723 Shares 2070 views

Eisenhower zasada opis, charakterystyka i zastosowanie

W cyklu wydarzeń życiowych jest bardzo łatwo się zagubić. Dzieci uczą się prawidłowo przydzielić dorosłych czasowych, którzy często kłaść wszystkiego na później. Z reguły jest to „później” nigdy nie nadchodzi. Wszystko planowany obiekt stopniowo odsuwany w końcu przekształcić się w jednej stałej bryły nierozwiązanych problemów.

Problemem nie jest liczba przypadków jest coraz częściej, aw irracjonalnego planowania. Ludzie nie zwracają wystarczającej uwagi do planowania swoich działań. Ale spędził sporo czasu na osobiste nauki podstaw zarządzania czasem można zaoszczędzić dużo czasu zasobu w przyszłości. Wtedy życie będzie miejscem nie tylko dla odwiecznych problemów, ale także dla siebie i swoich rodzin. Jednym z najbardziej prostych i skutecznych technik planowania jest zasada Eisenhowera.

Co jest istotą sztuki?

Zasada matryca Eisenhowera jest właściwy podział zadań, w zależności od stopnia ich ważności. To pomaga zerwać całą listę spraw na ważne i nieważne, pilne i nie bardzo. Z pomocą matrycy można określić ilość czasu, które będą potrzebne, aby rozwiązać problem, bo coś potrzebuje więcej uwagi, jak pewne rzeczy i pięć minut spędzonych na nich nie jest tego warta.

Aby odnieść sukces, trzeba wykonać pewien algorytm. Kolejność niezbędnych działań zależy od priorytetu zadania. Zazwyczaj koncentrują się na jednej bramki jest utrudniona przez szereg czynników: problemy osobiste otaczających ludzi, zwyczaje, i tak dalej. Pozbyć się słabości i skupić się wyłącznie na wydajności może pomóc metoda Eisenhowera.

Jak to zasada, którzy tworzą?

Uzasadnione opisane zasady zarządzania czasem trzydziestym czwartym Prezydent Stanów Zjednoczonych Duayt devid Eyzenhauer. Polityk lub jedno zadanie nie może opuścić nierozwiązana, więc starają się harmonogram jak najbardziej racjonalne i zoptymalizowany. W rezultacie, wszystkie zadania Eisenhower przekształcona w matrycy.

Dziś ta sama metoda stosowana przez prezydenta i pracowników biurowych i kadry kierowniczej i dużych głowach. Sugeruje to, że metoda podziału priorytetów naprawdę skuteczne i trafne.

Co to jest matryca Eisenhowera?

plac Eisenhower (lub zasady zarządzania czasem) jest oparta na konstrukcji matrycy. Matryca podstawy są ważne osi (oś odciętych), i osi istotności (rzędna). Ich wzajemne przecięcie daje cztery kwadraty, z których każdy jest pełne wyzwań, zgodnie z ich dystrybucji.

Tak więc, aby zacząć, to zdecydować, co jest ważne, a co jest pilne. Ważne rzeczy do największego wpływu stopniu wyniki raczej pilne zadania wymagają natychmiastowej realizacji. W ogóle, wzór jest tworzony, dając pełny obraz sytuacji.

Matrix pozwoli umieścić odpowiednie priorytety – co może czekać, i nie będzie tolerować opóźnień.

Co jest wliczone w kwadratowy?

Pierwszy kwadratowych, znajduje się w lewym górnym rogu, zwany plac A. W tej komórce nagrał najbardziej ważne i pilne zadanie. Idealnie, to musi być pusty kwadrat jako racjonalnej alokacji czasu do uniknięcia obecności przypadków tego rodzaju w zasadzie.

Przez wzrost znaczenia przypadków obejmują:

  • problemy zdrowotne, co do zasady, w niewłaściwym czasie;
  • które mogą mieć negatywny wpływ na wyniki działalności operacyjnej;
  • Przypadek, którego naruszenie może prowadzić do nowych problemów.

Dla pełności tego placu odpowiada ludzkiej samokontroli. Mimo wszystko, jeśli komórki i codziennie są nowe rzeczy, zasada Eisenhower nie pomoże. Tutaj konieczne jest odwołanie się do zarządzania czasem w zasadzie, ale zacząć radzić sobie ze wszystkimi rzeczami, które w krótkim czasie wypełni kwadratowy A.

Pomimo wysokiego priorytetu tym placu, można przenieść rozwiązania problemów, które wypełniają komórkę, do kogoś innego. Ale to tylko wtedy, gdy jest to możliwe, ale rzeczy nie koniecznie wymagają zaangażowania prywatnego.

Jakie zadania polega kvardrat W?

Ta część matrycy jest wypełniona codziennych czynności. Zazwyczaj obejmuje to wszystko, co zasługuje na największą uwagę. Są to ważne, ale nie pilne sprawy, które w większości są związane z podstawową działalnością człowieka. Niska pilności zadań nie będzie nagłych decyzji i konstruktywne i rozsądne podejście pozwoli na bardziej efektywne wykonywanie wszystkich prac.

Działalność człowieka, który przede wszystkim rozwiązuje problemy kwadratowy w bardziej wydajne. Z dobrymi wynikami pracy osoby te mają wystarczająco dużo czasu na życie osobiste, nie doświadczają ciągłego stresu. Ten kwadrat składa się z zadań, które mają niewielkie znaczenie, a może w jakiś sposób codziennego życia, ale właśnie dlatego, że składa się głównie z działalnością człowieka.

Zadaniem sekcji jest pod silnym wpływem zarówno moralnym i stanu materialnego. Jest to sport, dieta, sen, nauki i pracy – Działania te rzeczy, które są niezbędne, ale zazwyczaj płacić najmniejszej uwagi, dmuchanie wiele przypadkowi.

Jakie sprawy są zawarte w kwadracie z?

Na placu z wejściem rzeczy, które nie zbliżył się do swego celu, i odwrotnie, hamują zdarzenia, które leżały wykonujących bardzo ważne zadania. Najczęściej wymagają one pilnej czasochłonne, ale rozpraszać i wprowadzać w błąd. Ważne jest, aby zawsze mieć świadomość o wynikach swoich działań i nie przełączyć się na wtórnym.

W tym sektorze można bezpiecznie obejmują prace domowe i dane ktoś obiecuje. W ogóle, to nie jest tak ważne, jak pilna.

Co jest wliczone w kwadratowy D?

Ludzie, którzy nie są w stanie odpowiednio zaplanować czas, w przypadku tego kwadratu jest zajęte przez największą ilość czasu. Zadania te można nazwać nie więcej problemów i przyjemnych troski, które ponadto nie przynoszą żadnego racjonalnego wykorzystania. Wpływ kwadratowy D jest konieczna, jeśli nie wyeliminować, to przynajmniej starają się zmniejszyć.

Nie jest konieczne, aby zastąpić resztę bezcelowe monitorowania sieci społecznych, oglądanie telewizji lub serialu, pusty rozmawiać przez telefon. Czas wolny można również przeprowadzić z korzyścią dla siebie i innych: rodziny, krewnych i przyjaciół.

Gdzie zasada Dwighta Eisenhowera?

Sposób opisany podział zadań nie służy tylko do racjonalizacji czasu. Szybka analiza zasady Eisenhower dotyczy, na przykład, aby określić podstawowe funkcje obiektów handlowych. Poprawa produktu na wszystkich etapach cyklu życia nazwano rachunku kosztów zadaniowego (FSA). Zasada ta łączy w sobie metody ekonomicznych i technicznych w celu określenia właściwości produktu stosunek kosztów niego. Ostatnia musi być logiczne i zwrotu.

Co to jest zasada Eisenhowera w FSA zbadane wielu ekspertów z krajów o gospodarce rynkowej: Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych. W rezultacie stwierdzono, że w celu ustalenia zakresu odnośnych funkcji obiektu, ważne jest, aby przestrzegać proporcji między ich konieczności i kosztów. Eisenhower zasada FSA jest analiza produktu i rozkład jego właściwości w trzech kategoriach:

  1. Kategoria A. Główne lub podstawowe funkcje: bezpośrednie wyznaczenie towarów, aby upewnić się, że chcesz wydać więcej i więcej pieniędzy.
  2. Kategoria B. Cechy produktu wtórnego, które są związane zleceniodawcy. Obecność tych dodatków jest mile widziane, ale brak nie wpływa na sprzedaż też.
  3. Kategoria C. zbędne funkcje, których brak w żaden sposób nie wpływają na jakość towarów. Unikanie wydatki na dodatki, które absolutnie nie są konieczne, można znacznie zaoszczędzić.

Praktyka stosowania zasady Eisenhower

Nie jest konieczne, aby rozdzielać zadania jest w formie matrycy – na placu, ale na początku, można zrobić tylko, że w celu zapewnienia jasności. Dogodnie przekonwertować standardową formę matrycy w wielu list lub ogólnego planu, gdzie są wyróżnionych rzeczy różnych placach. Na przykład, jak pilne i ważne zagadnienie (kwadrat A) mogą być napisane w czerwonym tuszem, ważne, ale nie pilne zielona (w branży), nieistotne, ale palący problem (kwadrat C) – niebieski i czarny – nieistotne i nie pilne. Stopień znaczenia danej sprawy nie powinny być oceniane w umyśle, a mianowicie na papierze. Więc przyjąć formę celów i ich realizacja staje się bardziej realne.

Dlaczego ta metoda powinna być stosowana?

Zasada Dwight Eisenhower może pomóc zmienić swoje życie pod względem racjonalizacji osobistego czasu. Korzystając z tej metody pozwala spędzać mniej czasu na niepotrzebne czynności i radzić sobie z najbardziej obiecujących przedsiębiorstw, a także wystarczającą ilość czasu, aby dać właściwego odpoczynku, aby uniknąć tzw wasters czas: telewizor, bezcelowe wędrówki poprzek połacie wstęgi i tym podobne.

Osoba, która wykorzystuje w swoich codziennych działaniach zasady zarządzania czasem, nie tylko skutecznie odpocząć, według statystyk, ale także zdrowsze, ponieważ nie odczuwają stały stres związany z przeciążeniem oraz stałych terminach. Priorytety ustawień (zasada Eisenhower lub inny) będzie optymalizować swoją ważną pracę we wszystkich dziedzinach.