652 Shares 1032 views

Szkolenie Jack Russell Terrier: cechy rasy, rekomendacje i opinie

Jack Russell Terrier to mały pies myśliwski o charakterze energicznym. Może długo biegać na piłkę lub bawić się swoimi konglomeratami. Dorastanie szczeniaka stało się źródłem radości, a nie przyczyny problemów, musi być wychowane od wczesnego dzieciństwa. Dowiesz się o naturze i szkoleniu Jack Russell Terrier z dzisiejszego artykułu.


Temperament

Przedstawiciele tej rasy różnią się radosną zabawą. Wszystko dobrze się dogadują z dziećmi, ale mogą wykazać agresję wobec ich krewnych. W związku z tym terminowa socjalizacja jest dla nich bardzo ważna.

Psy tej rasy są urodzonymi myśliwymi. Oznacza to, że nie dogadują się z kotami i innymi drobnymi zwierzętami domowymi. Muszą być trzymani z dala od królików i innych małych zwierząt, które mogą być poważnie dotknięte komunikacją.

Te psy doskonale nadają się do nauki i bardzo szybko pamiętają podstawowe polecenia. Mogą jednak wykazać determinację i upór. Dlatego w trakcie treningu Jack Russell Terrier powinieneś być cierpliwy. Jeśli pies tej rasy nie jest zwracany, może stać się niekontrolowany. W przypadku braku wykształcenia, ma tendencję do niszczących zachowań i nadmiernego szczekania.

Ogólne zalecenia

Edukację tego psa należy rozpatrywać od najmłodszych lat. Dosłownie od pierwszych dni szczeniak powinien zrozumieć, co można i czego nie można zrobić w nowym domu. Ważne jest, aby nie dopuścić do tego, aby dziecko mogło zabronić psa dorosłego.

W trakcie treningu szczeniaka Jack Russell Terrier należy zachęcać do ulubionej przysmaku i często chwalony za każdy wykonany zespół. Pierwsze lekcje powinny odbywać się w formie gry, a ich czas trwania nie powinien przekraczać dziesięciu minut.

W trakcie procesu edukacyjnego bezwzględnie zabronione jest używanie siły i wyświetlanie okrucieństwa. Takie działania nie tylko nie pomogą w osiągnięciu pożądanego rezultatu, ale także postawią psa przeciwko tobie. Aby wyjaśnić szczeniaczkowi, że nie lubisz jego zachowania, nie musisz go bić. To dość ścisła intonacja wystarczy.

Nie możesz nauczyć agresji psa. Nawet podczas gry nie pozwól, aby szczeniak gryzł. Aby móc wymazać zębami, zaoferuj mu specjalne zabawki, sprzedawane w każdym sklepie z pamiątkami.

Pseudonim i miejsce

Szkolenie jack-ressel-terrier w domu powinno się rozpocząć od szkolenia szczeniaka na jego nazwisko. Należy to zrobić natychmiast, gdy tylko dziecko wejdzie do swojego domu. Z reguły psy z rodowodem mają już pseudonim. Ale w dokumentach trudno zapamiętać imię. Dlatego wybierz dla swojego zwierzaka krótki i brzmiący pseudonim, składający się z dwóch sylab. To nie tylko przyspieszy proces przyzwyczajenia, ale również ułatwi dalsze komunikowanie się z psem. Aby dziecko szybko przypomniało sobie jego pseudonim, często wymawia to podczas karmienia, chodzenia lub gry.

Drugim ważnym aspektem wychowania i szkolenia Jack Russell Terrier jest szkolenie w miejscu. Aby dom był wygodniejszy w nowym domu, musi przydzielić mu narożnik, w którym może odpoczywać. Gdy tylko zobaczysz, że szczeniak spać, weź go w ramiona i zabierz go do wyznaczonego gniazda, powtarzając polecenie "miejsce". Jeśli zrobisz wszystko dobrze, to za kilka dni pies pójdzie do swego miotu.

Przyzwyczajenie się do chodzenia

Po zakończeniu kwarantanny szczeniak można wynieść na ulicę. Pierwsze spacery nie powinny trwać dłużej niż dziesięć minut. Najpierw wybierz do tych celów ciche, zatłoczone miejsca, usytuowane z dala od ruchliwych autostrad. Dziecko musi się przyzwyczaić do nowej sytuacji.

Gdy szczeniak znajdzie się w nieznanej atmosferze, można stopniowo zwiększać czas trwania i zakres spacerów. W tym samym czasie musisz zacząć naukę sznurowania. Jest to również jeden z najważniejszych momentów w szkoleniu Jack Russell Terrier. Psy tej rasy odznaczają się aktywnością i nadmierną ciekawością. Dlatego smycz jest potrzebny, aby zapewnić ich bezpieczeństwo.

Kiedy twój pies zacznie przyzwyczaić się do ulicy, możesz zacząć zapoznać się z innymi psami. Ważne jest, aby nie pozwolić swoim Jack Russell terrier na zbyt duże lub zbyt agresywne psy, aby nie bolały go ani nie przerażały.

Otutchenie z bezkrwych szczeków i gryzaków

Przedstawiciele tej rasy mają głośny głos. Ze względu na ich aktywny, nieodwracalny temperament, mogą szczekać przez długi czas, szczególnie pozostając sam. To może znacznie zaszkodzić otaczającym ludziom. Tak więc, że później nie masz konfliktów z sąsiadami, nie powinieneś przegapić tego ważnego etapu kształcenia i szkolenia Jack Russell Terrier. Staraj się nie pozwalać szczeniak w ogóle w mieszkaniu. Ścisle zniechęcaj do próby głosu, czy to błaga o jedzenie czy zaproszenie do gry.

Ponieważ terrier jack russell jest psem myśliwskim i charakteryzuje się nadmierną mobilnością, w pośpiechu niepohamowanej zabawy pies może stracić kontrolę i bolesnie chwycić dłoń lub zerwać spodnie. Aby to zachowanie nie stało się nawykiem i nie stało się problemem, konieczne jest, począwszy od pierwszych dni, aby nie puścić tego szczeniaka. Nie wolno dopuścić, aby dzieci sprowokowały psa i ograniczyły gry, w których styka się z rąk. Staraj się zademonstrować każdemu zwierzęciu, że jesteś bardzo niewygodny z takim zachowaniem.

Kiedy zaczynam naukę głównych poleceń?

Jak wspomniano wcześniej, szkolenie terierów typu jack-russle jest bardzo proste, nawet nastolatek może sobie radzić. Gdy tylko szczeniak przyzwyczaja się do nowego miejsca i przyzwyczaja się do swojego imienia, może zostać uczył zespołu "To Me". Aby to zrobić, musisz zadzwonić do dziecka, pokazując mu zabawkę lub ulubioną zabawkę. Nie zapomnij uwielbienia uciekającego psa. W ciągu kilku dni inteligentny terier jack russell dowie się tego polecenia.

W przybliżeniu można zacząć uczyć szczeniaka niczego, aby podnieść się z podłogi. W tym celu musi jasno zrozumieć polecenie "Fu". Co do zasady, zaczyna się od początku ośmiu tygodni.

W wieku sześciu miesięcy pies powinien opanować takie polecenia jak "Cichy", "Lay", "Sit" i "Nearby". Jeśli w przyszłości planujesz wziąć udział w nim w różnych konkursach, zarejestruj się w profesjonalnym kynologze.

Opinie właściciela

Wielu właścicieli Jack Russell Terriers twierdzi, że są bardzo aktywnymi i zabawnymi psami, które są łatwe do pociągu. Prawie od razu zrozumieją, co jest im potrzebne, i szybko zapamiętać podstawowe polecenia.

Z reprezentantami tej rasy można brać udział w konkursach sportów psów. Jack Russell Terriery z powodzeniem występują w walkach o ataki i zwinność.