744 Shares 7481 views

Życie na uboczu. Książki Strugackich

Mało prawdopodobne, aby pracować Arkady i Borys Strugatskys produkt, który przychodzi do 60 – koniec lat 80., można wymienić radziecki fiction. Zbyt głębokie warstwy ludzkich relacji jak z realnego świata, a także z innych światów i ludzi je zamieszkujących, ujawniają. Strugackich książki dla kilku pokoleń czytelników stały się przewodnikiem w świecie fikcji.


Arkady Strugackich

W pisarzy tandemowych Strugackich ważne słowo należało do literackiej Arkadego Natanovich, starszy brat.

Urodził się 28.08.1925 w Batumi. Przeżyłem ewakuacji z oblężonego Leningradu i na wezwanie wojska było zbadanie w Aktobe Artillery School, z której w 1943 roku został przeniesiony do Wojskowego Instytutu Moskwie Języków Obcych w Departamencie „tłumacza z języka angielskiego i japońskiego.” Po ukończeniu studiów, uczył w szkole specjalnej dla tłumaczy wojskowych, służył na Dalekim Wschodzie aż do jego rozładowania w 1955 roku.

Pierwsze prace fiction, napisana we współpracy z bratem, zostały opublikowane w 1958 roku. Bracia sława przyniosła historię „kraju Crimson chmurach” (1959).

Jeszcze w czasach sowieckich, książka Strugackich, których lista ma ponad 60 powieści, opowiadań i scenariuszy, stały się klasykami gatunku fantasy. Zostały one przetłumaczone na ponad 40 języków i opublikowane w 33 krajach.

Arkadij Naumovich Strugackich zmarł 12.10.1991 w Moskwie.

Boris Strugackich

Natanovich Borys urodził się 15/04/1933 w Leningradzie, ewakuowano podczas oblężenia, a po powrocie stał się studentem Mechaniki Leningrad State University i Wydziału Matematyki. Po ukończeniu astronoma, który pracował w obserwatorium (Pułkowo) do 1960 roku.

Członek Związku Literatów Boris Natanovich pisał nie tylko we współpracy z bratem, ale osobno pod pseudonimem S. Vititsky. Pisarz zmarł 19.11.2012 roku.

Strugackich książki były najlepsze prace z okresu sowieckiego, który miał stworzyć swój własny model przyszłości, daleko od „light” z komunizmem. Utopijny „jutro” jest tłem dla głównego tematu swojej pracy – miejsce człowieka w ogóle, a zwłaszcza naukowców we wszechświecie i społeczeństwie.

Najlepsze prace z lat 60-tych

Napisz więc, że prowokuje czytelnika do myślenia się, argumentować, aby spróbować zrozumieć pracę – to jest to, co zawarte w każdej z jego powieści Strugackich braci. Najlepsze książki autorów jakieś insynuacji, które jest szczególnie atrakcyjne dla osób szuka swoich dzieł i myśli.

Jedną z pierwszych prac kontrowersyjne Strugackich braci stała się powieść „Trudno być Bogiem” (1964). Został on pomyślany jako łatwy powieść przygodowa, ale okazało się dygresji na temat zagadnień etycznych próbuje zmienić naturę ludzką z zamiarem, aby włączyć historię na inną ścieżkę rozwoju.

Główne kwestie rozważane przez książek Strugackich, jest zasadność interwencji w życiu innych, w wydarzeniach z przeszłości lub w toku nauki. Jest on postrzegany jako sowieckiej inteligencji fabuły powieści „Trudno być bogiem”. Widzieli go jako otaczającej rzeczywistości – interwencji w rozwoju innych krajach „bratniej” pomocy dla Związku Radzieckiego w budowie socjalizmu, starając się utrzymać stan, w ramach obozu socjalistycznego, nawet kosztem krwi.

W 1965 roku opublikował dwie powieści, uznanych który napisał Strugackich – „Finał Circle of Paradise” książki „Poniedziałek zaczyna się w sobotę” i

Wesołych opowieść entuzjastycznych naukowców, którzy są pasjonatami swojej pracy – poszukiwanie absolutnego szczęścia, do twórczej inteligencji tego czasu stała się książka odniesienia. Według tej nowej wesoły Boże komedii „Magowie” został nakręcony w 1982 roku.

Powieść „The Final Circle of Paradise” stał się w pewnym stopniu prorocze, gdyż autorzy zwrócili przyszłości, podobną do dzisiejszej obecnej. Świat jest pełen rzeczy, które zniewalać ludzi, są one zależne od nich. Głównym tematem powieści, że człowiek bez celu, bez żadnego zainteresowania w poszukiwaniu nieznanego zwierzęcia, którzy używają tylko takie rzeczy jak narkotyki.

Wczesne 70

Strugackich książki napisane w okresie od późnych lat 60-tych do początku lat 80, posiada nowy trend w perspektywach autorów. Teraz głównym tematem ich twórczości – poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: kim jesteśmy, dlaczego tu jesteśmy?

Jeśli wziąć całą kreatywność autorów jako całość, widzimy, że Strugackich najlepsze książki napisane w tym okresie czasu.

  1. „Przenicowany świat” (1969) była pierwszą powieść narazić system niesprawiedliwości i nierówności. Bardzo dzielna i silna książka dla jego czasu. Aplikacja idealistyczne, „prawo”, jeśli chodzi o życiu bohatera zasad wszystko może stać się przyczyną wypadku, jak reżimu totalitarnego.
  2. „Hotel” Martwe Góral „(1970) – powieść detektywistyczna fikcja, która ze swej wrodzonej poczucia humoru Strugackich opowiada o wydarzeniach w hotelu alpejskim z obcymi.

Prace te są zawarte w kategorii powieści, które przyniosły światową sławę pisarzy.

„Piknik na skraju drogi”

Niewiele dzieł okresu sowieckiego, które zmieniły umysły ludzi i świata. Strugackich, książka „Piknik na skraju drogi”, „skazane City”, „Za miliard lat przed końcem świata” i „Żuk w mrowisku” – wystąpił w najbardziej owocny okres twórczy i autorzy byli w stanie wywołać sowiecką reakcję czytelnika w umysłach i duszach.

„Piknik na skraju drogi” (1972) – jeden z najważniejszych powieści pisarzy. Uświadomienie sobie, że Ziemia nie jest jedyną planetą we wszechświecie, zaludnione przez wysoko rozwiniętych istot, ale tylko krawężnik we Wszechświecie, gdzie można zatrzymać się na piknik, zostawić śmieci i odlecieć, odwrócił umysły wielu ludzi, nie tylko w tym czasie. Oszałamiający powieść o człowieku, szukając odpowiedzi na pytanie: co lubię?

Strugackich dzisiaj

Książki napisane przez pisarzy tak, że ich znaczenie jest dziś nawet większa niż w czasach sowieckich. Przyszłości, która jest pomalowana, już tu jest, a zatem problem opisany 40 lat temu stały się rzeczywistością dla ludzi na całym świecie wysokiej technologii.

Nic się nie zmieniło, człowiek bez celu przez cały czas był stracony bohaterem swoich czasów.