793 Shares 5620 views

Nowe pieniądze na Białorusi (zdjęcie)

2016 był prawdziwym wydarzeniem w historii białoruskiej gospodarki. Już po raz drugi w historii niepodległości kraju został uznany za nominał, a zatem wprowadzone do obiegu nowego pieniądza. Na Białorusi, która jest już przyzwyczajeni do życia w milionerów na świecie, zmiany te stworzyły furię. Nawet po upływie sześciu miesięcy od ogłoszenia o nominale, gdy były w końcu pieniądze mają być wycofane z obiegu, wielu nadal traktować jako przyzwyczajeni przez wiele lat. Więc co to jest – nowy białoruski pieniądze?

Co się zmieniło?

Zacznijmy od tego, że próbki nowych pieniędzy Białorusi zostały opracowane na długo przed ich wprowadzeniem do obiegu – robić notatki zostały wydrukowane w 2009 roku i zamknięte w bezpiecznym przechowywaniu. Jako część nominale odcięto cztery zera, to znaczy, jeśli w starych rachunków w minimalnych nominałach były sto rubli, teraz – jeden grosz.

Białorusini, którzy wcześniej nie używane monety, takie innowacje stały się nie tak miła niespodzianka: mała rzecz, że musiał zmienić torebki (bo w starej torebce nie było specjalne urzędy), więc nadal i maszyny, bankomaty i inne maszyny, które zostały podjęte przed nawet małe rachunki, nie rekonfigurowane dla kopiejek. Warto również zauważyć, że nawet zakup nowego portfela nie pomaga ludziom przystosować się do nowych pieniędzy, ale o tym później.

projekt

Tak, nowe pieniądze na Białorusi, w odróżnieniu od starszych, bardziej niż w Europie Radzieckiego. Ponadto denominowane rubli (nazywa się to w kraju nowej waluty w czasie, gdy była jeszcze współistniały ze starych pieniędzy) nawet krytykowany za nadmierną podobieństwa do euro.

Oddzielna plus to fakt, że Białoruś zachowała koncepcję obrazów historycznych budynków na nowe rachunki, jednak teraz, ze zmniejszeniem liczby nominałów pieniądza papierowego, niektóre atrakcje musiały zostać porzucone. Uwieczniony na rachunki każdym regionie republiki, aw wybranych znaków, ponieważ nie tylko znanych miejscach, ale także tych, których obraz wywołuje pozytywne skojarzenia wśród Białorusinów.

Nieodebrane projekty

Oczywiście, byli tacy, którzy chcieli zobaczyć zupełnie inną nowe pieniądze na Białorusi. Zdjęcia z możliwych opcji dla notatek pojawiła się w Internecie, a nawet lat przed denominacji. Wiele oferowanych umieścić na banknoty, portrety znanych Białorusinów, nie zgodził się jednak o tym, kto jest godzien reprezentować kraj w swoich banknotów: jeden skierowany do bojowników dla białoruskiej państwowości, z drugiej – do władców różnych epok, trzeci – do nauki i sztuki.

Inną ciekawą koncepcją, która nie została zrealizowana, – korzystanie z obrazów starych przedmiotów gospodarstwa domowego oraz biżuterii, która będzie przypominać ludziom o swoich korzeniach. Trzecia opcja proponowana do reorientacji rachunek, to znaczy, aby nie uczynić je zna poziomej i pionowej, w sposób Izraelu lub w walucie szwajcarskiej. Najbardziej radykalna całej proponowanej zmiany nazwy waluty w talara, sposób waluty Wielkiego Księstwa Litewskiego, z wizerunkiem na rachunki ludzi, którzy oddali swoje życie dla suwerenności państwa.

układ ochronny

Przed przystąpieniem do procedury dopuszczenia do obrotu, nikt nie mógł powiedzieć, co będzie nowych pieniędzy na Białorusi. Wiadomo było, że w ich produkcji są wykorzystywane do ochrony nowych technologii, które sprawiają, że praktycznie niemożliwe do podrobionych banknotów. Na banknotach umieścić znaki specjalne w postaci geometrycznych kształtach, które ludzie niedowidzący będą mogli rozpoznać nominałów. Ponadto wykorzystuje specjalną metodę wzmocnienia kątów, w którym rachunek będzie bardziej odporna na ścieranie, co nie można powiedzieć o staromodnym gotówce. Kolejną różnicą – zmiana obrazu: na nie światła widoczne abstrakcyjne wzory, a budynek jest przedstawiony na banknocie. Od tradycyjnych zachowane w wyglądzie nowego pieniądza Białorusi, co następuje: Firmware specjalną taśmę z wytłoczonym skrótem NBRB (Narodowy Bank Białorusi). Jest on również na celu poprawę ochrony przed podrabianiem banknotów.

monety

Ale najbardziej oczekiwanych i doczekać do nowych pieniędzy na Białorusi – to monety. Zwolniony osiem nominałów – 1, 2, 5, 10, 20, 50 centów, 1 i 2 RUB. Monety można podzielić na trzy grupy: Czerwony (najmniejsza, zadane na nich ornament – znak bogactwa i dobrobytu), żółty (10-50 kopiejek z ozdobami, symbolizujące siłę życiową) i srebro (aby być bardziej precyzyjnym, moneta rubel denominowane całkowicie srebro, i dvuhrublovaya – srebrne z szerokim wykończeniem złota, kute ozdoby reprezentować wolność i wolę).

Jednak mimo oryginalności i niepowtarzalności, dziś, sześć miesięcy po wprowadzeniu nowych monet, trudno jest powiedzieć, jak te wzory będą wyglądać nowe pieniądze Białorusi w ciągu pięciu do dziesięciu lat. Fakt, że małe monety nominałach są wykonane tak, że źle napisane na nich trudne do zauważenia, a młody człowiek nie jest coś, że ktoś, kto widzi zła. Ponadto, wskaźniki szybko usunięte, a same małe monety podlega korozji. Jak dla dvuhrublovyh monet, które są tak dumni Rzeczypospolitej, okazało się, że aplikacja nie jest bardzo duże siły moneta łatwo rozpada się na dwie składowe – wszystko to wyraźnie nie sprzyja promowaniu nowych pieniędzy w populacji.

Efekty

Tak, już po czasie, gdy ludzie zastanawiają się, jaka będzie nowa waluta w Białorusi. Zdjęcie cena znaczniki, w którym nie było zwykłe zero, niezrozumiałe w pierwszym centralnym pomiędzy starymi i nowymi pieniędzmi, które z przegrodami nawet ci, którzy tak dobry w matematyce – wszystko to ustąpi.

W dniu 1 stycznia 2017 roku, sześć miesięcy po oficjalnym wprowadzeniu do obiegu próbki w 2009 notatek (dlatego tak paradoksalne dźwięki wokół nich przymiotnik „nowy”), zakończyć stosowanie starej waluty i rozpoczyna się usuwanie. Populacja wydać kolejne pięć lat, aby pozbyć się przestarzałych waluty i wreszcie przyzwyczaić do wyglądu nowej pieniędzy Białorusi.

próbuje zrozumieć

Co zmieniło się wraz z pojawieniem się nowych pieniędzy na Białorusi? Zdjęcie zauważa natychmiast po denominacji zalane internet, na które kraj znalazł się pod gradem dowcipów o długich zapomniane banknoty z wizerunkami zwierząt, nazywany przez ludzi „zające” (byli w modzie w połowie lat dziewięćdziesiątych).

czy finansowy dobrobyt ludności zmieniło? Nie, wręcz przeciwnie, od milionerów w kraju, Białorusi zwrócił się do obozu, gdzie wynagrodzenia osoba może dostać kilka rachunków.

Kiedy była mowa o tym, co będzie nowych pieniędzy na Białorusi, notatki zdjęcia, wartość nominalną, która jest równoważna $ 50, to jest zaskakujące, nie mówiąc już o nominale 100 i 250 dolarów (choć należy zauważyć, że najnowsze dostępne szerokie warstwy ludności). Dla ludzi, którzy są przyzwyczajeni do posiadania „dwa ruble” (czyli tzw początku 2000 starych rubli) – jedną dziesiątą dolara, jest teraz stabilny „dolar – dwa ruble” brzmi nawet trochę pocieszające. Ponadto, ze względu na zamieszanie z cenami (zwłaszcza w czasie, gdy otrzymują wynagrodzenie i dostawa może być i nowych i starych pieniędzy), państwo było w stanie podnieść ich niewidoczny dla publiczności. Wystarczy powiedzieć, że nowe pieniądze na Białorusi, pomimo faktu, że spodobało się oko, przyniósł więcej trudności i problemy. A może jest to zjawisko przejściowe, które zniknie, gdy stan w końcu pozbyć się w swoim umyśle starych pieniędzy.

PS

Dziś znamy już odpowiedź na pytanie, jakie będą nowe pieniądze na Białorusi. Pozostaje tylko sprawdzić, czy będą one doprowadzić kraj największe korzyści zalecane przez tych, którzy ich produkcji.