805 Shares 8974 views

Dlaczego rodzi się dziecko z zespołem Downa – pytanie, które nie ma odpowiedzi

Słoneczny uśmiech, wygląd zaskoczenia skośnych oczu, nosa, przycisków i niezgrabne palce … Dzieci z zespołem Downa subtelnie podobne. W społeczeństwie, są one traktowane w najlepszym razie ostrożny, a rodzice czasami rzucać spojrzenia z ukosa, wiedząc w „nieprzyzwoite” zachowanie w czasie ciąży. Jednak tak nie jest.


Dlaczego rodzi się dziecko z zespołem Downa? Winni dodatkowy chromosom 21th (w niektórych przypadkach jej dodatkowy zapis). Ale wina rodziców, że nie ma absolutnie żadnego. Tylko dlatego, że okoliczności i dziecko okazało się być 46 zamiast 47 chromosomów. Dlatego dziecko z zespołem Downa może urodzić w każdej rodzinie – i marginalne, a najbardziej poprawne. Czynniki środowiskowe mają również żadnego wpływu na prawdopodobieństwo wystąpienia tego zespołu. Jedyną rzeczą, że lekarze ostrzegają, że prawdopodobieństwo porodu słonecznej wzrasta wraz z wiekiem matki. Według niektórych raportów, wiek papieża ma również pewien wpływ (zwłaszcza jeśli ma więcej niż 42 lat).

Pytanie, dlaczego rodzi się dziecko z zespołem Downa, rodzice otrzymują wszystkie dzieci słonecznych. Jak już wspomniano, najczęściej jest to po prostu rodzaj „pomyłka natury”, w wyniku którego na bardzo wczesnym etapie rozwoju nie są oddzielone chromosomy. W bardzo rzadkich przypadkach zespół ten rozwija się u dziecka ze względu na fakt, że mama lub tata ma pewne zmiany w kariotypie, i jest nosicielem translokacji Robertsonian. I dlatego ważne jest, aby nie uzyskać odpowiedź na pytanie o dlaczego dziecko rodzi się z zespołem Downa, ale o których forma tej choroby ma dziecko. Z tego bardzo wiele zależy. Wypełnij formularz i mozaiki – to był wypadek, że maksymalny stopień prawdopodobieństwa (około 99%) nie powtórzy, a więc rodzice mogą bezpiecznie planować kolejną ciążę. Translokacja chromosomu 21 prowadzi do pojawienia się syndromu tak zwane rodziny, w tym przypadku prawdopodobieństwo, że inne dzieci będą native speakerzy, zwiększa znacząco.

Noworodki z zespołem Downa do niedawna większość pozostawiono w szpitalach pod „rozstania” w słowie „przyjazne” lekarze ( „on nigdy nie będzie kompletna”, „to tylko warzywo”, „jeszcze młody, nowy rodzić”, „masz to samo były normalne dzieci, dlaczego chcesz to „). Pobyt w instytucji rządowych po prostu katastrofalne dla tych dzieci, dla tej sprawy, i dla innych. Na szczęście, dziś postawa ludzi wobec dzieciaków słońce powoli zmienia. W krajach postsowieckich jest nieco wolniejszy niż na Zachodzie, ale jednak.

Ponadto, istnieje kilka sposobów, aby zdiagnozować zespół Downa w czasie ciąży. Ten ultradźwiękowy oraz osłony i punkcja owodni (druga metoda jest najbardziej dokładne, inne tylko pozwalają zakładać istnienia zespołu). Aw przypadku potwierdzenia diagnozy dokładnym kobiety mogą zdecydować, jak dalej ukrywanie dziecka oraz o aborcji.

Jeżeli dziecko urodziło się z zespołem Downa, to potrzeba dokładnej analizy. Ponieważ takiej gromadki dość często z chorobami serca, które wymagają interwencji chirurgicznej. A poza tym, potrzebują miłości, która może zostać przyznana wyłącznie w domu. Tylko w tym przypadku dzieci słoneczne będą w stanie udowodnić światu, że są one w stanie dużo. Niestety, jest to niemożliwe do przewidzenia, jak będzie rozwijać się jedno albo drugie dziecko – prawdopodobnie zupełnie inny scenariusz z łagodnym upośledzeniem umysłowym z możliwością uczenia się w celu ułatwienia program w normalnej szkole na znaczną niepełnosprawnością intelektualną. Jednak miłość i troska – to jest coś, bez czego więc dzieci po prostu nie przetrwać.

Dlaczego rodzi się dziecko z zespołem Downa? Rodzice tych dzieci, a także tych, którzy w jakiś sposób się z nimi, mówią, że te dzieci są różne usposobienie rodzaj i wielkie serce, że jest gotów dać swoją miłość do całego świata. Dlatego są one nazywane słonecznej. A może oni rodzą się trochę ciepło tego świata i dać mu bezwarunkową miłość …