461 Shares 5251 views

Gruczoły ślinowe i problemy, które mogą wyniknąć z nich

śliny ludzkiej – brak klarownej cieczy ma kolor, który jest konieczny, aby zwilżyć jamę ustną. ale również pomaga w trawieniu, a bez niej człowiek nie mógłby prawidłowo artykułować podczas rozmowy. Co jeszcze trzeba ślina? Oto niektóre z jego cech:


– chroni zęby przed różnego rodzaju urazów i różnego rodzaju uszkodzeniami;

– wzmacnia odczucie w ustach;

– doskonale oczyszcza usta.

Ślina – wynikiem aktywności gruczołów ślinowych. Anatomia człowieka jest złożony, ale należy pamiętać, że jest nadal niezbędne dla każdego.

Jakie są ślinianki?

Należą one do przednich częściach przewodu pokarmowego. Ich działania wpływają na trawienie. Są one również odpowiedzialne za stan jamy ustnej.

Ślinianki, zwykle podzielony na małe i duże.

Dla małych obejmują:

– molowych;

– Palatine;

– językowy;

– policzkową;

– warga.

Dla dużych zawierać:

– podjęzykowo;

– ślinianki;

– podżuchwowych.

Ślina jest najbardziej uwolnienie dużych ślinianek.

W najniższej części szczęki znajduje ślinianki dławnicy. Pochodzi z podjęzykowej brodawki do obszaru procesu przedniego. Nie trudno się domyślić, że podjęzykowa gruczoł znajduje się pod językiem, a raczej w podjęzykowej krotnie. Ma dwa jego przepływu.

Największy z całej trójki jest ślinianki przyusznej. Jest on podzielony na segmenty, które mają swoją rurę śliny.

Wydzielanie gruczołów ślinowych produkcji, który jest zmieszany z innymi elementami. W wyniku tego wszystkiego, a tam jest ślina. Śliny zawiera substancje przygotowania żywności do trawienia w żołądku i dwunastnicy. Niektóre enzymy śliny (amylazy, maltoza i niektóre inne) można rozbić niektórych składników żywności.

Ślina sterylizuje żywność i nie dać zarazki dostać się do naszych ciał. Jest to bardzo ważna funkcja śliny, ponieważ chroni nas od różnych zaburzeń żołądkowo-jelitowych.

Domyślnie ślina czyści również nasze usta z kawałków żywności, które pozostały po następnym posiłku. Czyszczenie to przynosi wiele korzyści.

Ciekawostki o ślinie

Istnieje wiele różnych czynników, które mogą mieć wpływ na wydzielanie śliny. Norma śliny dziennie – 2000 mililitrów. Jednakże przeznaczono mniej lub bardziej możliwe, jeżeli:

– osoba zjadł coś skażone;

– człowiek od pięćdziesięciu pięciu (gruczołów ślinowych w czasie, zaczynają pracować mniej);

– dana osoba jest stale w stanie wzbudzonym.

Na ślinę i mogą dotyczyć różnych chorób gruczołów ślinowych.

Ślinianki: zapalenie leczenie

Gruczoły te najczęściej dochodzi do stanu zapalnego z powodu ogólnego zatrucia, zakażenia lub coś innego.

Objawy powinny być przypisane gwałtowny wzrost wielkości gruczołów ślinowych (gruczołów lub więcej na raz), gorączka, ogólne bóle, bóle w okolicy zapalnym. Objawy wtórne obejmować ostry ból głowy, obrzęk żył czasowych, bóle karku. Zapalnym żelaza częściowo lub całkowicie przestanie wytwarzać śliny.

Ropotwórcze patogenne bakterie mogą spowodować szybkie topnienie w tkance gruczołowej. To może być zawsze widoczne na skórze, która jest nad zakażonej tkanki (skóra czerwieni i pęcznieje). W tym przypadku, może nawet na ropę przez usta. Wszystko to towarzyszy gorączka, pulsujący ból. Zapalenie ślinianek może czasem prowadzić do zakażenia tkanek, które go otaczają.

W przypadku, gdy choroba została stwierdzona w czasie, do leczenia jamy ustnej traktuje roztworem sody manganu potasu lub herbaty. Ponadto, pacjent powinien rozpocząć przyjmowanie antybiotyków.

W przypadku procesu z ropnej przewodów ślinowych gruczole i tkanin wykonanych iniekcji.

W skrajnych przypadkach może dochodzić do zabiegu.