163 Shares 7562 views

Boję się latać samolotem! Co robić?

Wszyscy ludzie są różni. Bójcie zbyt różne. Niektórzy z nas boją się samotności, lub ciemnych pomieszczeniach, podczas gdy inni – atmosfera cmentarza, trzeci – wysokość … Lista jest długa i na. Na przykład boję się latania. Co mam zrobić w tym przypadku? Iść do psychologa? Lub raz na zawsze zapomnieć o podróży? Przyjaciół, od ludzi cierpiących aerophobia (lub boją) – zestaw narzędzi, postanowiłem napisać artykuł o tym. Jak mówią, spójrzmy na jego własnym strachem w oczach.


Boję się latać samolotem! Co robić?

Każdy przeżywa pewien dyskomfort podczas pierwszej siedzieć w kabinie. W zasadzie, to po raz pierwszy – jest dość powszechne. Jednakże, jeżeli osoba jest nadal boi się znowu i znowu – jest to odchylenie od normy. Jeśli zapytać psychologa, jak przestać bać się latać, a następnie, po pierwsze, radzi, aby odpocząć, spojrzeć na okna samolotu i podziwiać boskie niebiańskie piękno. Ale to wszystko – specjalny psihopriemy. Jesteśmy z wami, moi przyjaciele, to rozumiem! Po tym wszystkim, człowiek, który przy wzroście samolotu w powietrzu na początku trząść ręce i wyskoczyć z serca w klatce piersiowej, nie pomoże! Na chwilę prawdopodobnie nie pamiętam porady psychologa, on po prostu chce się krzyczeć, uciekać i ukrywać się z dala od tego koszmaru. Pamiętam, jak przestraszony loty bohater jednego z opowiadań Stephena Kinga. On po prostu nie pozostaje w jednym miejscu! W efekcie przyniósł się tuż przed szaleństwem: stał chuditsya owłosione diabeł siedzi na skrzydle z kadłuba samolotu i zdemontować go! Moim zdaniem, to jest po prostu straszne, a winę – aerophobia!

Jak przejawia się aerophobia?

Wymagania wstępne

Naukowcy twierdzą, że problemem jest nie tyle w aerophobia w chorobie, ale w strachu, który powoduje uczucie lotu, ponieważ środowisko to nie jest naturalne dla ludzi. Fakt, że nasz układ przedsionkowy jest bardzo czuły, tak wrażliwe na brak gruntu pod nogami, a nawet towarzyszy zmiana wysokości i prędkości. Jest to już znaczny stres dla organizmu jest uzupełniony przez strach przed śmiercią. Osoba w płaszczyźnie, twarde (aw większości przypadków – False) przeczucie niebezpieczeństwa, ponieważ zdają sobie sprawę, że w przypadku awarii będzie całkowicie bezsilny i są narażone na śmierć.

manifestacje

  1. Choroba ta może się rozpocząć w dowolnym momencie (przed sadzeniem), na przykład, jak tylko przybył na lotnisko.
  2. Na samą myśl o zbliżającej lotu człowieka zaczyna się objąć prawdziwe przerażenie i dziki strach: zaczynając się trząść ręce i kolana, istnieje zdecydowana chęć powrotu na bilet do kasy, wybrać alternatywną drogę do podróży (pociąg, autobus).
  3. Osoba może powoli zacząć się zwariować. Będzie to gorączka w zimnym potem. Nie wykluczone halucynacje. W tym przypadku trzeba się z lekarzem.

Boję się latać w samolocie … Co mam zrobić, jeśli aerophobia?

Zapomnij o telewizji!

Wrażliwi ludzie, psychologowie nie zalecamy, aby wziąć udział w oglądania filmów-katastrof, programy telewizyjne i aktualności na podobnym tematem. Ma to negatywny wpływ na emocjonalny składnik człowieka i jego pragnienie, aby ten lot.

Latać i nie bój się wysokości!

Przyjaciele, osobiście pierwszy rada nie jest bardzo pomogło. Jestem nadal boi się latać samolotem. Co zrobić w tym przypadku? Starałem się znaleźć odpowiedź na swoje pytanie jest. Okazuje się, pilną potrzebę korzystania z tzw symulatora lotu! Jest to unikalna metoda leczenia aerophobia. Będziesz umieścić w ciekawym pokoju, w pełni replikacji kabinę. Jednak to nie jest za darmo. Jeśli cenisz swoje finanse, a następnie psychologów polecam zrobić samoleczenia: zorganizować w domu w jednym z pokoi w kabinie, a zysk więc przez jakiś czas. Cóż, staram się w swoim czasie wolnym! Ci powodzenia!