859 Shares 2903 views

Metody kontrolować poziom cukru we krwi

Podstawowym celem leczenia, która jest przypisana w cukrzycy jest, aby utrzymać poziom glukozy we krwi zawartej w zakresie, który będzie do normy. Niestety, nikt nie może czuć się nieznaczne wahania poziomu cukru, dlatego cukrzyca jest uważana za tak podstępny i poważną chorobą. Ponieważ podwyższony poziom cukru we krwi – bezpośrednią drogę do rozwoju powikłań. Tylko z regularne i częste monitorowanie krwi może być postrzegane jak pomyślnie przechodzi leczenie. Stała samokontrola może poprawić skuteczność środków zaradczych, oraz znacznie zmniejsza ryzyko powikłań.


Jeżeli osoba z rozpoznaną cukrzycą typu 1, wtedy ważne jest, aby regularnie kontrolować poziom cukru we krwi. Samokontrola powinna być przeprowadzona kilka razy dziennie, zawsze przed posiłkami i przed snem, a także zmian zdrowotnych.

W cukrzycy typu 2. miary chcesz wydać mniej, co do zasady, brak wielu pomiarów tygodniowo.

Aby przeprowadzić rachunek sumienia, można skorzystać ze specjalnie wykonanego pasków testowych, a wyniki mogą być oceniane zarówno wizualnie, jak i za pomocą glukometrów.

W celu określenia poziomu cukru we krwi, jeden z opisanych powyżej sposobów jest to konieczne, w celu uzyskania próbki krwi. Zaleca się używać lancet – specjalne urządzenie do nakłuwania skóry palca. Urządzenia te działają w oparciu o mechanizm sprężynowy. Jeśli używasz ukłucie lancet prawie nie powoduje ból i leczy rany bardzo szybko. Jest to bardzo wygodne, że istnieje funkcja regulacji głębokości nakłuwania przebicie, co jest bardzo ważne, gdy poziom cukru we krwi, kontrola muszą mieć dziecko.

Przebicie falanga zrobić nie pad i z boku. W tym przypadku rany pozostawione przez lancet, zagoi się szybciej.

Otrzymany kropla krwi jest nanoszona na paska testowego, w którym zachodzi reakcja chemiczna, co powoduje zmianę koloru. Oględziny paska testowego odbywa się przez porównanie wyniku ze skalą barw. Jeśli wynik nie mieści się w normalnym zakresie (4-9 mmol / l), wymaga bardziej dokładnej analizy przy użyciu glukometru lub za pomocą metod laboratoryjnych.

Miernik glukozy we krwi – przenośne urządzenie, które pozwala na określenie poziomu cukru. Należy zauważyć, że dziś możemy znaleźć różne rodzaje urządzeń. Eksploatacyjne jak używane paski testowe danego typu (glukometr każdego rodzaju wiąże się z zastosowaniem danego rodzaju pasków testowych). Jeśli zdecydujesz się kupić glukometr, należy wybrać go na podstawie dokładności wyników i wydał odrębną analizę kosztów (analiza koszt będzie równy kosztowi paska testowego stosowanego w tym urządzeniu).

Wyniki pomiarów uzyskane w wyniku samokontroli, zaleca się, aby rozwiązać ten zapis w specjalnym dzienniku. Przeglądaj pomiary te pozwolą lekarzowi ocenić, jak skuteczne leczenie, a jeśli to konieczne, będzie mógł dokonać zmian w schemacie dawkowania leku.

Zmniejszyć poziom cukru we krwi może być i za pomocą tradycyjnej medycyny. Ale nie zapominaj, że te przepisy można uzupełniać tylko, a nie zastępować, lekarz przepisał leczenie.

W celu normalizacji poziomu cukru we krwi, można pić soki warzywne. Sok wyciśnięty z ziemniaków, kapusty, buraka ćwikłowego, należy przyjmować na czczo (pół godziny przed jedzeniem) trzeciej filiżanki soku rano i wieczorem.

Pomaga w leczeniu i regularnych cebuli. Z niej można gotować sok lub infuzji. Aby przygotować średnią cebulę drobno ciętych i wlać filiżankę zwykłe przeziębienie przegotowanej wody. Po dwóch godzinach odcedzić off płynu i wypić trzeci kielich przed jedzeniem. Podobnie, można przygotować wlew piór czosnku.

Dobra pomoc, aby utrzymać poziom cukru we krwi normalne herbat ziołowych, napar z dziurawca, głóg jagód i dzikiej róży, kwiatów lipy, liści koniczyny i truskawki. Regularne kawa jest lepiej zastąpić napój pacjenta wykonane z korzeni cykorii.