przeznaczone do przechowywania bardzo dużych ilości zboża. Budowa takich obiektów powinny być przeprowadzane, oczywiście, z wiernym stosowania technologii. To samo odnosi się do ich utrzymania i modernizacji.


statystyka

Do tej pory, zdolności do przechowywania ziarna w Rosji, niestety, są bardzo brakuje. Według naszych badań Rosstat, całkowita pojemność silosów, magazynów i CCH dostępnych w naszym kraju jest około 118 milionów ton. Formalnie – to więcej niż jest wymagane, aby zapisać wszystkie zebrane w dziedzinie zbiorów RF. Jednak pojemność 118 m o 66 m Rosji stanowił pojemników rolniczych o nieaktualne konstrukcję. W większości przypadków, magazyny i spichlerze, wybudowany w latach 50-tych ubiegłego wieku. Gdy są one wykorzystywane jako magazyn traci do 20% zebranego ziarna.

Właściwie własnego krajowego potencjału przemysłowego jest bardzo stary (70%). Podczas tego ziarna windy Rosja są zazwyczaj wyposażone w konstrukcji silosów i bunkier, nie spełnia współczesnych wymagań technologicznych i logistycznych.

Wszystko to prowadzi do znacznej utraty zbiorów oraz wzrost kosztów magazynowania zboża. Aby rozwiązać ten problem tylko modernizację wind wybudowanych w ostatnim stuleciu może być w Rosji lub budowy nowych obiektów tej specjalizacji.

Różnorodność magazynu przemysłowych

Przez mianowanie wszystkie windy można podzielić na:

 • ziarna uniwersalny;

 • produkcja (rozwija się zwykle w pobliżu zakładów produkujących zboża);

 • przeładowywania (znajduje się w pobliżu W / d węzłów lub otworów);

 • stan, przeznaczony do przechowywania rezerw zbożowych.

Istnieją także wyspecjalizowane przechowywanie paszy dla zwierząt. Ponadto w dzisiejszej Rosji, a powstała produkcja wind mała pojemność, zaprojektowany specjalnie dla małych i średnich gospodarstw.

inne gatunki

Powyżej to główne rodzaje silosów. Jednak określenie „Winda” ma szersze znaczenie. Korzystać z takich systemów może nie tylko do przechowywania produktów rolnych. Na przykład, wiertarki ziarna sprzętu ujętego w opakowaniach wieże do trzymania obudowę wyciągowych. Strukturalnie stanowią one masywne ciało z otworem w środku. Jeśli odmówią platformie wystąpić poważne wypadki. I tak konserwacja i naprawa sprzętu wiertniczego powinny być przeprowadzane, oczywiście, w odpowiednim czasie.

Inny rodzaj windy są stosowane w systemach grzewczych. Konstrukcje tego typu są przeznaczone do zmniejszenia temperatury wewnątrz obudowy do normalnego poziomu. Reprezentować Windy pompy bezpretensjonalne grzewczych, które nie wymagają nakładu energii z zewnątrz. Dzięki specjalnej konstrukcji, wewnątrz którego jest mieszanie zimnej wody na gorące.

Wadą takiego urządzenia jest w zasadzie nie można regulować temperaturę czynnika chłodzącego na wylocie. Więc dzisiaj często modernizację systemu grzewczego z windy przez wprowadzenie do projektowania napędu. Ostatni odpowiada za ruch stożka igły, ewentualnie dysza urządzenia zamykającego. Dzięki obecności, staje się możliwe dostosowanie liczby przejść przez korpus wody windy.

Budowa silosów: Charakterystyka

Wiercenie i regulowane windy są ważnymi elementami w konstrukcji wież i systemów grzewczych. Jednak najczęściej pojęcie to jest jeszcze zrozumiałe, że spichlerz. Dlatego dalej pod szczegółowo, w jaki sposób konstrukcja, naprawy i modernizacji takich systemów.

Wszelkie Windy zawiera roboczą wieży silosu. Wznoszenie takiej struktury mogą być wykonane z różnych materiałów. Jednak najczęściej wykorzystywane do tego zastosowania cegły lub betonu. Dach, okna i drzwi silosy zorganizować w taki sposób, aby całkowicie wyeliminować możliwość dostania się do przechowywania wilgoci. Paul obowiązkowe uszczelniająca do ochrony ziarna z wody gruntowej.

Budowę silosu zawsze na płycie fundamentowej. W tym przypadku podłogi na pierwszym piętrze w wieżach pogłębione na 80-250 cm. Co zrobić przede wszystkim ze względu na konieczność dostosowania urządzeń odbiorczych oraz platformy w / d i drogowego transportu.

Oprócz zakładów produkcyjnych (dyspozytorski, pilot, i tak dalej. D.), na wieżach roboczych regulują silosy. Są one przeznaczone do rzeczywistego przechowywania ziarna. Najczęściej konstrukcja obejmuje instalację windy 2-3 dużych silosach. Struktury te mogą być wykonane z metalu lub betonu.

Ponadto do silosu, zbiornik zamontowany na windy przeznaczone do uwalniania ziarna. Od Silo różnią się tym, że są one przypominają odwróconego ostrosłupa dołu.

Schowek na sprzęt przemysłowy

Dźwigi budowlane przykazał specjalizujące się w tego rodzaju działalności spółki. Firmy te zazwyczaj dostarczyć wszystkie niezbędne urządzenia do spichlerzy. Oprócz silosów i pojemników, wieża może być zainstalowany, na przykład:

 • konstrukt oczyszczania (separatory Skalperatory);

 • Układ zasysania (usunięcia lekkich zanieczyszczeń);

 • Wagi przepływu.

Przeniesienie biura spichlerzy zbożowych wykonanych za pomocą windy (windy) oraz transportery różnych wzorów.

Zasada działania windy

Sposób wytwarzania jakichkolwiek składy zboża składa się z następujących głównych procedur:

 • akceptacja zboża;

 • obróbka (suszenie i czyszczenie);

 • przechowywanie;

 • Konsument święto.

Na koniec odbierającego windy ziarna wstępnie posortowane kilku czynników (stan, stopień wilgoci lub zanieczyszczeń i t.). W swojej pracy wieży zważono, oczyszczone, suszone i przesyłane do pamięci za pomocą przenośnika. Przesyłka silosów zbożowych w wagonach zazwyczaj dokonywane za pośrednictwem diplegs lub przy użyciu specjalistycznego sprzętu.

Naprawa wind: Charakterystyka

Ponieważ Sprzęt dla przechowywania ziarna w większości przypadków wykorzystuje stare, z organizacją jego konserwacji i naprawy należy podchodzić odpowiedzialnie. Tak, to jest możliwe, choć tylko nieznacznie, ale jednak poprawić jakość składowania produktów rolnych i zmniejszyć straty do minimum.

Najczęściej windy trzeba przeprowadzać tego typu napraw, takich jak:

 1. Uszczelnienie między panelowych stawów obiektów. Pod wpływem czynników negatywny wpływ na środowisko stawy i silosy do przechowywania stopniowo zdeformowane i zniszczone.

 2. Silos chemiczna i uszczelniania szczelin w ścianach. Konstrukcja tego powołania do windy są stale poddawane ciężkich obciążeń pionowych i poziomych, co prowadzi do różnego rodzaju wad. Osadzone pęknięcia w ścianach silosów zazwyczaj z zastosowaniem zaprawy cementowej i piasku. Może być również produkowana i wzmocnienie silosy przez gilzovaniya.

 3. wymiana okien i eliminacja technologiczny mezhsilosnyh oversleeping.

 4. Przywrócenie nośności konstrukcji żelbetowych.

 5. Naprawa dachów z kitu.

 6. Naprawa systemów wentylacyjnych.

Malowanie budynków i urządzeń

Oczywiście, zawsze powinny być suche w silosach. Powierzchnia betonu różni porowatość i mogą mieć liczne mikropęknięcia. W celu uniknięcia zwiększenia wilgotności powietrza wewnątrz przechowywania ich ścianki powinna okresowo plami. W tym przypadku należy użyć specjalnej farby krakingu.

Oczywiście, malowane na windy trzeba nie tylko sami sklepu. Wystawiać leczenie powinno być ustawiane i wyposażenia wnętrz: .. suszarki, przenośniki, podnośniki kubełkowe, itd. Do obsługi takich projektów często używane Silverfish.

Korzyści wynikające z modernizacji

Naprawy, umożliwiając w ten sposób pewne ograniczenia strat ziarna w windzie zbudowany w ubiegłym stuleciu. Jednakże, aby proces produkcyjny był jak najbardziej skuteczny, oczywiście, tylko poprzez wykonywanie operacji takich jak modernizacja wind i ich odbudowy. Jak już wspomniano, większość wyposażenia i urządzeń dostępnych w Federacji Rosyjskiej, spichrze są przestarzałe. Korzyści wynikające z modernizacji wybudowane w ostatnich windy wieku można zatem uznać:

 • poprawę jakości przechowywania ziarna;

 • zwiększenie efektywności energetycznej;

 • Poprawa przechowywania ziarna środowiska;

 • wyraźna szansa na bieżąco monitorować skuteczność wszystkich działów, a tym samym spadek liczby pracowników zaangażowanych.

Modernizacja wind w Rosji: wymiana sprzętu

Zestaw działań mających na celu optymalizację funkcjonowania starego spichlerza, może obejmować następujące działania:

 • zwiększenie zdolności do suszenia;

 • Mechanizmy transportu wymiana we współczesnym;

 • Dodatkowy sprzęt i przechowywanie punktów przyjmujących;

 • Zastąpienie przestarzałych termo nową.

Także modernizacja wind i często wiąże się z eliminacji różnego rodzaju problemów społecznych. Może to być, na przykład, braku oświetlenia, pyłów, obecność ziaren resztek w pobliżu urządzenia operacyjnego itd. D. Czasami zrekonstruowane Składy się taką procedurę, przebudowy pomieszczeń.

Konieczność modernizacji systemów Termometria

Sprzęt tego typu jest na jednej z głównych wind. To właśnie z jej sprawne funkcjonowanie w dużej mierze zależy bezpieczeństwo produktów rolnych. Fakt, że ziarna w silosach jest często takie negatywne zjawisko jak nagrzanie na skutek nadmiernej wilgoci.

W przypadku przekroczenia dopuszczalnej temperatury w warstwach, aby zaoszczędzić środki rolne powinny być podjęte natychmiast. Niestety, w większości przypadków windy systemu Termometria do tej pory również są przestarzałe i wymagają wymiany lub poprawy.

Charakterystyka upgrade systemu sterowania

Przebudowa istniejącego sprzętu do spichlerza tego typu zazwyczaj umożliwia:

 • natychmiast otrzymywać informacje o dokładnej temperatury w różnych warstwach są zawarte w masie;

 • szybko i łatwo analizować wszystkie dane;

 • Utrzymać archiwum pomiarów.

Modernizacja wind zakłada organizację różnego rodzaju systemów sterowania. Bardzo popularne, na przykład, jest to Termometryczne sprzęt działający na podstawie czujników analogowych. W procesie realizacji tego ostatniego, między innymi, pozwoliło na wykorzystanie już dostępnych na poprzedniej generacji zawieszenia windy.

Czasami systemu monitoringu jest uzupełniona spichlerze i niewrażliwy na zakłócenia cyfrowe czujniki. W każdym razie może być wykonana w kilku etapach, bez konieczności zmian w procesie produkcyjnym z brakiem funduszy na modernizację i automatyzację sprzętu termometrycznego.