696 Shares 9037 views

Znaczenie nazwy Yaropolk: szef, promienny lub wybrany?

Yaropolk jest jednym z niewielu słowackich imion słowiańskich uznanych przez rosyjski kościół. Na pierwszy rzut oka proste imię Yaropolk ma nieco bardziej skomplikowane znaczenie. Faktem jest, że w słowiańskim słowie "gorący" miało znaczenie "jasny", "świeci", "lśniący". Wzywali więc tylko przedstawicieli najwyższej szlachty.


Słowo "pułk" nie miało nic wspólnego z formacją wojskową, ale po prostu "tłumem" lub "ludźmi". Tak więc znaczenie imienia Yaropolk oznacza "lśniące wśród tłumu", podkreśla wyższość i genialne pochodzenie jego przewoźnika.

Jest inna wersja, również związana z językiem słowiańskim. Jarilo jest wielkim Bogiem, symbolem wiosny. Pułk jest częścią. Znaczenie nazwy Yaropolk w tej interpretacji oznacza połowę wiosny i wskazuje, niektórzy badacze wierzą w czasie narodzin chłopca. Jednak nadal trwają badania pokazujące, że słowo Yaropolk ma znaczenie "wysokiego" lub "odważnego" dowódcy wojskowego. Która wersja ma być podjęta, każdy rodzic sam decyduje.

Znaczenie nazwy Yaropolk. Charakter

Yaropolk od urodzenia czuje swoją osobliwość. Tak jak sprytni i sprytni książęta, na zewnątrz jest przyjazny i dyplomatyczny, ale w sercu od dzieciństwa i na zawsze pozostaje egoistą. Cała jego dyplomacja, całe jego życie jest podporządkowana jednej rzeczy: tworzyć zysk i komfort dla siebie. W tym celu może być uparty i dyplomatyczny, staraj się unikać przeszkód. Znaczenie nazwy Yaropolk gwarantuje, że ten facet wie dokładnie, czego chce od życia. Dotyczy to również jego dzieciństwa i kariery.

Jeśli nie nauczysz dziecka wzajemnej pomocy, bezinteresowności i współczucia, Yaropolk może stać się autorytatywnym i cynicznym człowiekiem. Jeśli rodzice poświęcają wystarczająco dużo uwagi na jego wychowanie, chłopak może stać się inteligentnym liderem, który może wyjść z najtrudniejszej sytuacji w najbardziej nieoczekiwany sposób. Z tej jakości zarówno podporządkowani jak i menedżerowie docenią to. A co z Yaropolkiem w życiu osobistym?

Znaczenie imienia dla życia rodzinnego

Ciekawe, że przekonany, że Yaropolk w kontaktach z dziewczętami staje się raczej nieśmiały. Jeśli w zwykłym życiu szybko zdoła zaakceptować nieoczekiwaną, ale prawidłową decyzję, myśli o długim czasie wybierając połowę: boi się nieszczęśliwego, ale starannie ją ukrywa. Kiedy Yaropolk podejmuje decyzję, jego wybrany człowiek jest jakby prawdziwą księżniczką: dla rodziny i żony mężczyzna niczego nie żałuje. Poświęci połowę z wieloma korzyściami, spróbować spełnić większość jej zachęt. Ale tylko w jednym stanie: musi czuć poparcie małżonka. Jovopolk odnosi się raczej do słów, które dom powinien być dla niego fortecą, kominkiem, miejscem odpoczynku i relaksu.

Yaropolk z dużą uwagą na edukację dzieci, zwłaszcza córki. Kim są Yaropolk? Sześciu z nich to książęta. Dzisiaj młodzi ludzie o tym nazwisku mogą odnieść sukces jako liderzy, potrafią poradzić sobie z własnym interesem. Sfery ich zainteresowań wychwytują naukę, sport, handel i sztukę. I wszędzie są udane. Tak, prawdopodobnie, znaczenie imienia Yaropolk wpływa na nich.